قیمت مسکن در سال آینده چگونه خواهد بود؟

اخبار مدیراناقتصاد کلانقیمت مسکن در سال آینده چگونه خواهد بود؟

دوره دیجیتال مارکتینگ

قیمت مسکن در سال آینده چگونه خواهد بود؟

به نقل از خبرگزاری تسنیم، معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به نیاز ایران به ساخت ۹ میلیون واحد مسکونی تا سال ۱۴۰۵ برآورد و پیش بینی خود را از میزان افزایش قیمت مسکن در سال آینده اعلام نمود.

حامد مظاهریان، معاون وزیر راه و شهرسازی، در همایش سراسری انبوه‌ سازان از پیگیری اصلاح قانون پیش‌ فروش ساختمان توسط دولت و مجلس خبر داد و اعلام نمود: با توجه به آمار های منتشر شده، 30 درصد تشکیل سرمایه ثابت سهم مسکن می باشد.

قیمت مسکن در سال آینده چگونه خواهد بود؟

مظاهریان با اشاره به این‌ که با وجود اجرای طرح مسکن مهر سهم دولت از سرمایه‌ های انجام شده در حوزه مسکن کمتر از 3 درصد بوده است، اعلام نمود: اکنون تقریباً 24 میلیون خانوار و 27 میلیون واحد مسکونی در کشور داریم که این مسئله حکایت از روند مطلوب ساخت و ساز دارد.

وی با اشاره به این‌که 2.6 میلیون واحد مسکونی خالی از سکنه در کشور داریم، افزود: اما تقریباً نزدیک به 2 میلیون واحد نیز خانه‌ های دوم هستند که کمتر از شش ماه در سال از آن ها استفاده می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر این‌ که مقایسه تعداد خانوار و تعداد واحدها بیانگر این است که واحدهای مسکونی مطابق الگوی مصرف تولید نشده و برای سفته‌ بازی بوده است، اظهار داشت: با توجه به بررسی‌ های انجام گرفته تا سال 1405 تعداد خانوارهای کشور با افزایش 5 میلیونی به 29 میلیون خانوار و جمعیت شهرنشینی به 79 درصد افزایش می‌یابد، از این رو مسکن مشکل آینده شهرها خواهد بود.

مظاهریان با اشاره به اینکه تا 9 سال آینده (1405) باید 9 میلیون واحد مسکونی در ایران بسازیم از تمرکز دولت بر بافت‌های فرسوده برای این کار خبر داد و اعلام کرد:‌ پیش بینی می‌شود میزان افزایش بهای مسکن در سال آینده نهایتاً 2 درصد بیشتر از نرخ تورم باشد.


Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

تاثیر سیگار بر برند شخصی مهران مدیری

چندی پیش، مهران مدیری در یک نشست خبری و روبروی دوربین ده ها خبرنگار، اقدام به روشن کردن و کشیدن سیگار کرد ! این اتفاق باعث شد نام مهران مدیری بیش از پیش بر سر زبان ها بیفتند، چه تاثیری بر برند شخصی مهران مدیری داشته یا خواهد داشت؟ متن کامل مقاله تاثیر سیگار بر برند شخصی مدیری را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

گوگل پلاس یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام