برای شرکت رایگان در همایش انجمن فارغ التحصیلان دانشگاه شریف، روی لینک زیر کلیک و نام خود را در فرم وارد فرمایید.

زمان برگزاری یک‌شنبه 29 مهر: اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «راهکارهای ایجاد استارتاپ های ثروت آفرین در شرایط اقتصادی جدید»فرصت

قیمت مسکن در سال آینده چگونه خواهد بود؟

اخبار مدیراناقتصاد کلانقیمت مسکن در سال آینده چگونه خواهد بود؟

دوره دیجیتال مارکتینگ

قیمت مسکن در سال آینده چگونه خواهد بود؟

به نقل از خبرگزاری تسنیم، معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به نیاز ایران به ساخت ۹ میلیون واحد مسکونی تا سال ۱۴۰۵ برآورد و پیش بینی خود را از میزان افزایش قیمت مسکن در سال آینده اعلام نمود.

حامد مظاهریان، معاون وزیر راه و شهرسازی، در همایش سراسری انبوه‌ سازان از پیگیری اصلاح قانون پیش‌ فروش ساختمان توسط دولت و مجلس خبر داد و اعلام نمود: با توجه به آمار های منتشر شده، 30 درصد تشکیل سرمایه ثابت سهم مسکن می باشد.

قیمت مسکن در سال آینده چگونه خواهد بود؟

مظاهریان با اشاره به این‌ که با وجود اجرای طرح مسکن مهر سهم دولت از سرمایه‌ های انجام شده در حوزه مسکن کمتر از 3 درصد بوده است، اعلام نمود: اکنون تقریباً 24 میلیون خانوار و 27 میلیون واحد مسکونی در کشور داریم که این مسئله حکایت از روند مطلوب ساخت و ساز دارد.

وی با اشاره به این‌که 2.6 میلیون واحد مسکونی خالی از سکنه در کشور داریم، افزود: اما تقریباً نزدیک به 2 میلیون واحد نیز خانه‌ های دوم هستند که کمتر از شش ماه در سال از آن ها استفاده می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر این‌ که مقایسه تعداد خانوار و تعداد واحدها بیانگر این است که واحدهای مسکونی مطابق الگوی مصرف تولید نشده و برای سفته‌ بازی بوده است، اظهار داشت: با توجه به بررسی‌ های انجام گرفته تا سال 1405 تعداد خانوارهای کشور با افزایش 5 میلیونی به 29 میلیون خانوار و جمعیت شهرنشینی به 79 درصد افزایش می‌یابد، از این رو مسکن مشکل آینده شهرها خواهد بود.

مظاهریان با اشاره به اینکه تا 9 سال آینده (1405) باید 9 میلیون واحد مسکونی در ایران بسازیم از تمرکز دولت بر بافت‌های فرسوده برای این کار خبر داد و اعلام کرد:‌ پیش بینی می‌شود میزان افزایش بهای مسکن در سال آینده نهایتاً 2 درصد بیشتر از نرخ تورم باشد.


Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

همه چیز را درباره ارز دیجیتال تلگرام بدانید

تلگرام، پیام رسانی متفاوت برای ایرانی هاست، پیام رسانی که میلیون ها کاربر ایرانی دارد. مدتی است که مدیران تلگرام از برنامۀ آنها برای ورود به بلاک چین و ارزهای دیجیتال خبر داده اند. اتفاقی که می تواند برای ایرانی ها بسیار مهم باشد. اما دربارۀ ارز دیجیتال تلگرام که نامش را گرام گذاشته اند، بیشتر بدانید. اینجا کلیک کنید.

آگهی

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

گوگل پلاس یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام