منابع انسانی

سمت و سوی قیمت نفت در سال 2018

اخبار مدیراناقتصاد کلانسمت و سوی قیمت نفت در سال 2018

دوره دیجیتال مارکتینگ

سمت و سوی قیمت نفت در سال 2018

بهای نفت خام ایالت متحده برای نخستین بار از آغاز سال ۲۰۱۸ با ۱۰ درصد کاهش، به زیر ۶۰ دلار به ازای هر بشکه رسید. با توجه به نظر کارشناسان بازار با سقوط بازار سهام، سرمایه‌گذاران در بازار امن‌تر دیگری که دلار است، سرمایه‌گذاری نمودند. پیش‎بینی‌ ها حاکی از آن است که بهای نفت آمریکا در سال 2018، در محدوده ۵۵ تا ۶۵ دلار برای هر بشکه باقی بماند.

سمت و سوی قیمت نفت در سال 2018

به نقل از CNNMoney در هفته ای که سپری شد نه تنها بازار سهام با کاهش روبرو مواجه شد، بلکه بهای نفت نیز ۱۰ درصد در مقایسه با ابتدای سال ۲۰۱۸ سقوط داشت و به زیر ۶۰ دلار به ازای هر بشکه رسید.

به نقل از تجارت‌ نیوز، تولید نفت در ایالات متحده آمریکا سبب شده ذخایر جهانی نفتی که استخراج می گردد اما به فروش نمی‌رسد، افزایش داشته باشد. لذا، کاملا منطقی است که سرمایه‌ گذاران نگران عدم همخوانی تقاضا با افزایش عرضه باشند.

در سال ۲۰۱۷، تولیدکنندگان نفت خام در آمریکا به طور متوسط ۹٫۳ میلیون بشکه در روز استخراج نمودند.

با توجه به اسناد منتشر شده از سوی اداره اطلاعات انرژی در آمریکا، پیش‌بینی می گردد این رقم در سال 2018 میلادی به ۱۰٫۶ میلیون بشکه برسد.

افزایش تولید نفت ایالات متحده آمریکا از یک طرف و امضای توافق کاهش تولید از طرف دیگر، رونق شکننده بازار نفت را در دو سال اخیر به همراه داشته است.

بعد از آنکه در سال ۲۰۱۶ اعضای اوپک در واکنش به تولیدکنندگان آمریکایی و با هدف راندن آنها از بازار، تولید خود را بیشتر کرد، نفت به کمتر از ۳۰ دلار برای هر بشکه رسید.

اگر چه این سیاست اوپک سبب شد که تعدادی از شرکت‌ های نفتی آمریکایی ورشکست گردند و علاوه بر این به کاهش شغل در بازار نفت آمریکا منجر گردید، اما تولیدکنندگان بعد از مدتی موفق شدند با چنین روندی سازگار شوند.

با ادامه اجرای این توافقنامه، ارزش نفت در اواخر ماه ژانویه به بیش از ۶۵ دلار به ازای هر بشکه رسید.

با توجه به پیش بینی های صورت گرفته، انتظار می‌رود که قیمت نفت آمریکا در سال جاری، در محدوده ۵۵ تا ۶۵ دلار برای هر بشکه حفظ شود.

سمت و سوی قیمت نفت در سال 2018

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

همه چیز را درباره ارز دیجیتال تلگرام بدانید

تلگرام، پیام رسانی متفاوت برای ایرانی هاست، پیام رسانی که میلیون ها کاربر ایرانی دارد. مدتی است که مدیران تلگرام از برنامۀ آنها برای ورود به بلاک چین و ارزهای دیجیتال خبر داده اند. اتفاقی که می تواند برای ایرانی ها بسیار مهم باشد. اما دربارۀ ارز دیجیتال تلگرام که نامش را گرام گذاشته اند، بیشتر بدانید. اینجا کلیک کنید.

آگهی

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام