دانمارکی ها، آنلاین ترین سالمندان جهان را دارند

اخبار مدیراناقتصاد کلاندانمارکی ها، آنلاین ترین سالمندان جهان را دارند

دوره دیجیتال مارکتینگ

دانمارکی ها، آنلاین ترین سالمندان جهان را دارند

گزارشات اخیر بیانگر این است که سالمندان دانمارکی با فاصله بسیار قابل توجهی نسبت به سالمندان دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا، از خدمات بانکی آنلاین بهره می برند.

از هر 5 شهروند بالای ۶۵ سال دانمارک، 4 نفر از خدمات بانکی آنلاین بهره می برند که 3 برابر بیشتر از میانگین ۲۸ درصدی کل اتحادیه اروپا است. در دیگر کشورهای منطقه اسکاندیناوی نیز روند مشابهی دیده می شود و می توان گفت که دو سوم سالمندان فنلاندی و ۷۱ درصد سالمندان سوئدی، امور بانکی خود را به شیوه آنلاین انجام می دهند.

دانمارکی ها، آنلاین ترین سالمندان را دارند

از طرف دیگر در کشورهای بلغارستان، یونان، کرواسی، مجارستان و رومانی، نسبت سالمندانی که برای مدیریت پول خود از خدمات بانکی آنلاین بهره می برند کمتر از ۱۰ درصد است.

با توجه به آمارهای موسسه آمار اتحادیه اروپا، در یک دهه اخیر شمار افرادی که در اتحادیه اروپا از خدمات بانکی آنلاین بهره می برند 2 برابر شده است. به طور متوسط ۲۱ درصد سالمندان اروپایی از خدمات بانکی آنلاین استفاده می کنند که در قیاس با ۲۵ درصد سال ۲۰۰۷ رشد قابل توجهی داشته است.

گزارشات صورت گرفته در این زمینه حاکی از آن است که جوانان تمایل بسیار بیشتری به استفاده از این خدمات دارند. ۵۵ درصد افراد ۱۶ تا ۲۹ سال اتحادیه اروپا اظهار داشته اند از خدمات بانکی آنلاین استفاده می کنند. جوانان هلندی با ۹۳ درصد بیشترین و بلغاری ها با 6 درصد، کمترین استفاده کنندگان از این خدمات را در بر می گیرند.

لوکزامبورگ تنها کشور اتحادیه اروپاست که سالمندان آن بیشتر از جوانان از خدمات بانکی آنلاین بهره می برند. ۶۶ درصد سالمندان و ۶۳ درصد جوانان این کشور از این خدمات استفاده می کنند.

با این وجود نباید فراموش کرد افزایش استفاده دیجیتالی مردم از خدمات بانکی بدون خطر نیز نیست. فدراسیون بانکی اروپا تاکید کرده است که مجرمان سایبری دائماً در حال تلاشند تا با استفاده از حفره‌های امنیتی اهداف خود را پیش ببرند. این فدراسیون به نقل از پلیس اروپا اعلام کرده که میزان جرایم سایبری در برابر جرایم سنتی در تعدادی از کشورهای اتحادیه اروپا رو به افزایش است.

دانمارکی ها، آنلاین ترین سالمندان را دارند

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

همه چیز را درباره ارز دیجیتال تلگرام بدانید

تلگرام، پیام رسانی متفاوت برای ایرانی هاست، پیام رسانی که میلیون ها کاربر ایرانی دارد. مدتی است که مدیران تلگرام از برنامۀ آنها برای ورود به بلاک چین و ارزهای دیجیتال خبر داده اند. اتفاقی که می تواند برای ایرانی ها بسیار مهم باشد. اما دربارۀ ارز دیجیتال تلگرام که نامش را گرام گذاشته اند، بیشتر بدانید. اینجا کلیک کنید.

آگهی

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

گوگل پلاس یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام