برای شرکت رایگان در همایش انجمن فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف، روی لینک زیر کلیک و نام خود را در فرم وارد فرمایید.

زمان برگزاری چهارشنبه 4 بهمن: اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد خیلی محدود، در «همایش ثروتمندان جدید ایران» در دانشگاه صنعتی شریففرصت

مهمترین عامل تعیین کننده قیمت نفت در سال آینده؟!

اخبار مدیراناقتصاد کلانمهمترین عامل تعیین کننده قیمت نفت در سال آینده؟!

دوره دیجیتال مارکتینگ

مهمترین عامل تعیین کننده قیمت نفت در سال آینده؟!

با توجه به موارد بررسی شده از نظرسنجی از مدیران صنعت انرژی خاورمیانه، نگرانی‌ های ژئوپلیتیکی به عنوان فاکتور مهم و تاثیرگذار بر ارزش نفت در سال 2018، جای کاهش تولید اوپک و غیراوپک را می‌گیرد، ۶۷ درصد از مدیران صنعت انرژی خاورمیانه در نظرسنجی صورت گرفته توسط کمپانی «گلف اینتلیجنس» نگرانی‌ های ژئوپلیتیکی را اصلی ترین فاکتور تاثیرگذار بر روند قیمت‌ های نفت در سال آینده می باشد.

مهمترین عامل تعیین کننده قیمت نفت در سال آینده؟!

دقیقاً زمانی که تاثیر توافق کاهش تولید اوپک بر ذخایر نفت جهانی به وضوح احساس شد، ریسک ژئوپلیتیکی در سال 2017 بر قیمت‌ ها تاثیر گذار بود.

این ریسک اولین بار با همه پرسی استقلال منطقه کردستان عراق و واکنش دولت مرکزی این کشور به آن شروع شد. نگرانی‌ ها نسبت به احتمال مختل شدن عرضه از طرف این منطقه به افزایش قیمت‌ ها منجر گردید.

سپس پاکسازی سیاسی عربستان و افزون بر آن تقویت تنش میان عربستان سعودی و ایران بازارها را شوکه نمود. اقدامات تحریک آمیز کره شمالی و فروپاشی اقتصادی و خطر ورشکستگی ونزوئلا نیز از دیگر ریسک‌ های ژئوپلیتیکی مورد توجه در سال آینده میلادی می باشد.

سال جاری نفت از لحاظ قیمتی قوی‌ ترین شروع سال را در چهار سال اخیر تجربه کرد و معاملات برنت و وست تگزاس اینترمدیت برای اولین بار از ژانویه سال ۲۰۱۴  در بالای ۶۰ دلار در هر بشکه افتتاح شدند.

شایان ذکر است که ۳۴ درصد از این مدیران پیش‌بینی کردند پایبندی کشورهای اوپک و غیراوپک به توافق کاهش تولید به ۷۰ درصد در سال جاری میلادی برسد. در کل ۳۲ درصد پایبندی ۸۰ درصدی به توافق کاهش تولید را پیش‌بینی نمودند در شرایطی که فقط ۱۲ درصد از این مدیران انتظار پایبندی ۱۰۰ درصدی را داشتند.

در خصوص مسئله عرضه عمومی اولیه سهام آرامکو نیز ۵۹ درصد مدیران پیش‌بینی کردند این برنامه در سال میلادی جاری صورت می‌گیرد در شرایطی که ۴۱ درصد نسبت به وقوع این رویداد پیش از پایان سال بدبین بودند.

مهمترین عامل تعیین کننده قیمت نفت در سال آینده؟!

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی دفتر کار یا Office Space

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، اینها فیلمهایی هستند که می توانند جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را داشته باشند. فیلم دفتر کار یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Office Space به کارگردانی Mike Judge در سال 1999 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم Office Space در فضایی هجو گونه زندگی روزمره و کاری مردم آمریکا در اواخر دهه 90 میلادی ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

گوگل پلاس یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام