برای شرکت رایگان در همایش انجمن فارغ التحصیلان دانشگاه شریف، روی لینک زیر کلیک و نام خود را در فرم وارد فرمایید.

زمان برگزاری یک‌شنبه 29 مهر: اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «راهکارهای ایجاد استارتاپ های ثروت آفرین در شرایط اقتصادی جدید»فرصت

اختصاص یارانه به کارمندان در عربستان

اخبار مدیراناقتصاد کلاناختصاص یارانه به کارمندان در عربستان

دوره دیجیتال مارکتینگ

اختصاص یارانه به کارمندان در عربستان

به دستور شاه سعودی از این زمان به بعد به صورت ماهانه مبلغ ۱۰۰۰ ریال (۲۶۷ دلار) به کارمندان دولت عربستان، یارانه داده می شود تا به نحوی پس از افزایش بهای گاز و اعمال مالیات بر ارزش افزوده، افزایش هزینه‌های زندگی در این کشور، جبران شود.

به دستور شاه عربستان که توسط خبرگزاری دولتی این کشور نیز اعلام گردید، ملک سلمان اعلام کرده است تا به کارمندان ارتش سعودی که در جبهه های جنگ با یمن خدمت کرده‌اند، مبلغ ۵۰۰۰ ریال اعطا گردد، عربستان 3 سال است که درگیر جنگ با یمن است.

عربستان که بزرگ‌ترین صادرکننده نفت در دنیاست، از دوشنبه هفته پیش به هدف اجرایی کردن برنامه گسترده خود برای متنوع سازی اقتصاد، بهای گازوئیل را 2 برابر کرد.

ملک سلمان به دولت خود حکم کرد تا برخی از موارد همچون خدمات ویژه درمانی و آموزشی و خرید خانه اول تا سقف ۸۵۰۰۰۰ ریال ( ۲۲۶۰۰۰) دلار، از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف باشد. کمک ها به دانشجویان، بازنشستگان و افراد تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی نیز رو به افزایش است.

در این حکم اشاره‌ای به مجموع مخارج این کمک هزینه‌ها نشده است، اما تصور می شود مبلغ آن به میزان حائز اهمیتی کمتر از کمک‌ های سابق شاهان سعودی باشد و به همین علت انتظار می رود این کار تاثیر کمی روی کسری بودجه و رشد اقتصادی این کشور داشته باشد.

به نقل از بانک مرکزی عربستان، تقریباً ۱.۸ میلیون عربستانی در بخش دولتی این کشور به کار و فعالیت مشغول هستند و بیش از ۱.۲۳ میلیون بازنشسته و تحت پوشش حقوق بازنشستگی در این کشور وجود دارد که با توجه به محاسبات رویترز، در کل این طرح ۲۳ میلیارد ریال هزینه بر خواهد بود.

با توجه به برنامه بلندمدت مالی بودجه دولتی سال جاری میلادی، عربستان سرعت برنامه های حذف یارانه برای طیف وسیعی از محصولات انرژی را آهسته تر خواهد نمود.

اختصاص یارانه به کارمندان در عربستان

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

تاثیر سیگار بر برند شخصی مهران مدیری

چندی پیش، مهران مدیری در یک نشست خبری و روبروی دوربین ده ها خبرنگار، اقدام به روشن کردن و کشیدن سیگار کرد ! این اتفاق باعث شد نام مهران مدیری بیش از پیش بر سر زبان ها بیفتند، چه تاثیری بر برند شخصی مهران مدیری داشته یا خواهد داشت؟ متن کامل مقاله تاثیر سیگار بر برند شخصی مدیری را بخوانید

آگهی

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

گوگل پلاس یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام