اختصاص یارانه به کارمندان در عربستان

اخبار مدیراناقتصاد کلاناختصاص یارانه به کارمندان در عربستان

دوره دیجیتال مارکتینگ

اختصاص یارانه به کارمندان در عربستان

به دستور شاه سعودی از این زمان به بعد به صورت ماهانه مبلغ ۱۰۰۰ ریال (۲۶۷ دلار) به کارمندان دولت عربستان، یارانه داده می شود تا به نحوی پس از افزایش بهای گاز و اعمال مالیات بر ارزش افزوده، افزایش هزینه‌های زندگی در این کشور، جبران شود.

به دستور شاه عربستان که توسط خبرگزاری دولتی این کشور نیز اعلام گردید، ملک سلمان اعلام کرده است تا به کارمندان ارتش سعودی که در جبهه های جنگ با یمن خدمت کرده‌اند، مبلغ ۵۰۰۰ ریال اعطا گردد، عربستان 3 سال است که درگیر جنگ با یمن است.

عربستان که بزرگ‌ترین صادرکننده نفت در دنیاست، از دوشنبه هفته پیش به هدف اجرایی کردن برنامه گسترده خود برای متنوع سازی اقتصاد، بهای گازوئیل را 2 برابر کرد.

ملک سلمان به دولت خود حکم کرد تا برخی از موارد همچون خدمات ویژه درمانی و آموزشی و خرید خانه اول تا سقف ۸۵۰۰۰۰ ریال ( ۲۲۶۰۰۰) دلار، از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف باشد. کمک ها به دانشجویان، بازنشستگان و افراد تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی نیز رو به افزایش است.

در این حکم اشاره‌ای به مجموع مخارج این کمک هزینه‌ها نشده است، اما تصور می شود مبلغ آن به میزان حائز اهمیتی کمتر از کمک‌ های سابق شاهان سعودی باشد و به همین علت انتظار می رود این کار تاثیر کمی روی کسری بودجه و رشد اقتصادی این کشور داشته باشد.

به نقل از بانک مرکزی عربستان، تقریباً ۱.۸ میلیون عربستانی در بخش دولتی این کشور به کار و فعالیت مشغول هستند و بیش از ۱.۲۳ میلیون بازنشسته و تحت پوشش حقوق بازنشستگی در این کشور وجود دارد که با توجه به محاسبات رویترز، در کل این طرح ۲۳ میلیارد ریال هزینه بر خواهد بود.

با توجه به برنامه بلندمدت مالی بودجه دولتی سال جاری میلادی، عربستان سرعت برنامه های حذف یارانه برای طیف وسیعی از محصولات انرژی را آهسته تر خواهد نمود.

اختصاص یارانه به کارمندان در عربستان

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی دفتر کار یا Office Space

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، اینها فیلمهایی هستند که می توانند جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را داشته باشند. فیلم دفتر کار یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Office Space به کارگردانی Mike Judge در سال 1999 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم Office Space در فضایی هجو گونه زندگی روزمره و کاری مردم آمریکا در اواخر دهه 90 میلادی ... متن کامل مقاله را بخوانید

آگهی

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

گوگل پلاس یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام