17% درآمد بانک ها از کارمزدهاست

اخبار مدیراناقتصاد کلان17% درآمد بانک ها از کارمزدهاست

دوره دیجیتال مارکتینگ

17% درآمد بانک ها از کارمزدهاست

به گفته شخص معاون فناوری های نوین بانک مرکزی، 17 درصد از درآمد بانک ها در ایران از کارمزدهاست، وی در این خصوص اظهار داشت: هر چند قسمت اعظمی از این رقم به فعالیت تجاری اختصاص دارد اما بانک ها در بخش خدمات خرد زیان ده عمل کرده اند.

17% درآمد بانک ها از کارمزدهاستناصر حکیمی در این خصوص اظهار داشت:در شرایطی که درآمد بانک ها  از بخش خدمات پرداخت الکترونیک سالانه به کمتر از ۲ الی ۳ هزار میلیارد تومان می رسد اما باید تقریباً ۶ یا ۷ هزار میلیارد تومان هزینه ای در بخش انجام دهند.

حکیمی در خصوص طرح دریافت کارمزد از پایانه های فروش، اعلام کرد: از زمانی که موضوع ملی شدن بانک های ایران مطرح گردید، بانک ها از بنگاه هایی که باید بر مبنای اقتصادی فعالیت کنند به ادارات تخصصی برای جذب منابع تبدیل شدند  بر همین اساس عمده کسب و کار بانک ها در جهت جذب منابع بود.

معاون فناوری های نوین بانک مرکزی افزود: البته این مساله در کنار گسترش و توسعه خدمات بانکی بود و  همین موضوع سبب گردید تا رقابت عجیبی بین بانک ها به منظور افزایش درآمد ایجاد گردد و در این بین ارائه خدمات  نیز  قربانی سیاست جذب منابع گردید.

حکیمی تاکید کرد: البته این در شرایطی است که در سطح بین الملل ارائه خدمات سبب رقابت بین بانک ها می گردد و هرگز بانک ها و موسسات اعتباری به منظور کسب سپرده یا منافع از تبلیغات بهره نمی برند، اما این ساختار هنوز هم در کشور ادامه دارد که نیازمند اصلاح می باشد.

وی در بانک مرکزی اعلام کرد: در شرایطی که سهم سپرده ها بر مبنای نقدینگی تغییری نکرده یک رقابت کشنده بین بانک ها صورت گرفته تا سهم خود را از یک میزان ثابت افزایش یا کاهش دهند.

17% درآمد بانک ها از کارمزدهاست

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی وال استریت : پول هرگز نمی خوابد

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، فیلمهای مدیریتی جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را نیز در کنار داستان جذاب و سینمایی خود دارند. فیلم وال استریت یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Wall Street Money Never Sleeps به کارگردانی Oliver Stone در سال 2010 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم وال استریت خیلی عمیق وارد مسائل بورس آمریکا می شود که مشاهده آن حتمای می تواند ... متن کامل مقاله را بخوانید

آگهی

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

گوگل پلاس یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام