17% درآمد بانک ها از کارمزدهاست

اخبار مدیراناقتصاد کلان17% درآمد بانک ها از کارمزدهاست

دوره دیجیتال مارکتینگ

17% درآمد بانک ها از کارمزدهاست

به گفته شخص معاون فناوری های نوین بانک مرکزی، 17 درصد از درآمد بانک ها در ایران از کارمزدهاست، وی در این خصوص اظهار داشت: هر چند قسمت اعظمی از این رقم به فعالیت تجاری اختصاص دارد اما بانک ها در بخش خدمات خرد زیان ده عمل کرده اند.

17% درآمد بانک ها از کارمزدهاستناصر حکیمی در این خصوص اظهار داشت:در شرایطی که درآمد بانک ها  از بخش خدمات پرداخت الکترونیک سالانه به کمتر از ۲ الی ۳ هزار میلیارد تومان می رسد اما باید تقریباً ۶ یا ۷ هزار میلیارد تومان هزینه ای در بخش انجام دهند.

حکیمی در خصوص طرح دریافت کارمزد از پایانه های فروش، اعلام کرد: از زمانی که موضوع ملی شدن بانک های ایران مطرح گردید، بانک ها از بنگاه هایی که باید بر مبنای اقتصادی فعالیت کنند به ادارات تخصصی برای جذب منابع تبدیل شدند  بر همین اساس عمده کسب و کار بانک ها در جهت جذب منابع بود.

معاون فناوری های نوین بانک مرکزی افزود: البته این مساله در کنار گسترش و توسعه خدمات بانکی بود و  همین موضوع سبب گردید تا رقابت عجیبی بین بانک ها به منظور افزایش درآمد ایجاد گردد و در این بین ارائه خدمات  نیز  قربانی سیاست جذب منابع گردید.

حکیمی تاکید کرد: البته این در شرایطی است که در سطح بین الملل ارائه خدمات سبب رقابت بین بانک ها می گردد و هرگز بانک ها و موسسات اعتباری به منظور کسب سپرده یا منافع از تبلیغات بهره نمی برند، اما این ساختار هنوز هم در کشور ادامه دارد که نیازمند اصلاح می باشد.

وی در بانک مرکزی اعلام کرد: در شرایطی که سهم سپرده ها بر مبنای نقدینگی تغییری نکرده یک رقابت کشنده بین بانک ها صورت گرفته تا سهم خود را از یک میزان ثابت افزایش یا کاهش دهند.

17% درآمد بانک ها از کارمزدهاست

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

همه چیز را درباره ارز دیجیتال تلگرام بدانید

تلگرام، پیام رسانی متفاوت برای ایرانی هاست، پیام رسانی که میلیون ها کاربر ایرانی دارد. مدتی است که مدیران تلگرام از برنامۀ آنها برای ورود به بلاک چین و ارزهای دیجیتال خبر داده اند. اتفاقی که می تواند برای ایرانی ها بسیار مهم باشد. اما دربارۀ ارز دیجیتال تلگرام که نامش را گرام گذاشته اند، بیشتر بدانید. اینجا کلیک کنید.

آگهی

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

گوگل پلاس یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام