برای پیش ثبت‌نام در وبینار رایگان جهش های طلایی کسب و کار در ایران1402 روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری فروردین ماه می‌باشد : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «جهش های طلایی کسب و کار در ایران1402»فرصت


ایده آل ترین و بدترین استان های کشور از نظر محیط کسب و کار

اخبار مدیراناقتصاد کلانایده آل ترین و بدترین استان های کشور از نظر محیط کسب و کار

دوره دیجیتال مارکتینگ

ایده آل ترین و بدترین استان های کشور از نظر محیط کسب و کار

با توجه به بررسی های صورت گرفته بر روی محیط کسب و کار در تابستان سال جاری، استان های خراسان شمالی، سیستان و بلوچستان و لرستان به ترتیب دارای بدترین وضعیت از لحاظ محیط کسب و کار داشتند و از طرف دیگر استان‌های گیلان ، فارس و مرکزی به ترتیب از ایده آل ترین محیط کسب و کار در ایران برخوردار بودند.

بر اساس این نتایج و بررسی های، رقم  5.77  (نمره بدترین ارزیابی 10 است) را برای وضعیت محیط کسب و کار در قالب شاخص ملی به دست می ‌دهد که تقریباً بدتر از وضعیت این شاخص نسبت به ارزیابی فصل گذشته (بهار 1396 با میانگین 5.69 ) بوده است.  افزون بر این، این ارزیابی نشان از آن دارد که از نظر فعالان اقتصادی مشارکت کننده در این پایش، محیط کسب و کار ایران در تابستان سال جاری تا حدودی بدتر شده است.

ایده آل ترین و بدترین استان های کشور از نظر محیط کسب و کار

در تابستان 1396، فعالان اقتصادی مشارکت کننده در این پایش، سه مورد: 1- دشواری تأمین مالی 2- بی‌ ثباتی و غیرقابل پیش‌ بینی بودن قیمت‌ ها (مواد اولیه و محصولات) و 3- رویه های غیر منصفانه و ناعادلانه ممیزی و دریافت مالیات را نامناسب‌ ترین اعلام کردند و سه مورد: 1- محدودیت‌ دسترسی به برق، 2- محدودیت‌ دسترسی به سوخت (گاز، گازوئیل و…)  و 3- محدودیت‌های دسترسی به ارتباطات (تلفن همراه و اینترنت) را مناسب‌ترین مؤلفه‌ های محیط کسب وکار کشور نسبت به دیگر مؤلفه‌ ها ارزیابی نمودند.

افزون بر این با توجه به یافته های این طرح در تابستان سال جاری،  خراسان شمالی، سیستان و بلوچستان و لرستان به ترتیب دارای بدترین وضعیت محیط کسب وکار و  استان‌ های گیلان، فارس و مرکزی  به ترتیب دارای بهترین وضعیت محیط کسب وکار نسبت به دیگر استان‌ های ایران می باشند.

با در نظر گرفتن نظریه عمومی کارآفرینی شین، شاخص ملی محیط کسب وکار کشور ما در تابستان 1396، عدد 5.92  (10بدترین ارزیابی است) است که تا حدودی بدتر از وضعیت این شاخص در ارزیابی فصل گذشته (بهار 96 با میانگین 5.81) بوده  است. به طوری که میانگین ارزیابی محیط اقتصادی رقم 5.84 (میانگین فصل قبل 5.77) و میانگین ارزیابی محیط نهادی رقم  5.98 (میانگین فصل قبل 5.84) است. نگاهی کوتاه به این موارد نشان می دهد که مانند فصل پیش محیط جغرافیایی با عدد 4.24 و محیط مالی با عدد 7.93 به ترتیب مساعدترین و نامساعدترین محیط‌ ها براساس نظریه عمومی کارآفرینی شین بوده‌ است.

ایده آل ترین و بدترین استان های کشور از نظر محیط کسب و کار

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی دفتر کار یا Office Space

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، اینها فیلمهایی هستند که می توانند جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را داشته باشند. فیلم دفتر کار یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Office Space به کارگردانی Mike Judge در سال 1999 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم Office Space در فضایی هجو گونه زندگی روزمره و کاری مردم آمریکا در اواخر دهه 90 میلادی ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام