برای شرکت رایگان در همایش انجمن فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف، روی لینک زیر کلیک و نام خود را در فرم وارد فرمایید.

زمان برگزاری چهارشنبه 4 بهمن: اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد خیلی محدود، در «همایش ثروتمندان جدید ایران» در دانشگاه صنعتی شریففرصت

دوری سطح زندگی ایرانی ها از استانداردهای جهانی

اخبار مدیراناقتصاد کلاندوری سطح زندگی ایرانی ها از استانداردهای جهانی

دوره دیجیتال مارکتینگ

دوری سطح زندگی ایرانی ها از استانداردهای جهانی

یکی از اعضای هیات علمی دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه شاخص‌ های بسیاری برای سطح زندگی اشخاص وجود دارد، اظهار داشت: با توجه به یکی از شاخص‌ های بین‌المللی، ایران کاهش قابل توجهی در دو سال اخیر داشته و از لحاظ سطح استانداردهای جهانی جزو ۳۰ الی ۴۰ کشور آخر است. لذا از لحاظ استانداردهای جهانی، چندان وضع خوبی نداریم.

وحید محمودی، عضو هیات علمی دانشگاه تهران در این خصوص طرح جدید رییس دولت دوازدهم برای زندگی مردم و اینکه قرار است؛ سال 97 سطح زندگی استاندارد را تعریف و اعلام کنند، تصریح کرد: استاندارد سطح زندگی مفهومی وسیع است که می توان به آن موجز و محدود یا گسترده نگاه کرد، اما در ادبیات کنونی با توجه به پیشرفت زندگی و انتظاراتی که مردم از زندگی خوب دارند؛ استاندارد زندگی برخورداری از حداقل نیازهای اساسی است.

دوری سطح زندگی ایرانی ها از استانداردهای جهانی

به نقل از اقتصاد آنلاین، محمودی افزود: داشتن حداقل‌ ها برای یک زندگی خوب در بخش هایی نظیر نیازهای خوراکی و غیرخوراکی، نیازهای اجتماعی، مشارکت‌ های سیاسی و اجتماعی و بالا بودن قدرت پاسخ‌ گو بودن دولت‌ ها تعریف می گردد و کل این موارد در شکل رفاه اجتماعی خودش را به نمایش می گذارد. یعنی استاندارد زندگی به معنای رفاه اجتماعی خودش را متبلور می نماید.

محمودی با تاکید بر اینکه رفاه اجتماعی صرفا به درآمد محدود نیست، اظهار داشت: انسان‌ هایی که محدودیت‌ هایی در جلوه‌های مختلف زندگی و آزادی دارند و قسمتی از آزادی آنها سلب شده انتظارات بسیاری دارند. لذا باید به همه وجوه رفاه انسانی و اجتماعی نگاه کرد تا برمبنای آن سطح استاندارد مورد انتظار تعریف گردد.

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

تاثیر سیگار بر برند شخصی مهران مدیری

چندی پیش، مهران مدیری در یک نشست خبری و روبروی دوربین ده ها خبرنگار، اقدام به روشن کردن و کشیدن سیگار کرد ! این اتفاق باعث شد نام مهران مدیری بیش از پیش بر سر زبان ها بیفتند، چه تاثیری بر برند شخصی مهران مدیری داشته یا خواهد داشت؟ متن کامل مقاله تاثیر سیگار بر برند شخصی مدیری را بخوانید

آگهی

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

گوگل پلاس یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام