بار دیگر «مسکن مهر» زیر سوال رفت

اخبار مدیراناقتصاد کلانبار دیگر «مسکن مهر» زیر سوال رفت

دوره دیجیتال مارکتینگ

بار دیگر «مسکن مهر» زیر سوال رفت

با تمامی جنجال هایی که پروژه مسکن مهر از ابتدا تا به الان به همراه داشته است، حال این مسکن ها اوج بی مهری خود را نسبت به ساکنینش ثابت کرد و به شکل گسترده ای در زلزله کرمانشاه، سرپل ذهاب، قصر شیرین و ایلام و ... تخریب شدند، این در شرایطی است که عمر قدیمی ترین مسکن مهر در کشور به 10 سال هم نمی رسد.

بار دیگر «مسکن مهر» زیر سوال رفت

به نقل از خبرآنلاین، مسکن مهر در نخستین امتحان نمره ردی خود را در کارنامه اش به ثبت رسید. تصاویری که از صبح امروز از مسکن مهر شهرستان سرپل ذهاب منتشر گردیده، عکس های ناگواری هستند. مسکن مهر که ساکنانش تمام پس اندازشان را به امید خانه دار شدن و تحمل دشواریها صرف این پروژه نمودند، حالا نگرانی ها را در خصوص سرنوشت دیگر واحدهای مسکونی این پروژه در سراسر ایران افزایش داده است.

تخریب مسکن مهر در حالی اتفاق افتاده است که قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر اسفند ماه سال 95 تاکید کرده بود که 120 هزار میلیارد تومان برای طرح مسکن مهر در کشور هزینه صورت گرفته است.

اگر تا دیروز منتقدان مسکن مهر از تبعات اقتصادی اجرای این طرح سخن به میان می آوردند و مشکلات اجتماعی آینده را مورد استناد قرار می‌دادند، امروز امنیت بسیار پایین واحدهای مسکونی و استاندارد نبودن آن باعث شد تا با جان مردم بازی شود.

اما سوال اینجاست که چند نفر در سر پل ذهاب در مسکن مهر سکونت داشتند؟

عکس های منتشر شده از تخریب بسیار وسیع مسکن مهر در منطقه زلزله زده سرپل ذهاب کاملاً نشان دهنده عمق فاجعه دارد. این پروژه مسکونی آنطور که پیش از این اتفاق ناگوار، از طرف فرماندار سرپل‌ذهاب مطرح شد،حکایت از آن دارد که در سال 91 آماری در مورد تعداد متقاضیان ارائه شده بود که به دنبال آن، تعداد اشخاص ثبت‌ نامی برای این پروژه را 7 هزار و 325 نفر اعلام کرده اند. با توجه به گفته فرماندار این منطقه « واجدین شرایط 2 هزار و 600 نفر بودند که تعداد 597 نفر از آنها انصراف دادند.»

با توجه به گفته های فرماندار، کل واحدهای در حال ساخت هزار و 77 مورد بوده که در کل سهم آورده برای این واحدها 3 میلیارد و 400 میلیون تومان بوده است و میزان نیروی مشغول به‌ کار در اتحادیه 420 نفر اعلام شده است.

از طرف دیگر جلیل کرم مدیرکل تعاون استان کرمانشاه نیز در سال 89 تاکید کرده بود که بالغ بر 8 هکتار زمین به تعاونی های مسکن مهر اختصاص داده شده است.

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

نظرات   

 
0 #1 فاطمه ۱۳۹۶-۰۸-۳۰ ۱۲:۲۰
کمي تعهد دربرابر خبرهاي دوغکي سايتتون هم خوبه...مسکن مهرسر پل ذهاب فقط سه کشته داده...انگار ما ايرانيها حتي انسانيتمون هم بوي سياست زدگي گرفته
بازگو کردن
 

مطلب ویژه

همه چیز را درباره ارز دیجیتال تلگرام بدانید

تلگرام، پیام رسانی متفاوت برای ایرانی هاست، پیام رسانی که میلیون ها کاربر ایرانی دارد. مدتی است که مدیران تلگرام از برنامۀ آنها برای ورود به بلاک چین و ارزهای دیجیتال خبر داده اند. اتفاقی که می تواند برای ایرانی ها بسیار مهم باشد. اما دربارۀ ارز دیجیتال تلگرام که نامش را گرام گذاشته اند، بیشتر بدانید. اینجا کلیک کنید.

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

گوگل پلاس یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام