فضای سیاسی و روانی؛عامل اصلی نوسانات اخیر ارز

اخبار مدیراناقتصاد کلانفضای سیاسی و روانی؛عامل اصلی نوسانات اخیر ارز

دوره دیجیتال مارکتینگ

فضای سیاسی و روانی؛عامل اصلی نوسانات اخیر ارز

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در خصوص نوساناتی که ارز اخیراً با آن دست و پنجه نرم کرده است، اظهار داشت: دلیل اصلی این نوسانات به فضای سیاسی و فضای روانی ناشی از آن برمی گردد. بخش عمده این فضای روانی نیز به جوسازی بزرگ آمریکایی‌ ها در خصوص سخنرانی ریاست جمهوری آن بر می‌گردد.

محمدرضا پورابراهیمی اظهار داشت: خوشبختانه با توجه به فضای وحدت و همدلی در ایران و فضایی که در خارج از کشور به نفع جمهوری اسلامی ایران بوجود آمده و به درستی نیز مدیریت گردید، نظاره گر کمترین نوسانات در بازار ارز بودیم.

پورابراهیمی با اشاره به اینکه نوسانات نرخ ارز در ایران خیلی به سمت فضای هیجانی سوق پیدا نکرد، گفت: اگر دولت بتواند این موضوع را به خوبی مدیریت نماید، می‌تواند به راحتی موج‌ سازی سیاسی برای نوسان در اقتصاد ایران را با شکست مواجه کند.

پورابراهیمی در خصوص صعود و سقوط نرخ ارز در آینده، تصریح کرد: به علت وجود تفاوت در نرخ تورم در اقتصاد ایران با تورم در خارج از کشور و افزون بر آن تغییرات ارزش پول ملی به واسطه وجود همین نرخ تورم، در آینده خیلی نمی‌توانیم با کاهش مواجه باشیم. هر چه ما بتوانیم تغییرات نرخ تورم را کنترل نماییم، آثار ناشی از تغییرات نرخ ارز نیز به کمترین میزان خود خواهد رسید.

وی یادآور شد: اگر تغییرات قیمتی در اقتصاد ایران رخ دهد و به علت آنکه تفاوت قیمت در ایران متفاوت با دیگر کشورهاست، پیش‌بینی می گردد تغییراتی نیز در ارزش پول ملی رخ دهد. درشرایط امروزی ما خیلی پیش‌ بینی برای نرخ ارز نداریم و کاهش آن را نیز متصور نمی باشیم و اگر نرخ ارز در حد میانگین خود در سال‌ های اخیر حرکت کند، منطقی‌ ترین حالت را به همراه خواهد داشت.

فضای سیاسی و روانی؛عامل اصلی نوسانات اخیر ارز

فضای سیاسی و روانی؛عامل اصلی نوسانات اخیر ارز

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

تاثیر سیگار بر برند شخصی مهران مدیری

چندی پیش، مهران مدیری در یک نشست خبری و روبروی دوربین ده ها خبرنگار، اقدام به روشن کردن و کشیدن سیگار کرد ! این اتفاق باعث شد نام مهران مدیری بیش از پیش بر سر زبان ها بیفتند، چه تاثیری بر برند شخصی مهران مدیری داشته یا خواهد داشت؟ متن کامل مقاله تاثیر سیگار بر برند شخصی مدیری را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

گوگل پلاس یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام