برای شرکت رایگان در وبینار ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری پنجشنبه 12 تیر ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران»فرصت

اهمیت وجود تفکر کارآفرینی در جایگاه مدیریت

اخبار مدیراناقتصاد کلاناهمیت وجود تفکر کارآفرینی در جایگاه مدیریت

دوره دیجیتال مارکتینگ

اهمیت وجود تفکر کارآفرینی در جایگاه مدیریت

برچسب ها: کارآفرینیاقتصاد

حمید نجفی، از جمله کارشناسان اقتصادی، در بررسی برنامه ایجاد سالانه 950 هزار شغل اظهار داشت که در جایگاه های مدیریت کشور باید افراد کارآفرینان قرار بگیرند.

به نقل از ایسنا، حمید نجفی افزود: عقیده من به شخصه این است که اگر اشتغال موجود را حفظ نماییم و جلوی ورشکستگی کارخانه‌ها را بگیریم تا از این طریق به تعداد بیکاران اضافه نشود، اهمیتش به اندازه ایجاد اشتغال خواهد بود.

این کارشناس اقتصادی تصریح کرد: جدا از حفظ و نگهداری نیروهای شاغل باید نیروهای کار جدید را نیز به خدمت بگیریم اما متاسفانه به علت برخی سوء‌ مدیریت ها چنین اتفاقی رخ نمی دهد و مشاهده می کنیم که کارخانه‌ها با سرمایه‌گذاری کلان راه اندازی می گردند و بعد از مدتی به علت سوء مدیریت در مسیر ورشکستگی قرار می‌ گیرند و اشتغالی هم که شکل گرفته از بین می رود.اهمیت وجود تفکر کارآفرینی در جایگاه مدیریت

وی با اشاره به مشکل بیکاری در ایران تصریح کرد: دلیل اینکه فارغ التحصیلان نمی توانند وارد بازار کار شوند این است که خروجی دانشگاه‌ها با تقاضای بازار کار جور در نمیاد در حالی که باید برنامه آن را 10 سال پیش به دانشگاه‌ ها می‌دادیم و این شیوه مرسوم کل دنیاست که برنامه کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت برای ایجاد شغل در نظر دارند.

به اعتقاد این کارشناس اقتصادی، در مدیریت‌ها و عزل و نصب‌ها به جای افراد تاجر و بازاری که تفکر واردات دارند، باید از افراد کارآفرین که سابقه ای در کار تولید و کارآفرینی دارند بهره گرفته شود.

نجفی معتقد است: اکنون قسمت اعظمی از شرکت های دولتی و خصولتی زیر مجموعه صندوق‌ های بازنشستگی می باشند و برای آنکه جلوی زیان دهی آن ها گرفته شود، هر مدیری که وارد این شرکت ها می‌شود فوراً دست به تعدیل نیروی کار می‌ زند.

این کاشناس اقتصادی در آخر با اشاره به اینکه باید از ظرفیت های پنهان و نهفته در شرکت های خصولتی بهره برده و افراد دارای تفکر کارآفرینی در این شرکت ها مشغول به کار شوند، اظهار داشت: یشنهاد من این است که ظرفیت های بزرگ و بالقوه‌ این سازمان ها و شرکت ها شناسایی گردد. این شرکت ها نیازمند حضور افراد کارآفرین و ایده‌های کارآفرینی می باشند و اگر از ظرفیت های پنهان آنها بهره ببریم هم به ایجاد اشتغال یاری خواهیم رساند و هم از خطر زیان دهی و وضعیت سرباری که آنها را تهدید می نماید، نجات یافته به سودآوری می‌رسند.

اهمیت وجود تفکر کارآفرینی در جایگاه مدیریت

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

همه چیز را درباره ارز دیجیتال تلگرام بدانید

تلگرام، پیام رسانی متفاوت برای ایرانی هاست، پیام رسانی که میلیون ها کاربر ایرانی دارد. مدتی است که مدیران تلگرام از برنامۀ آنها برای ورود به بلاک چین و ارزهای دیجیتال خبر داده اند. اتفاقی که می تواند برای ایرانی ها بسیار مهم باشد. اما دربارۀ ارز دیجیتال تلگرام که نامش را گرام گذاشته اند، بیشتر بدانید. اینجا کلیک کنید.

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام