ایرانِ 80 میلیونی، به 70 میلیارد درآمد سالانه نیاز دارد

اخبار مدیراناقتصاد کلانایرانِ 80 میلیونی، به 70 میلیارد درآمد سالانه نیاز دارد

دوره دیجیتال مارکتینگ

ایرانِ 80 میلیونی، به 70 میلیارد درآمد سالانه نیاز دارد

به گفته یکی از کارشناس اقتصادی، کشور ایران با جمعیت ۸۰ میلیونی اش دست کم به ۷۰میلیارد دلار درآمد سالانه نیاز دارد که پیش از این، ۹۵درصد از این درآمد از طریق درآمدهای نفتی تامین شده است.

اسدالله عسگرد اولادی با اشاره به اینکه تنها درآمد ایران از سال های پیش از انقلاب تا به امروز، نفت است، تصریح کرد: قبل از انقلاب اسلامی، 300 هزار دلار صادرات و 25 میلیارد دلار فروش نفت داشتیم که عدد بسیار کمی بود در شرایطی که 96 درصد اقتصاد کشور وابسته به نفت است.

به نقل از اقتصاد آنلاین، عسگری اولادی اظهار داشت: البته نباید فراموش کنیم، اقتصاد تنها صادرات نیست؛ توزیع و مصرف داخل تولیدات که 80 میلیون انسان مصرف می نمایند نیز بخش مهمی از اقتصاد است.

ایرانِ 80 میلیونی به 70 میلیارد درآمد سالانه نیاز دارد

این کارشناس اقتصادی با اشاره به اینکه باید کاری کنیم صادرات بیشتر از واردات گردد، تصریح کرد: اگر کاری کنیم که ارز آوری از صادرات بیشتر از واردات گردد، می توان گفت این اقتصاد، استقلال دارد. اقتصاد مولد نیز بدین معناست که به جای آنکه نفت خام را بفروشیم و پول آن را صرف هزینه جاری کشور نماییم، باید به کمک آن، واحدهای تولیدی را تقویت نماییم تا هم به مردم داخل ایران خدمات دهیم و هم اینکه مازاد آن را صادر نماییم و ارز آوری برای کشور ایجاد کنیم.

رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین به تاکیدات مقام معظم رهبری، بر اقتصاد مقاومتی اشاره نمود و گفت: اقتصاد مقاومتی دو پسوند مهم دارد: تولید و اشتغال. در اقتصاد مقاومتی اولین دغدغه اشتغال است و این مهم تنها با تولید امکان پذیر می گردد.

رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین در نهایت افزود: ایران با 80 میلیون جمعیت، سالانه نیازمند 70 میلیارد دلار درآمد است که در گذشته 95 درصد از این نیاز توسط فروش نفت تامین می شد. اما در حال حاضر باید درآمد حاصل از نفت را به شیوه ای مستقیم صرف هزینه های جاری نکنیم و به تولید بپردازیم تا از اقتصاد نفتی عبور کنیم.

ایرانِ 80 میلیونی به 70 میلیارد درآمد سالانه نیاز دارد

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

همه چیز را درباره ارز دیجیتال تلگرام بدانید

تلگرام، پیام رسانی متفاوت برای ایرانی هاست، پیام رسانی که میلیون ها کاربر ایرانی دارد. مدتی است که مدیران تلگرام از برنامۀ آنها برای ورود به بلاک چین و ارزهای دیجیتال خبر داده اند. اتفاقی که می تواند برای ایرانی ها بسیار مهم باشد. اما دربارۀ ارز دیجیتال تلگرام که نامش را گرام گذاشته اند، بیشتر بدانید. اینجا کلیک کنید.

آگهی

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

گوگل پلاس یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام