39 میلیون تومان؛ درآمد هر خانواده ایرانی در سال گذشته

اخبار مدیراناقتصاد کلان39 میلیون تومان؛ درآمد هر خانواده ایرانی در سال گذشته

دوره دیجیتال مارکتینگ

39 میلیون تومان؛ درآمد هر خانواده ایرانی در سال گذشته

برچسب ها: درآمد

با توجه به گزارش های ارائه شده مشخص گردید که به طور میانگین میزان درآمد ناخالص هر خانوار ایرانی در سال 1395 به طور تقریبی 39 میلیون تومان بوده است.

39 میلیون تومان؛ درآمد هر خانواده ایرانی در سال گذشته

بانک مرکزی گزارشی از نتیجه آمارگیری از هزینه و درآمد خانوارهای شهری ایران در سال گذشته و با نمونه گیری از 17 هزار و 600 خانوار منتشر نمود، این نتایج بیانگر این است که در سال گذشته میانگین تعداد افراد خانوار ایرانی 3.33 نفر بوده است که در قیاس با سال پیش از آن، کاهش داشته است. افزون بر این از کل تعداد خانوارها، خانوارهای چهار نفره با 29.4 درصد بیشترین و خانوارهای 10 نفر و بیشتر با 0.1 درصد کمترین سهم را دارا می باشند.

به گزارش ایسنا، اما بررسی درآمد ناخالص خانوارها بیانگر این است که هر خانوار ایرانی در سال 95 به طور میانگین درآمدی نزدیک به 39 میلیون و 237 هزار تومان داشته که این رقم در قیاس با مجموع درآمد سالانه در سال 1394 تقریباً 11.3 درصد رشد داشته است. این در شرایطی است که 69.3 درصد از کل درآمد ناخالص را درآمد پولی ناخالص و 30.7 درصد را درآمد غیرپولی که دربرگیرنده ارزش اجاری خانه شخصی می گردد تشکیل داده است.

نگاهی به جزییات هزینه‌ های خانواده های ایرانی بیانگر این است که 35.3 درصد به «مسکن، آب، برق، گاز و سایر سوخت‌ها»، 22.9 درصد به «خوراکی‌ها و آشامیدنی»، 10.6 درصد به «حمل و نقل»، 8.4 درصد به «کالاها و خدمات متفرقه»، 5.9 درصد به «بهداشت و درمان»، 4.3 درصد به «پوشاک و کفش»، 4 درصد به «لوازم، اثاث و خدمات مورد استفاده در خانه»، 2.1 درصد به هر یک از دو گروه «ارتباطات» و «رستوران و هتلداری»، 1.9 درصد به هر یک از دو گروه «تفریح و امور فرهنگی» و افزون بر آن « تحصیل» و 0.3 درصد به «دخانیات» اختصاص داشته است.

39 میلیون تومان؛ درآمد هر خانواده ایرانی در سال گذشته

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

تاثیر سیگار بر برند شخصی مهران مدیری

چندی پیش، مهران مدیری در یک نشست خبری و روبروی دوربین ده ها خبرنگار، اقدام به روشن کردن و کشیدن سیگار کرد ! این اتفاق باعث شد نام مهران مدیری بیش از پیش بر سر زبان ها بیفتند، چه تاثیری بر برند شخصی مهران مدیری داشته یا خواهد داشت؟ متن کامل مقاله تاثیر سیگار بر برند شخصی مدیری را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام