برای شرکت رایگان در همایش ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 7 اسفند : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران»فرصت

39 میلیون تومان؛ درآمد هر خانواده ایرانی در سال گذشته

اخبار مدیراناقتصاد کلان39 میلیون تومان؛ درآمد هر خانواده ایرانی در سال گذشته

دوره دیجیتال مارکتینگ

39 میلیون تومان؛ درآمد هر خانواده ایرانی در سال گذشته

برچسب ها: درآمد

با توجه به گزارش های ارائه شده مشخص گردید که به طور میانگین میزان درآمد ناخالص هر خانوار ایرانی در سال 1395 به طور تقریبی 39 میلیون تومان بوده است.

39 میلیون تومان؛ درآمد هر خانواده ایرانی در سال گذشته

بانک مرکزی گزارشی از نتیجه آمارگیری از هزینه و درآمد خانوارهای شهری ایران در سال گذشته و با نمونه گیری از 17 هزار و 600 خانوار منتشر نمود، این نتایج بیانگر این است که در سال گذشته میانگین تعداد افراد خانوار ایرانی 3.33 نفر بوده است که در قیاس با سال پیش از آن، کاهش داشته است. افزون بر این از کل تعداد خانوارها، خانوارهای چهار نفره با 29.4 درصد بیشترین و خانوارهای 10 نفر و بیشتر با 0.1 درصد کمترین سهم را دارا می باشند.

به گزارش ایسنا، اما بررسی درآمد ناخالص خانوارها بیانگر این است که هر خانوار ایرانی در سال 95 به طور میانگین درآمدی نزدیک به 39 میلیون و 237 هزار تومان داشته که این رقم در قیاس با مجموع درآمد سالانه در سال 1394 تقریباً 11.3 درصد رشد داشته است. این در شرایطی است که 69.3 درصد از کل درآمد ناخالص را درآمد پولی ناخالص و 30.7 درصد را درآمد غیرپولی که دربرگیرنده ارزش اجاری خانه شخصی می گردد تشکیل داده است.

نگاهی به جزییات هزینه‌ های خانواده های ایرانی بیانگر این است که 35.3 درصد به «مسکن، آب، برق، گاز و سایر سوخت‌ها»، 22.9 درصد به «خوراکی‌ها و آشامیدنی»، 10.6 درصد به «حمل و نقل»، 8.4 درصد به «کالاها و خدمات متفرقه»، 5.9 درصد به «بهداشت و درمان»، 4.3 درصد به «پوشاک و کفش»، 4 درصد به «لوازم، اثاث و خدمات مورد استفاده در خانه»، 2.1 درصد به هر یک از دو گروه «ارتباطات» و «رستوران و هتلداری»، 1.9 درصد به هر یک از دو گروه «تفریح و امور فرهنگی» و افزون بر آن « تحصیل» و 0.3 درصد به «دخانیات» اختصاص داشته است.

39 میلیون تومان؛ درآمد هر خانواده ایرانی در سال گذشته

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی دفتر کار یا Office Space

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، اینها فیلمهایی هستند که می توانند جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را داشته باشند. فیلم دفتر کار یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Office Space به کارگردانی Mike Judge در سال 1999 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم Office Space در فضایی هجو گونه زندگی روزمره و کاری مردم آمریکا در اواخر دهه 90 میلادی ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام