مجتمع فنی تهران میرداماد

این کشورهای ناشناخته را بیشتر بشناسید!

اخبار مدیراناقتصاد کلاناین کشورهای ناشناخته را بیشتر بشناسید!

دوره دیجیتال مارکتینگ

این کشورهای ناشناخته را بیشتر بشناسید!

بدون شک هنگامی که کشوری را نشناسید در مورد آن اطلاعاتی هم ندارید بر همین اساس هر نکته‌ای درباره آن کشور، حتی نام آن، نکته‌ای جدید و جالب برای شما محسوب می شود. ما در این مطلب 6 کشور کمتر شناخته شد جهان را معرفی خواهیم کرد و نکاتی در مورد این کشورها ارائه خواهیم کرد.

این کشورهای ناشناخته را بیشتر بشناسید!

1. کشور نائورو (Nauru) بیشترین جمعیت چاق جهان را به عهده دارد به نحوی که بیش از ۹۵% مردم نائورور اضافه وزن دارند. در این کشور هیچ رستوران مک دونالدی وجود ندارد. نکته جالب دیگر این است که این کشور، پایتخت رسمی نیز ندارد اما بزرگ‌ترین شهر شناخته شده آن یارن نامیده می شود.

2. جزایر مارشال (Marshall Islands) در اقیانوس آرام به دلیل داشتن آب و هوای خاص اش، در بالا‌ترین ریسک غرق شدن قرار دارد.

3. کشور پاپوا گینه نو، متنوع ترین گویش‌ها و زبان‌های دنیا را در خود جای داده است. مردم این کشور به ۸۵۱ زبان (گویش) مختلف سخن می گویند. زبان رسمی این کشور انگلیسی است اما تنها ۱ یا ۲ درصد از مردم این کشور به زبان انگلیسی سخن می گویند.

4. سن مارینو (San Marino) کشوری است که در آن تعداد ماشین‌ها بیشتر از انسان ها می باشد. به ازای هر ۱۰۰۰ ساکن دست کم ۱۲۶۳ ماشین وجود دارد.

5. نیجر (Niger) بیشترین جمعیت جوان دنیا در آن جای دارند. در سال ۲۰۱۳، بالغ بر نیمی از جمعیت این کشور را افراد زیر ۱۴ سال تشکیل می دادند! به عنوان مثال در کشورهایی همچون آلمان و ژاپن فقط ۱۳% جمعیت زیر ۱۴ سال هستند.

6. کیریباتی (Kiribati) کشوری است که در هر چهار نیم کره زمین جای گرفته است. این کشور افزون بر این نخستین کشوری بود که وارد قرن جدید گردید یعنی طلوع خورشید در اولین روز سال ۲۰۰۰ را زود‌تر از سایر نقاط جهان مشاهده کرد.


Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی وال استریت : پول هرگز نمی خوابد

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، فیلمهای مدیریتی جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را نیز در کنار داستان جذاب و سینمایی خود دارند. فیلم وال استریت یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Wall Street Money Never Sleeps به کارگردانی Oliver Stone در سال 2010 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم وال استریت خیلی عمیق وارد مسائل بورس آمریکا می شود که مشاهده آن حتمای می تواند ... متن کامل مقاله را بخوانید

آگهی

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

گوگل پلاس یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام