ضرر دو میلیاردی اقتصاد آمریکا از تحریم روسیه

اخبار مدیراناقتصاد کلانضرر دو میلیاردی اقتصاد آمریکا از تحریم روسیه

دوره دیجیتال مارکتینگ

ضرر دو میلیاردی اقتصاد آمریکا از تحریم روسیه

گزارش ها نشان می دهد که اقتصاد آمریکا درست از زمانی که روسیه واردات مواد غذایی از آمریکا را سه سال پیش ممنوع اعلام کرد، چیزی نزدیک به 2.25 میلیارد دلار ضرر کرد.

به نقل از اسپوتنیک، فرستاده تجاری روسیه الکساندر استادنیک اظهار داشت: اقتصاد ایالت متحده تقریباً ۲.۲۵ میلیارد دلار را از زمان تحریم روسیه ضرر کرده است و کسری تجاری آن سالیانه به ۲.۲ میلیارد دلار می‌رسد.

وی همچنین معتقد است: کارشناسان آمریکایی برآورد کرده اند که ضرر مستقیم ناشی از اقدامات متقابل روسیه در برابر تحریم‌های آنها، در ۳ سال تقریباً ۲.۲۵ میلیارد دلار شده است در شرایطی که حذف فرصت‌هایی برای رشد صادرات کالاهای ممنوع شده هم می‌تواند سالیانه منجر به کسری تجاری‌ای بین ۱.۸ تا ۲.۲ میلیارد دلار شود.

در ۶ آگوست ۲۰۱۴ رییس جمهور روسیه، ولادیمیر پوتین، در واکنش به تحریم‌های غرب علیه روسیه، فرمانی را امضا کرد که واردات مواد غذایی و کشاورزی را از آمریکا، استرالیا و کشورهای اتحادیه اروپایی ممنوع می‌کرد. لیست مواد غذایی ممنوع شده شامل مرغ، ماهی، گوشت قرمز، میوه، سبزیجات و شیر بود.

استادنیک معتقد است که این یک ممنوعیت اجباری اما لازم در پاسخ به تحریم‌های غربی بر علیه تاجران روسی بود. وی همچنین اظهار داشت که این قوانین ضد روسی در نهایت به کمپانی های آمریکایی نیز آسیب وارد می کند.

این تحریم‌ها به روسیه کمک خواهد کرد تا کشاورزی و مزرعه‌داری کوچک خود را رونق بخشد و بتواند برای کالاهای ضروری قیمت را در حد معقولی حفظ نماید.

در دوم آگوست سال جاری رییس جمهور ایالت متحده، رئیس جمهور آمریکا لایحه‌ای را که با اکثریت قاطع آرا به تصویب کنگره رسیده بود، امضا نمود و تحریم‌های جدیدی را بر علیه روسیه، کره شمالی و ایران اعمال نمود. در این قانون جدید دونالد ترامپ قادر نیست بدون اجازه سنا تحریم‌ها را تعلیق نماید.

ضرر دو میلیاردی اقتصاد آمریکا از تحریم روسیه

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی وال استریت : پول هرگز نمی خوابد

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، فیلمهای مدیریتی جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را نیز در کنار داستان جذاب و سینمایی خود دارند. فیلم وال استریت یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Wall Street Money Never Sleeps به کارگردانی Oliver Stone در سال 2010 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم وال استریت خیلی عمیق وارد مسائل بورس آمریکا می شود که مشاهده آن حتمای می تواند ... متن کامل مقاله را بخوانید

آگهی

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

گوگل پلاس یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام