برای شرکت رایگان در همایش انجمن فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف، روی لینک زیر کلیک و نام خود را در فرم وارد فرمایید.

(زمان برگزاری پنج شنبه 28 دی)

فرصتثبت نام رایگان به تعداد خیلی محدود، در «همایش ثروتمندان جدید ایران» در دانشگاه صنعتی شریففرصت

اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

پوپولیست ها، عامل بحرانی شدن اقتصاد جهان

اخبار مدیراناقتصاد کلانپوپولیست ها، عامل بحرانی شدن اقتصاد جهان

دوره دیجیتال مارکتینگ

پوپولیست ها، عامل بحرانی شدن اقتصاد جهان

با توجه به آخرین گزارشات مجمع جهانی اقتصاد، عامل اصلی بحرانی شدن اقتصاد در برخی کشورها و تاثیر آن بر اقتصاد جهان، سیاست های پوپولیستی بوده است.

با توجه به این گزارش شاخص ریسک جهانی که از طرف مجمع جهانی اقتصاد اعلام شده است، نابسامانی سیاست های اقتصادی کشورها مهمترین عامل بحران اقتصادی ذکر شده است. بر اساس این گزارش به نتایج انتخابات اخیر انگلیس و ایالت متحده اشاره شده و نتایج آن ها را از نظر شاخص های اقتصادی غیر منتظره اعلام کرده است.

بر اساس موارد ذکر شده، جوامع دو قطبی و دورنمای سیاسی مرکز توجه تعدادی زیادی از کشورها قرار گرفته بود. با افزایش فاصله نسلی و تفاوت های فرهنگی، ریسک ها در خصوص سرعت بخشیدن به ارتقای وضعیت اقتصادی به واسطه تغییرات تکنولوژی بیشتر شده است. با این وجود در تعدادی از کشورها سطح رفاه و خدمات اجتماعی بالا است، اما در قیاس با سیاست های پوپولیستی حاکم شده و اقتصاد جهانی را دچار بحران کرده است.

برخی کشورها همچنان موفق نشده اند صدمات بحران مالی که در سال ۲۰۰۸ اتفاق افتاد، را جبران نمایند. اما فقط افزایش رشد اقتصادی باعث نمی شود که اقتصاد کشور ارتقا یابد و باید بیشتر به افزایش درآمد و بیکاری توجه گردد.

بر اساس گزارشات صورت گرفته،اعلام گردید که افزایش درآمد و ثروت شاخص بسیار مهمی در ۱۰ سال آتی خواهد بود و اگر درآمد و ثروت اشخاص بیشتر شود، بالعکی فقر و بیکاری در جامعه حکم فرما خواهد شد و این موضوع ریسک جهانی را بیشتر می کند.

بررسی های مجمع جهانی اقتصاد بیانگر این است که نابرابری بین کشورهای در ۳۰ سال اخیر با سرعت کم شده است. سرعت آهسته رشد اقتصادی از سال ۲۰۰۸ تنوع کسب درآمد را بیشتر کرده است. بعد از بحران مالی سیاست گذاری اقتصادی برخی کشورها پولی بوده و نه مالی.

پوپولیست ها، عامل بحرانی شدن اقتصاد جهان

با توجه به این گزارش شاخص افزایش ریسک جهانی، دو قطبی شدن سیاست های اقتصادی در کشورها عاملی است که می تواند در ده سال آتی از مهمترین شاخص های تاثیر گذار باشد.

پوپولیست ها، عامل بحرانی شدن اقتصاد جهان

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

همه چیز را درباره ارز دیجیتال تلگرام بدانید

تلگرام، پیام رسانی متفاوت برای ایرانی هاست، پیام رسانی که میلیون ها کاربر ایرانی دارد. مدتی است که مدیران تلگرام از برنامۀ آنها برای ورود به بلاک چین و ارزهای دیجیتال خبر داده اند. اتفاقی که می تواند برای ایرانی ها بسیار مهم باشد. اما دربارۀ ارز دیجیتال تلگرام که نامش را گرام گذاشته اند، بیشتر بدانید. اینجا کلیک کنید.

آگهی

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

گوگل پلاس یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام