پوپولیست ها، عامل بحرانی شدن اقتصاد جهان

اخبار مدیراناقتصاد کلانپوپولیست ها، عامل بحرانی شدن اقتصاد جهان

دوره دیجیتال مارکتینگ

پوپولیست ها، عامل بحرانی شدن اقتصاد جهان

با توجه به آخرین گزارشات مجمع جهانی اقتصاد، عامل اصلی بحرانی شدن اقتصاد در برخی کشورها و تاثیر آن بر اقتصاد جهان، سیاست های پوپولیستی بوده است.

با توجه به این گزارش شاخص ریسک جهانی که از طرف مجمع جهانی اقتصاد اعلام شده است، نابسامانی سیاست های اقتصادی کشورها مهمترین عامل بحران اقتصادی ذکر شده است. بر اساس این گزارش به نتایج انتخابات اخیر انگلیس و ایالت متحده اشاره شده و نتایج آن ها را از نظر شاخص های اقتصادی غیر منتظره اعلام کرده است.

بر اساس موارد ذکر شده، جوامع دو قطبی و دورنمای سیاسی مرکز توجه تعدادی زیادی از کشورها قرار گرفته بود. با افزایش فاصله نسلی و تفاوت های فرهنگی، ریسک ها در خصوص سرعت بخشیدن به ارتقای وضعیت اقتصادی به واسطه تغییرات تکنولوژی بیشتر شده است. با این وجود در تعدادی از کشورها سطح رفاه و خدمات اجتماعی بالا است، اما در قیاس با سیاست های پوپولیستی حاکم شده و اقتصاد جهانی را دچار بحران کرده است.

برخی کشورها همچنان موفق نشده اند صدمات بحران مالی که در سال ۲۰۰۸ اتفاق افتاد، را جبران نمایند. اما فقط افزایش رشد اقتصادی باعث نمی شود که اقتصاد کشور ارتقا یابد و باید بیشتر به افزایش درآمد و بیکاری توجه گردد.

بر اساس گزارشات صورت گرفته،اعلام گردید که افزایش درآمد و ثروت شاخص بسیار مهمی در ۱۰ سال آتی خواهد بود و اگر درآمد و ثروت اشخاص بیشتر شود، بالعکی فقر و بیکاری در جامعه حکم فرما خواهد شد و این موضوع ریسک جهانی را بیشتر می کند.

بررسی های مجمع جهانی اقتصاد بیانگر این است که نابرابری بین کشورهای در ۳۰ سال اخیر با سرعت کم شده است. سرعت آهسته رشد اقتصادی از سال ۲۰۰۸ تنوع کسب درآمد را بیشتر کرده است. بعد از بحران مالی سیاست گذاری اقتصادی برخی کشورها پولی بوده و نه مالی.

پوپولیست ها، عامل بحرانی شدن اقتصاد جهان

با توجه به این گزارش شاخص افزایش ریسک جهانی، دو قطبی شدن سیاست های اقتصادی در کشورها عاملی است که می تواند در ده سال آتی از مهمترین شاخص های تاثیر گذار باشد.

پوپولیست ها، عامل بحرانی شدن اقتصاد جهان

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی دفتر کار یا Office Space

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، اینها فیلمهایی هستند که می توانند جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را داشته باشند. فیلم دفتر کار یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Office Space به کارگردانی Mike Judge در سال 1999 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم Office Space در فضایی هجو گونه زندگی روزمره و کاری مردم آمریکا در اواخر دهه 90 میلادی ... متن کامل مقاله را بخوانید

آگهی

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

گوگل پلاس یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام