برای شرکت رایگان در همایش انجمن فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف، روی لینک زیر کلیک و نام خود را در فرم وارد فرمایید.

(زمان برگزاری پنج شنبه 28 دی)

فرصتثبت نام رایگان به تعداد خیلی محدود، در «همایش ثروتمندان جدید ایران» در دانشگاه صنعتی شریففرصت

اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

اهمیت انتخابات ایران از نگاه فایننشیال تایمز

اخبار مدیراناقتصاد کلاناهمیت انتخابات ایران از نگاه فایننشیال تایمز

دوره دیجیتال مارکتینگ

اهمیت انتخابات ایران از نگاه فایننشیال تایمز

فایننشال تایمز گزارشی را تحت عنوان «اهمیت انتخابات ایران» منتشر کرده است و به مقایسه میان روحانی و رئیسی را امری دشوار می داند و بر این باور است که هر دو این اشخاص از یک نظام جمهوری اسلامی ایران می باشند.

به نقل از روزنامه دنیای اقتصاد، در این گزارش آمده است که:

«بهار سال جاری با رقابت های انتخاباتی فرانسه، بریتانیا و کره جنوبی و انتخابات صدراعظمی آلمان در پاییز آتی فصل انتخابات است، برای شرکت های انرژی بین المللی و بازارهای جهانی انرژی هیچ کدام از این انتخابات بااهمیت تر از انتخابات ریاست جمهوری ایران نیست که قرار است در تاریخ 19 می برگزار گردد.

6 نامزد در انتخابات ریاست جمهوری ایران با یکدیگر به رقابت می پردازند که از نظر ما رقابت اصلی بین حسن روحانی رئیس جمهور در حال حاضر ایران و ابراهیم رئیسی است.

نام گذاری این دو نامزد به میانه رو و تندرو نام گذاری اختصاری غرب بر این نامزدها می باشد، تفاوت های ظریف سیاست ها و دنباله روی ها این نامزدها، مقایسه میان این دو را به مراتب دشوار ساخته است.

روحانی یک سکولار لیبرال نیست و آقای رئیسی دست کم بر اساس وظایفش در گذشته به عنوان دادستان کل به اندازه ای که افراد زیادی تصور می کنند شاید آدم سفت و سختی نباشد. هردو این افراد از شخصیت های باقی مانده از انقلاب سال 1979 می باشند.

اهمیت انتخابات ایران از نگاه فایننشیال تایمز

اما نکته اینجاست که چه شخصی رئیس جمهور آینده جمهوری اسلامی ایران خواهد شد؟ رئیس جمهور آتی ایران نقش بسیار مهمی در سیاست های منطقه ای ایران خواهد داشت و می تواند تصمیم بگیرد که تنش میان عربستان سعودی و ایران دوچندان شود و تا نابودی یمن ادامه داشته باشد و از حمایت های ایران از بشار اسد در سوریه ادامه داشته باشد یا خیر. در بعد بین المللی نیز رئیس جمهور آینده ایران اهمیتی قابل توجه در تعیین روابط ایران با ایالت متحده و آینده رژیم تحریم علیه تهران خواهد داشت.

انتخابات ریاست جمهوری ایران در 19 می، 29 اردیبهشت نتایجی را به همراه خواهد داشت. یک خطر بارز وجود دارد که موقعیت دشمنی میان ایران و ایالت متحده که سابقه آن به چندین دهه قبل بر می گردد تثبیت شود، موضوعی که شرایط امروزی را متوقف و سرمایه گذاری های جدی را برای چندین سال متوقف خواهد کرد.

از طرف دیگر، نشانه هایی از کاخ سفید مبنی بر تلاش برای درگیر شدن در جنگی دیگر در خاورمیانه وجود ندارد و برخلاف آن نشانه های وجود دارد که کمپانی های آمریکایی به دنبال به ایران هستند.

اهمیت انتخابات ایران از نگاه فایننشیال تایمز

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

تاثیر سیگار بر برند شخصی مهران مدیری

چندی پیش، مهران مدیری در یک نشست خبری و روبروی دوربین ده ها خبرنگار، اقدام به روشن کردن و کشیدن سیگار کرد ! این اتفاق باعث شد نام مهران مدیری بیش از پیش بر سر زبان ها بیفتند، چه تاثیری بر برند شخصی مهران مدیری داشته یا خواهد داشت؟ متن کامل مقاله تاثیر سیگار بر برند شخصی مدیری را بخوانید

آگهی

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

گوگل پلاس یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام