رکوردشکنی یورو در 5 ماه اخیر

اخبار مدیراناقتصاد کلانرکوردشکنی یورو در 5 ماه اخیر

دوره دیجیتال مارکتینگ

رکوردشکنی یورو در 5 ماه اخیر

انتخابات دیروز فرانسه و قوت گرفتن عدم خروج این کشور از اتحادیه اروپا، موجب افزایش بهای یورو به بیشترین رقم در ۵ ماه گذشته و همچنین روند صعودی شاخص بورس های اروپایی و آسیایی گردید.

به نقل از خبرگزاری رویترز، با به اتمام رسیدن دور نخست انتخابات فرانسه و پیروز شدن «امانوئل ماکرون»، کاندیدایی که سیاست های اقتصادی وی همگام با بازار می باشد، ارزش یورو با ۱.۳ درصد رشد به بیشترین میزان خود در ۵ ماه گذشته رسید؛ پیروزی «ماکرون» در اصل یک مامن امنی را برای تجار به ارمغان آورد.

با توجه به این موضوع، با پیروزی دور اول «ماکرون» در انتخابات ریاست جمهوری و قوت گرفتن عدم جدایی فرانسه از اتحادیه اروپا، بازارهای جهانی شروع به انجام کاری متفاوت کرد.

این در شرایطی است که بازارهای بورس اروپایی در نخستین روز کاری خود در هفته جاری سال 2017 با روند افزایشی آغاز به کار کردند و فقط شاخص بورس فرانسه حدود ۲ درصد روند افزایشی داشته است.

همچنین ارزش دلار آمریکا هم با تقریبا ۸ واحد رشد معادل ۲.۳۱ درصد رشد روبرو شد.

با این وجود در آسیا، شاخص بورس «نیکی» ژاپن نیز با ۱.۵ درصد افزایش کار را شروع کرد و متوسط شاخص بورس کشورهای آسیایی-اقیانوسیه نیز 0.3 افزایش داشته است.

با توجه به این گزارشات، قیمت جهانی طلا با 0.8 درصد روند نزولی به یک هزار و ۲۷۳ دلار و ۴۰ سنت در هر اونس رسید، اما بهای نفت دریای برنت با ۲۹ سنت افزایش به ۵۲ دلار و ۲۵ سنت در هر بشکه رسید و نفت وست تگزاس اینترمیدیت ایالت متحده نیز با ۲۴ سنت روند افزایشی در برابر ۴۹ دلار و ۸۹ سنت به ازای هر بشکه معامله گردید.

رکوردشکنی یورو در 5 ماه اخیر

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

همه چیز را درباره ارز دیجیتال تلگرام بدانید

تلگرام، پیام رسانی متفاوت برای ایرانی هاست، پیام رسانی که میلیون ها کاربر ایرانی دارد. مدتی است که مدیران تلگرام از برنامۀ آنها برای ورود به بلاک چین و ارزهای دیجیتال خبر داده اند. اتفاقی که می تواند برای ایرانی ها بسیار مهم باشد. اما دربارۀ ارز دیجیتال تلگرام که نامش را گرام گذاشته اند، بیشتر بدانید. اینجا کلیک کنید.

آگهی

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

گوگل پلاس یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام