مجتمع فنی تهران میرداماد

چشم انداز میان مدت رشد اقتصادی ایران

اخبار مدیراناقتصاد کلانچشم انداز میان مدت رشد اقتصادی ایران

دوره دیجیتال مارکتینگ

چشم انداز میان مدت رشد اقتصادی ایران

بر اساس پیش بینی بانک جهانی، چشم انداز میان مدت رشد اقتصادی ایران ملایم خواهد بود زیرا در حال حاضر تولید نفت، به ظرفیت تولید نزدیک می باشد و از طرف دیگر فعالیت های بخش غیرنفتی نیز کاهش داشته است.

چشم انداز میان مدت رشد اقتصادی ایران

با توجه به این پیش بینی، رشد اقتصادی کشور در میان‌مدت در سطح متوسط 4 درصد خواهد بود و سهم صادرات در این رشد پایین است زیرا ظرفیت‌های مازاد مورد بهره‌برداری قرار گرفته و افزایش در تولید نفت آهنگ ملایم تری را در پیش گرفته اند.

به نقل از دنیای اقتصاد، در بخش تولید، تصور می شود احیای تولیدات صنعتی مهم‌ترین عامل در رشد کلی اقتصاد کشور است. پیش‌بینی می‌شود حوزه های کشاورزی و خدمات به ترتیب رشد تقریبی 4 و 3 درصدی را تجربه نمایند.

تغییر تدریجی در ترکیب رشد می‌تواند به افزایش اشتغال نیز یاری برساند زیرا در این بخش‌ها اشتغال از انعطاف بیشتری برخوردار می باشد. بانک‌جهانی افزون بر این پیش‌بینی کرده است که بهبود اخذ مالیات و مدیریت مناسب هزینه‌ها به ایران یاری می رساند تا در سال‌های 2018 تا 2019 به مازاد بودجه برسد.

بر این اساس، بانک‌جهانی فقط مسیر درست برای افزایش فعالیت‌های بخش غیرنفتی ایران را احیای سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی، آغاز مجدد روابط بانکی ایران با دنیا و پیشرفت بیشتر در اجرای اصلاحات تلقی می کند.

بانک‌جهانی اظهار داشته است که اقتصاد ایران در سال 2016 (95-94 شمسی) یک احیای قدرتمند را تجربه نموده که نتیجه رفع تحریم‌ها بوده است. این در شرایطی است که یک سال پیش از آن، اقتصاد ایران 8/ 1 درصد کوچک شده بود. بانک‌جهانی اعلام کرده است که نرخ بیکاری در ایران بیشتر شده و فشارهای تورمی روبه افزایش است.

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی دفتر کار یا Office Space

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، اینها فیلمهایی هستند که می توانند جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را داشته باشند. فیلم دفتر کار یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Office Space به کارگردانی Mike Judge در سال 1999 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم Office Space در فضایی هجو گونه زندگی روزمره و کاری مردم آمریکا در اواخر دهه 90 میلادی ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

گوگل پلاس یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام