چشم انداز میان مدت رشد اقتصادی ایران

اخبار مدیراناقتصاد کلانچشم انداز میان مدت رشد اقتصادی ایران

دوره دیجیتال مارکتینگ

چشم انداز میان مدت رشد اقتصادی ایران

بر اساس پیش بینی بانک جهانی، چشم انداز میان مدت رشد اقتصادی ایران ملایم خواهد بود زیرا در حال حاضر تولید نفت، به ظرفیت تولید نزدیک می باشد و از طرف دیگر فعالیت های بخش غیرنفتی نیز کاهش داشته است.

چشم انداز میان مدت رشد اقتصادی ایران

با توجه به این پیش بینی، رشد اقتصادی کشور در میان‌مدت در سطح متوسط 4 درصد خواهد بود و سهم صادرات در این رشد پایین است زیرا ظرفیت‌های مازاد مورد بهره‌برداری قرار گرفته و افزایش در تولید نفت آهنگ ملایم تری را در پیش گرفته اند.

به نقل از دنیای اقتصاد، در بخش تولید، تصور می شود احیای تولیدات صنعتی مهم‌ترین عامل در رشد کلی اقتصاد کشور است. پیش‌بینی می‌شود حوزه های کشاورزی و خدمات به ترتیب رشد تقریبی 4 و 3 درصدی را تجربه نمایند.

تغییر تدریجی در ترکیب رشد می‌تواند به افزایش اشتغال نیز یاری برساند زیرا در این بخش‌ها اشتغال از انعطاف بیشتری برخوردار می باشد. بانک‌جهانی افزون بر این پیش‌بینی کرده است که بهبود اخذ مالیات و مدیریت مناسب هزینه‌ها به ایران یاری می رساند تا در سال‌های 2018 تا 2019 به مازاد بودجه برسد.

بر این اساس، بانک‌جهانی فقط مسیر درست برای افزایش فعالیت‌های بخش غیرنفتی ایران را احیای سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی، آغاز مجدد روابط بانکی ایران با دنیا و پیشرفت بیشتر در اجرای اصلاحات تلقی می کند.

بانک‌جهانی اظهار داشته است که اقتصاد ایران در سال 2016 (95-94 شمسی) یک احیای قدرتمند را تجربه نموده که نتیجه رفع تحریم‌ها بوده است. این در شرایطی است که یک سال پیش از آن، اقتصاد ایران 8/ 1 درصد کوچک شده بود. بانک‌جهانی اعلام کرده است که نرخ بیکاری در ایران بیشتر شده و فشارهای تورمی روبه افزایش است.

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی وال استریت : پول هرگز نمی خوابد

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، فیلمهای مدیریتی جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را نیز در کنار داستان جذاب و سینمایی خود دارند. فیلم وال استریت یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Wall Street Money Never Sleeps به کارگردانی Oliver Stone در سال 2010 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم وال استریت خیلی عمیق وارد مسائل بورس آمریکا می شود که مشاهده آن حتمای می تواند ... متن کامل مقاله را بخوانید

آگهی

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

گوگل پلاس یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام