مجتمع فنی تهران میرداماد

چین بزرگترین وارکننده نفت خام در جهان شد

اخبار مدیراناقتصاد کلانچین بزرگترین وارکننده نفت خام در جهان شد

چین بزرگترین وارکننده نفت خام در جهان شد

چین توانست با پشت سر گذاشتن ایالت متحده و واردات 9.17 میلیون بشکه نفت خام در روز، به بزرگترین وارکننده نفت در جهان تبدیل شود.

به نقل از خبرگزاری فارس، میزان واردات نفت خام چین در ماهی که گذشت به شدت بالا رفت و با عبور از آمریکا، بزرگترین واردکننده نفت جهان معرفی شد.

براساس آمارهای گمرک میزان واردات نفت خام چین در ماه مارس به 9.17 میلیون بشکه در روز افزایش یافت. پیش از این واردات نفت خام این کشور در ماه فوریه 8.28 میلیون بشکه در روز و پیش از آن در ماه دسامبر 8.57 میلیون بشکه در روز را به ثبت رساند.

چین بزرگترین وارکننده نفت خام در جهان شد

رشد واردات نفت خام در چین بیشتر به علت خرید بالای پالایشگاه‌های داخلی مستقل در این کشور می باشد که در اواسط ماه ژانویه سهم جدیدی را برای خرید دریافت کردند.

یک مدیر تجارت از گروه پتروشیمی «شاندونگ دونگ مینگ» بزرگترین پالایشگاه مستقل این کشور اظهار داشت: این عجله برای خرید بیشتر اوقات در خریدهای ماه مارس رخ می دهد و میزان نفت خامی که برای ماه مارس خریداری نمودیم افزایش چشمگیری داشته است.

هاری لیوو کارشناس موسسه مارکیک تصریح کرد: 9.2 میلیون بشکه نفت وارداتی یک رقم شگفت انگیز است و به این معناست که میزان ذخایر نفت خام چین نیز افزایش خواهد یافت.

این کارشناس برآورد کرده است که احتمالا در ماه‌های آتی میزان واردات نفت خام چین تا حدودی افیت خواهد داشت در حال حاضر میزان تولید نفت چین نسبت به قبل کمتر شده است در ماه‌های ژانویه و فوریه تولید این کشور 31.44 میلیون تن معادل 230.45 میلیون بشکه نفت بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال پیش کاهش 8 درصدی دارد این کاهش بیشتر با کاهش نفت میادین این کشور مرتبط است و نیز به علت بالارفتن هزینه‌های تولید در این کشور می باشد.

چین بزرگترین وارکننده نفت خام در جهان شد

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

تاثیر سیگار بر برند شخصی مهران مدیری

چندی پیش، مهران مدیری در یک نشست خبری و روبروی دوربین ده ها خبرنگار، اقدام به روشن کردن و کشیدن سیگار کرد ! این اتفاق باعث شد نام مهران مدیری بیش از پیش بر سر زبان ها بیفتند، چه تاثیری بر برند شخصی مهران مدیری داشته یا خواهد داشت؟ متن کامل مقاله تاثیر سیگار بر برند شخصی مدیری را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

گوگل پلاس یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام