برای شرکت رایگان در وبینار ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری پنجشنبه 3 مهر ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران»فرصت

روند صعودی روابط اقتصادی و تجاری ایران و چین

اخبار مدیراناقتصاد کلانروند صعودی روابط اقتصادی و تجاری ایران و چین

دوره دیجیتال مارکتینگ

روند صعودی روابط اقتصادی و تجاری ایران و چین

با وجود برجام و ورود تعدادی از کشورهای اروپایی جهت همکاری و سرمایه گذاری بیشتر در ایران، اما آمارها نشان از آن دارد که روابط تجاری و اقتصادی ایران از نیمه دوم سال 2016 43.5 درصد افزایش یافته است.

بر اساس آمار وزارت بازرگانی چین میزان مبادلات تجاری ایران و چین در سال ۲۰۱۴ با رشدی ۳۱.۱۳ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۳ به بیش از ۵۱.۵۸ میلیارد دلار رسیده و چین به بزرگترین شریک تجاری ایران و به طور متقابل ایران در جایگاه بیست و پنجمین شریک تجاری چین در بین کشورهای جهان جای گرفته است.

روند صعودی روابط اقتصادی و تجاری ایران و چینبه گزارش ایسنا، در سال ۲۰۱۴ میزان صادرات چین به ایران بیش از ۲۴.۳۴ میلیارد دلار رسید که این رقم نسبت به سال ۲۰۱۳ رشد قابل توجه ۷۲.۰۷ درصدی داشته است. این در شرایطی است که میزان صادرات چین به کشور ما در سال ۲۰۱۳ تقریباً ۱۴.۱۴ میلیارد دلار بوده است.

از طرفی واردات چین از ایران در سال ۲۰۱۴  بالغ بر ۲۷.۵۰ میلیارد دلار بوده که نسبت به سال ۲۰۱۳ معادل درصد افزایش نشان می دهد.

بر اساس این گزارش، روند رو به رشد مبادلات تجاری ایران و چین تا به امروز ادامه داشته و به دنبال موافقت و تصمیم هر دو کشور برای تقویت روابط تجاری دوجانبه به خصوص در عرصه اقتصادی بعد از برجام، سرمایه گذاری شرکت های چینی در ایران در نیمه آغازین سال ۲۰۱۶ میلادی ۴۳.۵ درصد رشد داشته است.

آمار مرتبط با تبادلات و همکاری های اقتصادی ایران و چین در سال گذشته در قیاس با دوره مشابه سال ۲۰۱۵ میلادی رشد قابل توجهی داشته است و سفارت چین در تهران آن را مورد تایید قرار داده است.

همزمان آمار فوق ثابت می کند که سرمایه گذاری کمپانی های ایرانی نیز در چین در نیمه آغازین سال ۲۰۱۶ میلادی در قیاس با دوره مشابه سال ۲۰۱۵ میلادی ۲۹ و نیم درصد بیشتر شده است.

افزون بر این موارد، شایان ذکر است که در سال 2016 حجم مبادلات تجاری ایران و چین از لحاظ وزنی ۴۱۰ هزارتن نسبت به سال ۲۰۱۵ افزایش یافت و از لحاظ ارزشی نیز این رقم به بیش از ۳۱.۲۴ میلیارد دلار رسید.

روند صعودی روابط اقتصادی و تجاری ایران و چین

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

همه چیز را درباره ارز دیجیتال تلگرام بدانید

تلگرام، پیام رسانی متفاوت برای ایرانی هاست، پیام رسانی که میلیون ها کاربر ایرانی دارد. مدتی است که مدیران تلگرام از برنامۀ آنها برای ورود به بلاک چین و ارزهای دیجیتال خبر داده اند. اتفاقی که می تواند برای ایرانی ها بسیار مهم باشد. اما دربارۀ ارز دیجیتال تلگرام که نامش را گرام گذاشته اند، بیشتر بدانید. اینجا کلیک کنید.

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام