برای شرکت رایگان در وبینار ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری پنجشنبه 3 مهر ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران»فرصت

مذاکرات بانکهای اروپایی با ایران بی نتیجه ماند

اخبار مدیراناقتصاد کلانمذاکرات بانکهای اروپایی با ایران بی نتیجه ماند

دوره دیجیتال مارکتینگ

مذاکرات بانکهای اروپایی با ایران بی نتیجه ماند

روزنامه الشرق الاوسط در گزارشی نوشت که بانکهای اروپایی سرانجام فاش کردند که تا به الان تمام پروژه ها و قراردادهایشان با ایران به دلیل تحریم های آمریکا علیه ایران در اداره کنترل دارایی های خارجی این کشور، بدون نتیجه باقی مانده اند.

به نقل از فارس، بر اساس گزارش روزنامه الشرق الاوسط در خصوص تحریم های یکجانبه ایالت متحده در روند سرمایه‌گذاری در ایران نوشت منابع بانکی اروپایی اظهار داشته اند که تعداد زیادی از پروژه‌ها و قراردادهای سرمایه گذاری در کشور در چند ماه اخیر تحت تاثیر اداره کنترل دارایی‌های خارجی آمریکا بی نتیجه باقی مانده اند، به این دلیل که این فعالیت‌ها نقض تحریم‌های اعمالی علیه تعدادی از طرف های ایرانی قرار گرفته در لیست سیاه آمریکا به حساب می آیند.

روزنامه الشرق الاوسط تصریح کرد که این تحریم‌ها قبل از توافق هسته ای ایران و گروه 1+5 اعمال شده و تمامی افراد، شرکت‌ها، بانک ها و سازمان‌ها یا موسسات آمریکایی را از تجارت با هر طرفی در این لیست منع می نماید.

مذاکرات بانکهای اروپایی با ایران بی نتیجه ماند

یک بانکدار فرانسوی در این خصوص اظهار داشت: «ما فعالیت‌های خاصی را از میان برداشتیم، به این دلیل که از جریمه‌های سنگینی همچون آنچه برای «بی ان پی پاریباس»، «کردیت اگریکول» و «سوشیئت جنراله» اعمال گردید و به بیش از 15 میلیارد دلار رسید، هراسان هستیم. برخی بانک‌های آلمانی همچون کامرزبانک، دویچه بنک نیز جریمه شدند.»
در همین خصوص نیز یک بانکدار آلمانی در نهایت فاش کرد که «بیشتر ملاقات‌های تجاری از سوی هیئت‌های آلمان، فرانسه و سوئیس در تهران از زمان لغو تحریم ها کاملاً بی نتیجه و بیهوده بوده است. دغدغه مهمی که در میان بانک‌های غربی وجود دارد، این است که نمی خواهند ریسک کنند.»

این بانکدار همچنین اظهار داشت تعدادی از هیئت‌های مدیره بانک های اروپایی از اینکه از سفر آن ها به آمریکا ممانعت به عمل می آید، متعجب هستند و نتوانستند بفهمند که دلایل اصلی این تصمیم چه بوده است.

بانکداران غربی در خصوص سیستم مالی و بانکی ایران اظهار داشته اند که ایران از جمله کشورهایی است که با گروه ویژه اقدام مالی (FATF) برای مقابله با پولشویی و تامین مالی تروریسم همکاری نمی کند.

به نقل از این بانکداران، سیستم بانکداری ایرانی از بیش از 12 سال قبل در تجارت بین المللی غایب است و از این جهت برای تجارت با بانک‌های غربی آمادگی ندارد. یک بانکدار آلمانی اعلام کرد: «انتخاب بین منافع بزرگ در آمریکا در قیاس با یک بازار پیچیده و پر از ریسک ایران آسان است.»

از لحاظ سیاسی، انتخاب ترامپ به عنوان رئیس جمهور ایالت متحده شوک دیگری به بانکداران اروپایی بود، «چندین طرح به حالت معلق درآمد، تا وقتی که دیدگاه در مورد ایران مشخص و معلوم گردد که ترامپ در قبال ایران تا چه اندازه سخت برخورد خواهد کرد.»

بانکداران غربی همچنین معتقد هستند که حسن روحانی، ریاست جمهوری ایران به آن اندازه که در ابتدای انتخابش گفته می‌شد معتدل نیست و انتظار می رود ایران با از آمدن دونالد ترامپ در قبال کاخ سفید موضع سرسختانه تری بگیرد.

مذاکرات بانکهای اروپایی با ایران بی نتیجه ماند

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

تاثیر سیگار بر برند شخصی مهران مدیری

چندی پیش، مهران مدیری در یک نشست خبری و روبروی دوربین ده ها خبرنگار، اقدام به روشن کردن و کشیدن سیگار کرد ! این اتفاق باعث شد نام مهران مدیری بیش از پیش بر سر زبان ها بیفتند، چه تاثیری بر برند شخصی مهران مدیری داشته یا خواهد داشت؟ متن کامل مقاله تاثیر سیگار بر برند شخصی مدیری را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام