آلمان، جذاب ترین کشور برای راه اندازی کسب و کار

اخبار مدیراناقتصاد کلانآلمان، جذاب ترین کشور برای راه اندازی کسب و کار

دوره دیجیتال مارکتینگ

آلمان، جذاب ترین کشور برای راه اندازی کسب و کار

با توجه به ابهامات موجود در آینده اقتصاد جهان و همچنین پیشرفت قابل توجه تکنولوژی و دنیای فناوری، راه اندازی کسب و کار جدید و کارآفرینی امری دشوار شده است. با وجود اینکه دنیا دائم در حال تغییر است اما هنوز، قوانین کارآفرینی بدون تغییر مانده است.

به نقل از تعادل، در حال حاضر راه‌اندازی کسب‌ و کار جدید، موتور رشد اقتصادی محسوب می شود و تغداد زیادی از کشورها، افزایش میزان کارآفرینی را در راستای کار خود قرار داده اند. کارشناسان در بررسی های اخیر خود به این نتیجه رسیدند که در کشورهایی با اقتصاد توسعه ‌یافته به دلیل دارا بودن زیرساخت‌ها و نهادهای سیاست‌گذاری و حمایتی مورد نیاز، کارآفرینی بازدهی اقتصادی بالایی دارد اما نکته مهم و قابل توجه دیگر نیز وجود دارد و آن هم هزینه راه اندازی یک کسب و کار است و برای این منظور کشورها باید نهایت تلاش خود را کنند تا قوانینی وضع کنند که کارآفرینی در جامعه با هزینه های پایین قابل انجام باشد.

آلمان، جذاب ترین کشور برای راه اندازی کسب و کار

بر اساس گزاراشات، بریتانیا کشوی است که بیشترین هزینه را در راه‌اندازی کسب‌ و کار دارد. هزینه‌های لازم برای کارآفرینی در این کشور در سال 2016 تقریباً 2.1 میلیارد یورو تخمین زده شده است. این هزینه در سال 2015 تقریباً 1.4میلیارد یورو اعلام شده بود. به علت اینکه در اتحادیه اروپا هزینه‌های کارآفرینی نسبت به دیگر نقاط دنیا پایینتر است این بالا رفتن هزینه‌ها به  منظور آغاز کسب و کار در بریتانیا می‌تواند، بیانگر تاثیرات برگزیت بر اعتماد سرمایه‌گذاران و شهروندان باشد. تخمین های زده شده از شرایط بریتانیا بعد از برگزیت، ریسک راه‌اندازی کسب‌وکار جدید را افزایش داده و باعث شده که شهروندان بریتانیایی نتوانند به راحتی و با هزینه‌های کم، کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کنند.

سوئد نیز در سال 2016 با بالا رفتن هزینه‌های راه‌اندازی کسب‌ و کار روبرو بود. این هزینه‌ها در سال 2015 تقریباً 872 میلیون دلار اعلام شده بود که در سال 2016 به 1 میلیارد دلار رسیده است.اما کشور آلمان تنها کشوری است که در آن نظاره گر پایین آمدن هزینه‌های کارآفرینی در سال 2016 بودیم. میزان هزینه‌های کارآفرینی در این کشور در سال قبل تقریباً 1.9میلیارد یورو بوده که در سال 2016 تا 975 میلیون یورو کاهش یافت. با توجه به گزارشات مختلف، آلمان یکی از جذاب‌ ترین مکان‌ها برای کارآفرینی است. زیرساخت‌های مناسب، کمک‌های مالی دولتی و چارچوب مشخص به منظور سرمایه‌گذاری خارجی از عواملی است که راه‌اندازی کسب وکار را در آلمان آسان کرده است و هزینه های مربوط به آن را پایین آورده است.

اسپانیا، ایرلند و هلند از جمله کشورهای  مورد بررسی هستند که با افزایش قابل توجه هزینه‌های کسب‌ و کار در نیمه آغازین سال 2016 روبرو بودند. اسپانیا در سال 2015 مبلغی معادل 60 میلیون یورو برای راه‌اندازی کسب‌وکار جدید هزینه نمود که این مبلغ در سال 2016 تا 248 میلیون یورو رشد داشت . در ایرلند نیز هزینه‌های کارآفرینی در سال 2015 تقریباً 96میلیون یورو بوده که این رقم در سال 2016 به 238 میلیون یورو افزایش یافت. همانطور که ذکر شد، هلند نیز در کارآفرینی در سال 2016 با افزایش هزینه روبرو بوده است.

بالا رفتن هزینه‌ها در راه‌اندازی کسب‌وکار بیانگر وجود موانع سنگین برای اشتغال‌زایی در کشورها می باشد. به نظر می‌رسد در سالی که سپری شد، اوضاع اقتصادی کشورها و مسائل داخلی و سیاسی از مهم‌ترین عواملی بوده که کسب‌ و کارهای نوپا را با چالش و افزایش هزینه مواجه کرده است.

آلمان، جذاب ترین کشور برای راه اندازی کسب و کار

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

تاثیر سیگار بر برند شخصی مهران مدیری

چندی پیش، مهران مدیری در یک نشست خبری و روبروی دوربین ده ها خبرنگار، اقدام به روشن کردن و کشیدن سیگار کرد ! این اتفاق باعث شد نام مهران مدیری بیش از پیش بر سر زبان ها بیفتند، چه تاثیری بر برند شخصی مهران مدیری داشته یا خواهد داشت؟ متن کامل مقاله تاثیر سیگار بر برند شخصی مدیری را بخوانید

آگهی

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

گوگل پلاس یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام