صنعت و تجارت ایران در سالگرد توافق هسته ای

اخبار مدیراناقتصاد کلانصنعت و تجارت ایران در سالگرد توافق هسته ای

دوره دیجیتال مارکتینگ

صنعت و تجارت ایران در سالگرد توافق هسته ای

برچسب ها: اقتصاد

همزمان با سال روز توافق هسته ای ایران، موسسه یورومانیتور به بررسی وضعیت صنعت و تجارت ایران پرداخته است و چشم انداز اقتصادی کشور را در آینده ای که چندان هم دور نیست بهتر از سال های اخیر پیش بینی کرده است

صنعت و تجارت ایران در سالگرد توافق هسته ای

با این وجود نباید از سیاست‌های دولت نیز در این زمینه غافل شد. جمعیت جوان کشور در حال حاضر به شغل نیاز دارد و دولت باید برای این موضوع استراتژی های لازم را پیاده کند، زیرا گره‌گشایی از این مشکل می‌تواند سند موفقیت اقتصادی ایران را امضا کند.

با توجه به این گزارش، ایران باید به فکر رفع معضل وابستگی شدید خود به صادرات نفت نیز باشد، به این دلیل که وابستگی به نفت پاشنه‌ آشیل اقتصاد ایران می باشد. با رفع این مشکل، ایران قادر خواهد بود تا گام بلندی را به‌سوی موفقیت اقتصادی بردارد. البته ایران نگاهی به سرمایه‌گذاران خارجی نیز دارد. یکی دیگر از اهداف دولت، کاهش نرخ تورم است. به‌نظر می‌رسد این اهداف بدون برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری‌های دقیق امکان پذیر نخواهد بود.

در گزارش موسسه بین‌المللی یورومانیتور که از معتبرترین شرکت‌های تحلیل بازار است افزون بر بررسی آینده صنعت و تجارت ایران بر این نکته تاکید شده که با رفع تحریم‌های بین‌المللی در دی‌‌ 94، ایران یکبار دیگر صادرات خود را آغاز کرد و به بخشی از دارایی‌های بلوکه‌ شده خود در خارج از کشور دسترسی پیدا کرد. بدون شک این اتفاق در کوتاه‌ مدت رشد اقتصادی و افزایش فعالیت‌های نفتی و غیرنفتی را در ایران به دنبال خواهد داشت.

به نقل از دنیای اقتصاد، از طرف دیگر، دروازه‌ های بازار بزرگ ایران که از پتانسیل‌های بسیاری برخوردار است،‌ به سوی شکرت های تولیدکننده‌ کالاهای خارجی باز خواهد شد. با این وجود، کارشناسان موسسه یورومانیتور برآورد می‌کنند که بهره‌وری پایین، تورم و انباشته‌ شدن مطالبات معوق‌، مهم‌ترین چالش‌های پیش‌روی اقتصاد ایران می باشد.

صنعت و تجارت ایران در سالگرد توافق هسته ای

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

همه چیز را درباره ارز دیجیتال تلگرام بدانید

تلگرام، پیام رسانی متفاوت برای ایرانی هاست، پیام رسانی که میلیون ها کاربر ایرانی دارد. مدتی است که مدیران تلگرام از برنامۀ آنها برای ورود به بلاک چین و ارزهای دیجیتال خبر داده اند. اتفاقی که می تواند برای ایرانی ها بسیار مهم باشد. اما دربارۀ ارز دیجیتال تلگرام که نامش را گرام گذاشته اند، بیشتر بدانید. اینجا کلیک کنید.

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

گوگل پلاس یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام