قوانین و مقررات ایران؛ مانع توسعه استارت آپ ها

اخبار مدیراناقتصاد کلانقوانین و مقررات ایران؛ مانع توسعه استارت آپ ها

دوره دیجیتال مارکتینگ

قوانین و مقررات ایران؛ مانع توسعه استارت آپ ها

برچسب ها: کسب و کار

دبیر کمیته فناوری اطلاعات و ارتباطات مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر تقویت استارت آپ ها و حمایت از کسب و کارهای نوپا، بر لزوم رفع مشکلات و موانع بر سر راه فعالیت کسب و کارهای نوپا و استارت‌ آپ‌ ها و همچنین لزوم تطبیق قوانین و مقررات ایران با پیشرفت دنیای مجازی تاکید نمود.

به نقل از خبرآنلاين، محمدحسن انتظاري با اشاره به بررسي تاثير كسب‎ و‎‌ كارهاي نو پاي فضاي مجازي در برآورده شدن اهداف اقتصاد مقاومتی در كميته فناوري اطلاعات و ارتباطات مجمع تشخيص مصلحت نظام، اظهار داشت: پيشنهادات مرتبط با اين موضوع آماده ارائه به دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام می باشد.

قوانین و مقررات ایران؛ مانع توسعه استارت آپ ها

انتظاری با تاكيد بر لزوم توسعه كسب‌ و كارهاي نو پا به منظور برآورده شدن اقتصاد مقاومتي اظهار داشت: توسعه درون‎زا و برون‎نگر اقتصاد مقاومتي به راحتي در فضاي مجازي قابل اجرا است و در صورتي كهاستارت آپ ها در اين بخش حمایت شوند اين اهداف اجرايي  می شود.

سردبير سابق شوراي عالي فضاي مجازي با اشاره به تصويب آيين‌نامه حمايت از صادرات و توسعه نرم افزار در اين شورا تصریح کرد: آن زمان نيز با تصويب اين آيين‌ نامه موضوع حمايت از كسب‌ و‌ كارهاي نوپا در بخش نرم‌افزار مورد توجه قرار گرفت و در حال حاضر نيز اين موضوع را در مجمع تشخيص مصلحت نظام پيگيري نموده ایم به این دلیل كه بر این باوریم محقق شدن اقتصاد مقاومتي با توسعه كسب‌ و‌ كارهاي نوپا در ایران امكان‌پذير خواهد بود.

دبیر کمیته فناوری اطلاعات و ارتباطات مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین افزود: يكي از اهداف اقتصاد مقاومتي اتكا به داخلي بودن است و شركت‌هاي نوپا با توجه به دانش‌بنيان بودن و تكيه بر نيروي انساني نخبه مي‌توانند زمينه‌ساز تحقق اين اهداف باشند.

انتظاری بر مبارزه با معضل بيكاري و اشتغال‌ زايی توسط استارت‌آپ‌ ها تاكيد نمود و افزود: متاسفانه اين شركت‎ ها براي فعاليت با مشکلاتی از جمله موانع قانونی روبرو می باشند كه بايد برطرف گردد. قوانين و مقررات ایران بايد با پيشرفت فضاي مجازي مطابقت یابد، در اين صورت شرايط براي رشد کسب و کارهای نو پا فراهم مي‌شود اما جای تاسف است که هنوز در كشور، وارث قوانين و نظام قديمي حاکم هستند.

انتظاري اظهار داشت: قوانين مربوط به فعاليت كسب‌ و‌ كارهای نو پا در تقابل با كسب‌ و‌ كارهاي سنتی نيازمند اصلاح و بازنگري می باشد تا هر دو مدل كسب‌ و كار بدون نگرانی بتوانند در فضاي ايجاد شده به فعالیت بپردازند.

قوانین و مقررات ایران؛ مانع توسعه استارت آپ ها

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

همه چیز را درباره ارز دیجیتال تلگرام بدانید

تلگرام، پیام رسانی متفاوت برای ایرانی هاست، پیام رسانی که میلیون ها کاربر ایرانی دارد. مدتی است که مدیران تلگرام از برنامۀ آنها برای ورود به بلاک چین و ارزهای دیجیتال خبر داده اند. اتفاقی که می تواند برای ایرانی ها بسیار مهم باشد. اما دربارۀ ارز دیجیتال تلگرام که نامش را گرام گذاشته اند، بیشتر بدانید. اینجا کلیک کنید.

آگهی

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

گوگل پلاس یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام