رشد اقتصادی 6.5 درصدی رقم خورد

اخبار مدیراناقتصاد کلانرشد اقتصادی 6.5 درصدی رقم خورد

دوره دیجیتال مارکتینگ

رشد اقتصادی 6.5 درصدی رقم خورد

برچسب ها: اقتصاد

با توجه به گزارش مرکز آمار ایران، محصول ناخالص داخلی در 6 ماه آغازین سال جاری به رقم ۳۳۱۸۶۱ میلیارد ریال با نفت و ۳۱۶۳۳۴ میلیارد ریال بدون در نظر گرفتن نفت رسیده که بیانگر رشد 6.5 درصدی اقتصاد ایران در 6 ماه نخست است.

این رشد در شرایطی به ثبت رسید که رقم مذکور در مدت مشابه سال پیش با نفت ۳۱۱۵۵۸ میلیارد ریال و ۳۰۲۶۸۲ میلیارد ریال بدون احتساب نفت است که این امر بیانگر رشد ۶.۵ درصدی محصول ناخالص داخلی در شش ماهه نخست سال ۱۳۹۵ می باشد.

رشد اقتصادی 6.5 درصدی رقم خورد

افزون برا این با توجه به آمارها، در بهار و تابستان سال جاری رشته فعالیت‌های گروه کشاورزی ۵.۹، گروه صنعت ۹.۱ و گروه خدمات ۵.۰ درصد نسبت به دوره‌ مشابه سال پیش، رشد داشته است. رشد گروه صنعت عمدتاً نشان دهنده افزایش صادرات نفت خام و گاز طبیعی می باشد.

محاسبات فصلی در مرکز آمار ایران در قالب ۱۵ بخش اصلی دربرگیرنده ۴۲ رشته فعالیت انجام می‌شود که بر این اساس گروه کشاورزی شامل زیر بخش‌های زراعت و باغداری، دامداری، جنگل‌داری و ماهیگیری، گروه صنعت دارای زیر بخش‌های استخراج نفت خام و گاز طبیعی، استخراج سایر معادن، صنعت، تأمین آب، برق و گاز طبیعی و ساختمان است و گروه خدمات نیز دارای زیر بخش‌های عمده‌فروشی و خرده فروشی، هتل و رستوران، حمل و نقل و ارتباطات، واسطه‌گری‌های مالی، مستغلات، امور عمومی، آموزش، بهداشت و مددکاری و دیگر خدمات می باشد.

رشد اقتصادی 6.5 درصدی رقم خورد

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

همه چیز را درباره ارز دیجیتال تلگرام بدانید

تلگرام، پیام رسانی متفاوت برای ایرانی هاست، پیام رسانی که میلیون ها کاربر ایرانی دارد. مدتی است که مدیران تلگرام از برنامۀ آنها برای ورود به بلاک چین و ارزهای دیجیتال خبر داده اند. اتفاقی که می تواند برای ایرانی ها بسیار مهم باشد. اما دربارۀ ارز دیجیتال تلگرام که نامش را گرام گذاشته اند، بیشتر بدانید. اینجا کلیک کنید.

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

گوگل پلاس یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام