مجتمع فنی تهران میرداماد

رشد اقتصادی 6.5 درصدی رقم خورد

اخبار مدیراناقتصاد کلانرشد اقتصادی 6.5 درصدی رقم خورد

رشد اقتصادی 6.5 درصدی رقم خورد

برچسب ها: اقتصاد

با توجه به گزارش مرکز آمار ایران، محصول ناخالص داخلی در 6 ماه آغازین سال جاری به رقم ۳۳۱۸۶۱ میلیارد ریال با نفت و ۳۱۶۳۳۴ میلیارد ریال بدون در نظر گرفتن نفت رسیده که بیانگر رشد 6.5 درصدی اقتصاد ایران در 6 ماه نخست است.

این رشد در شرایطی به ثبت رسید که رقم مذکور در مدت مشابه سال پیش با نفت ۳۱۱۵۵۸ میلیارد ریال و ۳۰۲۶۸۲ میلیارد ریال بدون احتساب نفت است که این امر بیانگر رشد ۶.۵ درصدی محصول ناخالص داخلی در شش ماهه نخست سال ۱۳۹۵ می باشد.

رشد اقتصادی 6.5 درصدی رقم خورد

افزون برا این با توجه به آمارها، در بهار و تابستان سال جاری رشته فعالیت‌های گروه کشاورزی ۵.۹، گروه صنعت ۹.۱ و گروه خدمات ۵.۰ درصد نسبت به دوره‌ مشابه سال پیش، رشد داشته است. رشد گروه صنعت عمدتاً نشان دهنده افزایش صادرات نفت خام و گاز طبیعی می باشد.

محاسبات فصلی در مرکز آمار ایران در قالب ۱۵ بخش اصلی دربرگیرنده ۴۲ رشته فعالیت انجام می‌شود که بر این اساس گروه کشاورزی شامل زیر بخش‌های زراعت و باغداری، دامداری، جنگل‌داری و ماهیگیری، گروه صنعت دارای زیر بخش‌های استخراج نفت خام و گاز طبیعی، استخراج سایر معادن، صنعت، تأمین آب، برق و گاز طبیعی و ساختمان است و گروه خدمات نیز دارای زیر بخش‌های عمده‌فروشی و خرده فروشی، هتل و رستوران، حمل و نقل و ارتباطات، واسطه‌گری‌های مالی، مستغلات، امور عمومی، آموزش، بهداشت و مددکاری و دیگر خدمات می باشد.

رشد اقتصادی 6.5 درصدی رقم خورد

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی دفتر کار یا Office Space

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، اینها فیلمهایی هستند که می توانند جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را داشته باشند. فیلم دفتر کار یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Office Space به کارگردانی Mike Judge در سال 1999 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم Office Space در فضایی هجو گونه زندگی روزمره و کاری مردم آمریکا در اواخر دهه 90 میلادی ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

گوگل پلاس یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام