برای شرکت رایگان در همایش ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 2 بهمن : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران»فرصت

چرا دلار وارد کانال 4000 تومانی شد؟

اخبار مدیراناقتصاد کلانچرا دلار وارد کانال 4000 تومانی شد؟

دوره دیجیتال مارکتینگ

چرا دلار وارد کانال 4000 تومانی شد؟

برچسب ها: ارز

بعد از انتخابات آمریکا و نگرانی ها از ادامه روند برجام و همچنین بازار نفت و ارز، دیدیم که دلار از مرز 4100 تومان هم عبور کرد و در روزهای آغازین زمستان شاهد نوسانات بسیاری در قیمت ازر بودیم اما به گفته بانک مرکزی علت عبور دلار از مرز 4000 تومان افزایش قابل توجه تقاضا در بازار آزاد در پایان سال میلادی است.

چرا دلار وارد کانال 4000 تومانی شد؟

افزایش قیمت ارزها همچنان ادامه دارد، در بازار ارز هر دلار آمریکا در حال حاضر 4010 تومان می باشد. محمد لاهوتی، عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران در گفت و گو با خبرآنلاین در خصوص دلیل افزایش قیمت دلار در روزهای اخیر اظهار داشت: «نرخ دلار در یک ماهه اخیر دچار نوسان بوده و به نظر می رسد در مرز 4 هزار تومان متوقف شود. بخشی از این افزایش قیمت به علت افزایش تقاضای ارز در پایان سال میلادی می باشد. کمپانی هایی که طرف حسابشان شرکت های خارجی است تسویه حساب می کنند و به همین ترتیب تقاضا افزایش یافته است.»

لاهوتی در ادامه افزود:«علت دیگری ناشی از لغو ارز مبادله ای برای برخی کالاها می باشد. در نتیجه تقاضا برای ارز آزاد بیشتر شده و این تقاضا بر بازار تاثیر گذاشته است.»

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تصریح کرد: «با توجه به تورم 8 درصدی سال جاری، افزایش قیمت ارز در حال حاضر منطقی به نظر می رسد. ادامه این قیمت، بستگی به سیاست های بانک مرکزی و دولت دارد که اگر این بازار مدیریت شود افزایش دیگری اتفاق نخواهد افتاد، به عنوان مثال بانک مرکزی با تزریق ارز نرخ می تواند بازار را کنترل نماید.»

این فعال اقتصادی با تاکید بر اینکه سال آتی نیز با توجه به شرایط کنونی همین نرخ ثابت خواهد بود، اعلام کرد:« سیاست های بانک مرکزی و بخشنامه دیروز بانک مرکزی که اجازه خرید و فروش ارز به بانک ها را داد،باعث می شود تا هم کسری بودجه تامین شود و هم نرخ ارز برای صادرکننده ها متعادل تر گردد. اما اگر بانک مرکزی نتواند به تقاضاها پاسخ دهد، بازار دچار هیجان می شود.»

چرا دلار وارد کانال 4000 تومانی شد؟

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی وال استریت : پول هرگز نمی خوابد

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، فیلمهای مدیریتی جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را نیز در کنار داستان جذاب و سینمایی خود دارند. فیلم وال استریت یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Wall Street Money Never Sleeps به کارگردانی Oliver Stone در سال 2010 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم وال استریت خیلی عمیق وارد مسائل بورس آمریکا می شود که مشاهده آن حتمای می تواند ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام