درآمدهای مالیاتی ایران در نیمه اول سال 95؟!

اخبار مدیراناقتصاد کلاندرآمدهای مالیاتی ایران در نیمه اول سال 95؟!

دوره دیجیتال مارکتینگ

درآمدهای مالیاتی ایران در نیمه اول سال 95؟!

برچسب ها: درآمد

گزاراشات نشان داده است که از 61 هزار و 400 میلیارد تومانی که دولت برای درآمد مالیاتی خود در نیمه اول سال پیش بینی کرده است، کمی بیش از 83 درصد آن تحقق یافته و درآمد مالیاتی ایران در این 6 ماه به 51 هزار میلیارد تومان رسیده است.

به نقل از اقتصاد آنلاین، مالیات یکی از بارزترین و قابل توجه ترین ارکان درآمدی دولت را در سال‌های اخیر در بر گرفته است. با پایی آمدن قیمت نفت دولت تصمیم گرفت سهم تامین درآمد از طریق دریافت مالیات را بیشتر کند. به همین منظور نیز بودجه‌های سال‌جاری و سال آینده مبتنی بر درآمدهای مالیاتی مقرر گردید.

درآمدهای مالیاتی ایران در نیمه اول سال 95

دولت در قالب لایحه بودجه سال آتی برآورد کرده است 112 هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی داشته باشد که نسبت به سال 95 رشدی نزدیک به 9 هزار میلیارد تومان را نشان می‌دهد. افراد زیادی با استناد به رکود اقتصادی افزایش پایه‌های مالیاتی را به صلاح نمی‌دانند و بر این باورند لازم است دولت نسبت به افزایش شمار مودیان مالیاتی و شناسایی مالیات‌دهندگان تازه اقدام نماید.

تحقیقات بیانگر آن است که بالاترین سهم در درآمدهای مالیاتی به مالیات بر کالا و خدمات اختصاص یافته است. 36.3 درصد از مالیاتی دریافتی در این مدت زمان 6 ماهه به این سرفصل اختصاص دارد.

از طرف دیگر مالیات اشخاص حقوقی نیز 34.9 درصد از کل درآمدهای مالیاتی را به خود اختصاص داده است و مالیات بر درآمد و مالیات بر ثروت نیز به ترتیب 16.3. 2.8 درصد از کل درآمدهای مالیاتی را در بر گرفته اند. در این میان سهم مالیات بر واردات 9.6 درصد اعلام شده است.

درآمدهای مالیاتی ایران در نیمه اول سال 95

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی دفتر کار یا Office Space

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، اینها فیلمهایی هستند که می توانند جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را داشته باشند. فیلم دفتر کار یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Office Space به کارگردانی Mike Judge در سال 1999 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم Office Space در فضایی هجو گونه زندگی روزمره و کاری مردم آمریکا در اواخر دهه 90 میلادی ... متن کامل مقاله را بخوانید

آگهی

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام