برای شرکت رایگان در همایش ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 7 اسفند : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران»فرصت

درآمدهای مالیاتی ایران در نیمه اول سال 95؟!

اخبار مدیراناقتصاد کلاندرآمدهای مالیاتی ایران در نیمه اول سال 95؟!

دوره دیجیتال مارکتینگ

درآمدهای مالیاتی ایران در نیمه اول سال 95؟!

برچسب ها: درآمد

گزاراشات نشان داده است که از 61 هزار و 400 میلیارد تومانی که دولت برای درآمد مالیاتی خود در نیمه اول سال پیش بینی کرده است، کمی بیش از 83 درصد آن تحقق یافته و درآمد مالیاتی ایران در این 6 ماه به 51 هزار میلیارد تومان رسیده است.

به نقل از اقتصاد آنلاین، مالیات یکی از بارزترین و قابل توجه ترین ارکان درآمدی دولت را در سال‌های اخیر در بر گرفته است. با پایی آمدن قیمت نفت دولت تصمیم گرفت سهم تامین درآمد از طریق دریافت مالیات را بیشتر کند. به همین منظور نیز بودجه‌های سال‌جاری و سال آینده مبتنی بر درآمدهای مالیاتی مقرر گردید.

درآمدهای مالیاتی ایران در نیمه اول سال 95

دولت در قالب لایحه بودجه سال آتی برآورد کرده است 112 هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی داشته باشد که نسبت به سال 95 رشدی نزدیک به 9 هزار میلیارد تومان را نشان می‌دهد. افراد زیادی با استناد به رکود اقتصادی افزایش پایه‌های مالیاتی را به صلاح نمی‌دانند و بر این باورند لازم است دولت نسبت به افزایش شمار مودیان مالیاتی و شناسایی مالیات‌دهندگان تازه اقدام نماید.

تحقیقات بیانگر آن است که بالاترین سهم در درآمدهای مالیاتی به مالیات بر کالا و خدمات اختصاص یافته است. 36.3 درصد از مالیاتی دریافتی در این مدت زمان 6 ماهه به این سرفصل اختصاص دارد.

از طرف دیگر مالیات اشخاص حقوقی نیز 34.9 درصد از کل درآمدهای مالیاتی را به خود اختصاص داده است و مالیات بر درآمد و مالیات بر ثروت نیز به ترتیب 16.3. 2.8 درصد از کل درآمدهای مالیاتی را در بر گرفته اند. در این میان سهم مالیات بر واردات 9.6 درصد اعلام شده است.

درآمدهای مالیاتی ایران در نیمه اول سال 95

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

همه چیز را درباره ارز دیجیتال تلگرام بدانید

تلگرام، پیام رسانی متفاوت برای ایرانی هاست، پیام رسانی که میلیون ها کاربر ایرانی دارد. مدتی است که مدیران تلگرام از برنامۀ آنها برای ورود به بلاک چین و ارزهای دیجیتال خبر داده اند. اتفاقی که می تواند برای ایرانی ها بسیار مهم باشد. اما دربارۀ ارز دیجیتال تلگرام که نامش را گرام گذاشته اند، بیشتر بدانید. اینجا کلیک کنید.

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام