برای شرکت رایگان در وبینار ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری پنجشنبه 19 تیر ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران»فرصت

ایران کشوری امن و جذاب برای سرمایه گذاران ژاپنی

اخبار مدیراناقتصاد کلانایران کشوری امن و جذاب برای سرمایه گذاران ژاپنی

دوره دیجیتال مارکتینگ

ایران کشوری امن و جذاب برای سرمایه گذاران ژاپنی

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در سفر منطقه ای اخیر خود، روز گذشته وارد پایتخت ژاپن شد در میان تاجران و بازرگانان ایرانی و ژاپنی، به پیشینه تجارت بین ایران و ژاپن اشاره نمود و اظهار داشت: شرکت های تجاری ایران و ژاپن چندین قرن موتور روابط دو کشور بوده‌اند.

محمد جواد ظریف به تجار ژاپنی اطمینان داد که ایران به منظور سرمایه‌گذاری، کشوری امن و جذاب است.

ظریف برگزاری اجلاس مشترک بین بازرگانان ایران و ژاپن را تأثیرگذار عنوان کرد و اظهار داشت: سابقه تجارت دو کشور به قرن‌ها پیش برمی‌گردد و در باور من ایران و ژاپن وجه مشترک بسیار زیادی دارند که آنها را قادر می‌سازد روابط فرهنگی، سیاسی و اقتصادی در سطح مناسبی داشته باشند.

ایران کشوری امن و جذاب برای سرمایه گذاران ژاپنیوزیر امور خارجه کشور با اشاره به اینکه زمینه‌های همکاری میان ایران و ژاپن بسیار زیاد است، اعلام کرد: اگر ژاپن آمادگی داشته باشد که با ایران در تعامل باشد، می‌توانیم این روابط را محکم تر از پیش سازیم؛ زیرا چنین اراده‌ای از سوی ایران وجود دارد.

وزیر امور خارجه با اشاره به اینکه «ایران امن‌ترین فرصت سرمایه‌گذاری را برای تاجران ژاپنی فراهم می‌کند»، در ادامه به توضیح دلایل امنیت بالای ایران برای سرمایه‌گذاری و تجارت پرداخت و پیشرفت‌های کشور را در زمینه‌های علمی و فناوری نظیر نانوتکنولوژی را برای تجار ژاپنی برشمرد. ظریف افزون بر این به پیشرفت‌ها و رشد اقتصادی ایران در سال‌های اخیر اشاره نمود و اظهار داشت: روند پیشرفت‌های ایران در سال‌های بعد از برداشته شدن تحریم‌ها به دلیل توافق هسته‌ای، تسریع شده است.

وزیر امور خارجه با اشاره به اینکه «ایران ارائه‌کننده بازاری معتبر، مستقل و راهی برای بازارهای منطقه‌ای است»، اعلام کرد: ایران کریدوری برای اتصال جنوب به شمال از بندرعباس تا کشورهای خلیج فارس یا از بندر چابهار به آسیای میانه و از آنجا به آذربایجان و قفقاز است.

ظریف که در سفر اخیر منطقه‌ای خود، برنامه توسعه تجارت خارجی با سایر کشورها را در رأس دیپلماسی اقتصادی خود قرار داده است، به تاجران ژاپنی خاطرنشان کرد: شرکت‌های خصوصی ما آمادگی و توانایی آن را دارند که وارد معاملات تجاری با ژاپن و دیگر کشورها گردند.

وزیر امور خارجه در سطح بین‌المللی نیز اعلام کرد: بخش خصوصی ژاپن هم باید فرصت‌های سرمایه‌گذاری و اقتصادی در ایران را شناسایی و آمادگی همکاری با ایران را پیدا کند و این کار هم به نفع ایران و ژاپن و هم به نفع صلح و امنیت مناطقی خواهد بود که ما در آنها زندگی می‌کنیم.

ایران کشوری امن و جذاب برای سرمایه گذاران ژاپنی

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

تاثیر سیگار بر برند شخصی مهران مدیری

چندی پیش، مهران مدیری در یک نشست خبری و روبروی دوربین ده ها خبرنگار، اقدام به روشن کردن و کشیدن سیگار کرد ! این اتفاق باعث شد نام مهران مدیری بیش از پیش بر سر زبان ها بیفتند، چه تاثیری بر برند شخصی مهران مدیری داشته یا خواهد داشت؟ متن کامل مقاله تاثیر سیگار بر برند شخصی مدیری را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام