برای شرکت رایگان در وبینار ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 7 خرداد : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران»فرصت

درآمد ارزی 500 میلیون دلاری ایران از صنعت شکلات

اخبار مدیراناقتصاد کلاندرآمد ارزی 500 میلیون دلاری ایران از صنعت شکلات

دوره دیجیتال مارکتینگ

درآمد ارزی 500 میلیون دلاری ایران از صنعت شکلات

دبیر انجمن شیرینی، شکلات و بیسکویت ایران اعلام کرده است: درآمد ارزی ایران از صنعت شیرینی و شکلات از 40 میلیون دلار در سال 1381، به 500 میلیون دلار در سال جاری رسیده است.

جمشید مغازه ای امروز (سه شنبه) در حاشیه پانزدهمین نمایشگاه بین المللی شیرینی، شکلات و بیسکویت در محل نمایشگاه های بین المللی تهران اعلام کرد: در حال حاضر یک میلیون و 600 هزار تن انواع محصولات شیرینی و شکلات در ایران به تولید می رسد اما کشور ما از ظرفیت تولید دو میلیون و 400 هزار تنی برخوردار می باشد.

درآمد ارزی 500 میلیون دلاری ایران از صنعت شکلات

وی افزود: کشور ما می تواند بازار یک میلیارد و 500 میلیون دلاری صنعت شیرینی و شکلات منطقه را در از آن خود کند، به همین دلیل باید شرایط را جهت افزایش صادرات این محصول فراهم نمود.

مغازه ای مصرف سرانه شکلات در کشورمان را در همسنجی با اروپا ناچیز تلقی کرد و گفت: سرانه مصرف این محصول در اروپا 10 تا 11 کیلوگرم و در ایران تقریباً به دو کیلوگرم است.

دبیر انجمن شیرینی، شکلات و بیسکویت ایران درباره قاچاق اظهار داشت: «میزان قاچاق شیرینی و شکلات در قیاس با تولید داخل محدود است اما به خاطر زمان کوتاه مصرف محصولات خارجی، ممکن است قاچاق، سلامت مصرف کنندگان را تهدید کند.»

مغازه ای افزود: «در 10 سال اخیر این صنعت رشد قابل توجهی در نوآوری، کیفیت و بسته بندی داشته و در دوران پس از برجام حضور کشورهای خارجی در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی شیرینی، شکلات و بیسکویت تا دو برابر افزایش یافته است.»

وی اشاره کرد: در دوره قبل این نمایشگاه 42 شرکت خارجی حضور داشتند اما امسال در دوره پسابرجام شمار این شرکت ها به 85 مورد یعنی دو برابر رسید.

این کارشناس افزود:«پانزدهمین نمایشگاه شیرینی و شکلات در سه حوزه محصولات، مواد اولیه و ماشین آلات برگزار شده است و تعداد زیادی از شرکت کنندگان در بخش مواد اولیه و ماشین آلات تخصصی حضور دارند.»

15این نمایشگاه با حضور 361 شرکت داخلی و 85 شرکت خارجی از 22 کشور دنیا(اتریش، آلمان، اسپانیا، انگلیس، امریکا، امارات، اوکراین، ایتالیا، بلژیک، ترکیه، چین، فرانسه، سوییس، سوئد، دانمارک، لهستان، لبنان، مالزی، کانادا، کلمبیا، کره جنوبی و هند از بیست و سوم تا بیست و پنجم شهریورماه در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران پذیرای علاقه مندان است.

درآمد ارزی 500 میلیون دلاری ایران از صنعت شکلات

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی وال استریت : پول هرگز نمی خوابد

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، فیلمهای مدیریتی جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را نیز در کنار داستان جذاب و سینمایی خود دارند. فیلم وال استریت یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Wall Street Money Never Sleeps به کارگردانی Oliver Stone در سال 2010 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم وال استریت خیلی عمیق وارد مسائل بورس آمریکا می شود که مشاهده آن حتمای می تواند ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام