درآمد ارزی 500 میلیون دلاری ایران از صنعت شکلات

اخبار مدیراناقتصاد کلاندرآمد ارزی 500 میلیون دلاری ایران از صنعت شکلات

دوره دیجیتال مارکتینگ

درآمد ارزی 500 میلیون دلاری ایران از صنعت شکلات

دبیر انجمن شیرینی، شکلات و بیسکویت ایران اعلام کرده است: درآمد ارزی ایران از صنعت شیرینی و شکلات از 40 میلیون دلار در سال 1381، به 500 میلیون دلار در سال جاری رسیده است.

جمشید مغازه ای امروز (سه شنبه) در حاشیه پانزدهمین نمایشگاه بین المللی شیرینی، شکلات و بیسکویت در محل نمایشگاه های بین المللی تهران اعلام کرد: در حال حاضر یک میلیون و 600 هزار تن انواع محصولات شیرینی و شکلات در ایران به تولید می رسد اما کشور ما از ظرفیت تولید دو میلیون و 400 هزار تنی برخوردار می باشد.

درآمد ارزی 500 میلیون دلاری ایران از صنعت شکلات

وی افزود: کشور ما می تواند بازار یک میلیارد و 500 میلیون دلاری صنعت شیرینی و شکلات منطقه را در از آن خود کند، به همین دلیل باید شرایط را جهت افزایش صادرات این محصول فراهم نمود.

مغازه ای مصرف سرانه شکلات در کشورمان را در همسنجی با اروپا ناچیز تلقی کرد و گفت: سرانه مصرف این محصول در اروپا 10 تا 11 کیلوگرم و در ایران تقریباً به دو کیلوگرم است.

دبیر انجمن شیرینی، شکلات و بیسکویت ایران درباره قاچاق اظهار داشت: «میزان قاچاق شیرینی و شکلات در قیاس با تولید داخل محدود است اما به خاطر زمان کوتاه مصرف محصولات خارجی، ممکن است قاچاق، سلامت مصرف کنندگان را تهدید کند.»

مغازه ای افزود: «در 10 سال اخیر این صنعت رشد قابل توجهی در نوآوری، کیفیت و بسته بندی داشته و در دوران پس از برجام حضور کشورهای خارجی در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی شیرینی، شکلات و بیسکویت تا دو برابر افزایش یافته است.»

وی اشاره کرد: در دوره قبل این نمایشگاه 42 شرکت خارجی حضور داشتند اما امسال در دوره پسابرجام شمار این شرکت ها به 85 مورد یعنی دو برابر رسید.

این کارشناس افزود:«پانزدهمین نمایشگاه شیرینی و شکلات در سه حوزه محصولات، مواد اولیه و ماشین آلات برگزار شده است و تعداد زیادی از شرکت کنندگان در بخش مواد اولیه و ماشین آلات تخصصی حضور دارند.»

15این نمایشگاه با حضور 361 شرکت داخلی و 85 شرکت خارجی از 22 کشور دنیا(اتریش، آلمان، اسپانیا، انگلیس، امریکا، امارات، اوکراین، ایتالیا، بلژیک، ترکیه، چین، فرانسه، سوییس، سوئد، دانمارک، لهستان، لبنان، مالزی، کانادا، کلمبیا، کره جنوبی و هند از بیست و سوم تا بیست و پنجم شهریورماه در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران پذیرای علاقه مندان است.

درآمد ارزی 500 میلیون دلاری ایران از صنعت شکلات

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

همه چیز را درباره ارز دیجیتال تلگرام بدانید

تلگرام، پیام رسانی متفاوت برای ایرانی هاست، پیام رسانی که میلیون ها کاربر ایرانی دارد. مدتی است که مدیران تلگرام از برنامۀ آنها برای ورود به بلاک چین و ارزهای دیجیتال خبر داده اند. اتفاقی که می تواند برای ایرانی ها بسیار مهم باشد. اما دربارۀ ارز دیجیتال تلگرام که نامش را گرام گذاشته اند، بیشتر بدانید. اینجا کلیک کنید.

آگهی

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام