برای شرکت رایگان در همایش انجمن فارغ التحصیلان دانشگاه شریف، روی لینک زیر کلیک و نام خود را در فرم وارد فرمایید.

زمان برگزاری چهارشنبه 28 فروردین: اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «راهکارهای ایجاد استارتاپ های ثروت آفرین در شرایط اقتصادی جدید»فرصت

رشد صادرات غیرنفتی ایران به اتحادیه اروپا

اخبار مدیراناقتصاد کلانرشد صادرات غیرنفتی ایران به اتحادیه اروپا

دوره دیجیتال مارکتینگ

رشد صادرات غیرنفتی ایران به اتحادیه اروپا

برچسب ها: اقتصاد

صادرات غيرنفتي ايران به کشورهای اروپایی در پنج ماهه نخست سال‌ جاري به 643 ميليون و 333 هزار دلار رسيد كه اين مقدار 109 ميليون و 533 هزار دلار بيشتر از مدت مشابه سال پیش اعلام شده است. صادرات غيرنفتي ايران به اروپا در پنج ماهه نخست سال پیش 533 ميليون و 800 هزار دلار بود كه اين ميزان نشان دهنده رشد 21 درصدی می باشد.

در سال‌هاي تحريم صادرات به اروپا كم شده است اما در ماه‌هاي اخير روابط تجاري ميان ايران و كشورهاي اروپايي روند صعودي را دنبال کرده اند. كشور ايتاليا مهم‌ترين خريدار كالاهاي ايراني در اروپا می باشد، به نحوی كه در پنج ماه اول سال 1395 صادرات ايران به اين كشور 261 ميليون و 517 هزار دلار بوده، كه در مدت مشابه سال 94 صادرات ايران به اين كشور 226 ميليون دلار اعلام شده بود.

رشد صادرات غیرنفتی ایران به اتحادیه اروپانکته قابل توجه این است كه كشور ايتاليا در جایگاه دوازدهم كشورهاي هدف صادراتي ايران قرار دارد و صادرات به اين كشور در این مدت به ميزان 15 و 76 صدم درصد بهبود یافته است.

بر اساس این گزارش، از كشورهاي اروپايي ديگر كه صادرات ايران به آنها افزایش داشته است مي‌توان اسپانيا را نام برد، كشور اسپانيا در پنج ماهه ابتدایی سال‌جاري بيش از 149 ميليون دلار كالاي ايراني تهیه كرده است و در جایگاه پانزدهمين كشورهاي هدف صادراتي ايران قرار دارد در شرایطی كه اين ميزان در مدت مشابه سال 94 به ارزش 117 ميليون و 642 هزار دلار بوده كه از لحاظ ارزش 25 و 67 صدم درصد بهبود یافته است.

كشور آلمان جایگاه سوم از بازار صادرات ايران را از ميان كشورهاي عضو اتحاديه اروپا را به خود اختصاص داده است به طوري طي پنج ماهه نخست سال‌جاري بالغ بر 109 ميليون دلار كالا از ايران به آلمان صادرات داشته ایم در حالي كه كشور آلمان در مدت مشابه سال 94 بيش از 105 ميليون دلار كالا را خريداري كرده است كه اين ميزان 4 و 52 صدم درصد افزايش را نشان مي‌دهد.

شایان ذکر است كه كشور آلمان در رديف هفدهم كشورهاي هدف ايران در حوزه صادرات می باشد.

با توجه به اين گزارش، كشور لهستان جایگاه پنجم از ميان كشورهاي عضو اتحاديه اروپا را به خود اختصاص داده است به طوري كه در پنج ماهه اول سال‌جاري 26 ميليون 672 هزار دلار كالاهاي ايراني را خريداري كرده است با توجه به اینكه ميزان واردات لهستان در مدت مشابه سال 94 به ميزان 7 ميليون و 670 هزار دلار بوده كه رشد 100 درصدي داشته است.

رشد صادرات غیرنفتی ایران به اتحادیه اروپا

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

همه چیز را درباره ارز دیجیتال تلگرام بدانید

تلگرام، پیام رسانی متفاوت برای ایرانی هاست، پیام رسانی که میلیون ها کاربر ایرانی دارد. مدتی است که مدیران تلگرام از برنامۀ آنها برای ورود به بلاک چین و ارزهای دیجیتال خبر داده اند. اتفاقی که می تواند برای ایرانی ها بسیار مهم باشد. اما دربارۀ ارز دیجیتال تلگرام که نامش را گرام گذاشته اند، بیشتر بدانید. اینجا کلیک کنید.

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام