ایران به دنبال روابط تجاری برد-برد با انگلیس

اخبار مدیراناقتصاد کلانایران به دنبال روابط تجاری برد-برد با انگلیس

دوره دیجیتال مارکتینگ

ایران به دنبال روابط تجاری برد-برد با انگلیس

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران طی دیدارشان با نماینده ویژه تجاری نخست وزیر انگلیس ابراز کرد که در حوزه اقتصادی ایران به دنبال روابط تجاری برد - برد با انگلیس می باشد.

ایران به دنبال روابط تجاری برد-برد با انگلیسبه نقل از خبرگزاری فارس، سازمان توسعه تجارت، مجتبی خسروتاج در دیدار لرد لامونت در تهران اعلام کرد: میزان واردات ایران از انگلستان نسبت به صادرات به آن کشور، فاصله بسیاری دارد که می بایست تعادلی در این زمینه با افزایش صادرات محصولات ایرانی به انگلیس ایجاد گردد.

خسروتاج بر اهمیت احیاء و توسعه فعالیت‌های بیمه­ ای و بانکی بین ایران و انگلیس اشاره کرد و اظهار داشت: توسعه مناسبات و همکاری‌های اقتصادی، بازرگانی و صنعتی بدون روابط موثر بانکی و بیمه‌ای، موثر و کارا نخواهد بود.

رئیس کل سازمان توسعه تجارت به حائز اهمیت بودن اطلاع رسانی به بخش خصوصی و فعالان اقتصادی کشور از جایگاه رقابتی انگلستان در دهه آینده در اروپا و دنیا در بخش تجارت و صنعت اشاره کرد و افزود: برای تاجران ما مهم است که بدانند بریتانیا در مدت ده سال آینده در چه بخش‌هایی توان رقابتی خواهد داشت تا بنگاه‌ها و فعالان اقتصادی ما نیز در چارچوب آن بخش‌ها، برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری های لازم را انجام دهند.

آسان سازی صدور روادید و ارتقای سطح همکاری‌های دو جانبه به منظور اعطای تسهیلات اعتبار خریدار و همکاری در حوزه کاهش نرخ ریسک کشوری دربین کشورهای OECD  از دیگر موضوعات مطرح شده از سوی رئیس کل سازمان تجارت ایران بود.

لرد لامونت نماینده ویژه تجاری نخست وزیر بریتانیا در امور ایران و رییس اتاق مشترک بازرگانی بریتانیا و ایران نیز در این جلسه با اشاره به ظرفیت­ های موجود همکاری میان ایران و انگلیس، بر حل و فصل مسایل بانکی تاکید کرد و بیان کرد: به دنبال مذاکرات صورت گرفته با وزیر امور خارجه آمریکا همچنین اوفک (OFAC)، نمایندگان خزانه‌داری آمریکا و دیگر اشخاص ذیربط به دنبال حل و فصل مشکلات باقی مانده می باشند.

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران ضمن اشاره به انجام همکاری های برخی بانک‌های کوچک با ایران، قسمتی از این مسایل را مربوط به عدم تطبیق استانداردهای بانکی ایران با دنیا تلقی کرد و افزود: این مسئله عامل کندی کار و ایجاد مشکلات فنی می‌شود. نماینده ویژه تجاری نخست وزیر بریتانیا در امور ایران در خصوص مسایل مربوط به روادید هم گفت که فرایند تسهیل روادید یک موضوع دوجانبه است و با همکاری سفارتخانه‌های دو کشور قابل پیگیری است.

خسرو تاج تاکی کرد: بریتانیا معتقد است که در بخش‌های خدمات مالی و نفت وگاز، زیر بناها ، ریل و راه آهن،  فرودگا‌ه‌ها، خدمات طراحی، مشاوره  فنی و هوا فضا می‌توان شرایط بهتری در رقابت با دیگر کشورها فراهم کرد.

در این جلسه قرار شد طرفین با تبادل هیات ­های تخصصی و  بررسی کارشناسی، نقشه راه همکاری‌های اقتصادی، صنعتی و تجاری  دو کشور را در حوزه های مالی و بانکی، نفت و گاز، هوا و فضا، انرژی­های تجدید پذیر، دارو و سلامت و تجارت بین الملل  و دیگر موارد مورد علاقه طرفین تهیه و تدوین کنند.

ایران به دنبال روابط تجاری برد-برد با انگلیس

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

همه چیز را درباره ارز دیجیتال تلگرام بدانید

تلگرام، پیام رسانی متفاوت برای ایرانی هاست، پیام رسانی که میلیون ها کاربر ایرانی دارد. مدتی است که مدیران تلگرام از برنامۀ آنها برای ورود به بلاک چین و ارزهای دیجیتال خبر داده اند. اتفاقی که می تواند برای ایرانی ها بسیار مهم باشد. اما دربارۀ ارز دیجیتال تلگرام که نامش را گرام گذاشته اند، بیشتر بدانید. اینجا کلیک کنید.

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام