برای شرکت رایگان در سمینار انجمن فارغ التحصیلان دانشگاه شریف، روی لینک زیر کلیک و نام خود را در فرم وارد فرمایید.

زمان برگزاری چهارشنبه 05 تیر: اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «سمینار راهکارهای ایجاد استارت آپ های ثروت آفرین»فرصت

بهبود وضعیت رکود ایران تا پایان سال 95

اخبار مدیراناقتصاد کلانبهبود وضعیت رکود ایران تا پایان سال 95

دوره دیجیتال مارکتینگ

بهبود وضعیت رکود ایران تا پایان سال 95

برچسب ها: اقتصاد

به گفته معاون توسعه مدیریت، منابع و امور استان‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت وضعیت رکود ایران تا پایان سال 95 تغییر کرده و بهبود خواهید یافت.

محمدرضا فیاض در جلسه ای با فعالان اقتصادی استان کرمانشاه با اشاره به برنامه‌های دولت اختصاص یافته به رکود و تورم، بیان کرد: زمانی به علت تفاوت قیمت عرضه و تقاضا نرخ تورم تقریبا به ۴۰ درصد نیز رسید.

به نقل از اقتصاد آنلاین، معاون توسعه مدیریت، منابع و امور استان‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه دولت کنترل تورم را هدف نخست خود قرار داده است، اظهار داشت: در حال حاضر نرخ تورم به ۸.۹ درصد رسیده است.

بهبود وضعیت رکود ایران تا پایان سال 95

بر اساس صحبت های این مقام مسئول، مهار تورم یعنی کمربندها محکم‌تر شده و قیمت‌ها به صورت روزانه و ثانیه‌ای تغییر نمی کند.

معاون توسعه مدیریت، نمونه مهار تورم و ثبات اقتصادی را در شاخص‌هایی نظیر قیمت ارز تلقی کرد و گفت در سه سال گذشته نرخ ارز بین رقم ۳۳۰۰ تا ۳۵۰۰ تومان ثابت مانده است و نوسانات چندانی ندارد و دیگر کسی با ریسک دلار نمی‌خرد.

فیاض با اشاره به اینکه دولت به آنچه در کف تورم می‌خواست رسیده است، ابراز داشت: در حال حاضر نوبت برنامه‌ها برای رکود است و اقداماتی برای تحریک تقاضا آن هم به صورت آرام و حساب شده در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه تمهیدات دیگری نیز به منظور مهار رکود در نظر گرفته شده، خاطرنشان شد: هر یک از این اقدامات به تنهایی نتیجه نمی‌دهد بلکه می بایست مجموع این عوامل اجرا شود تا نتیجه کارها ببینم.

معاون توسعه مدیریت، منابع و امور استان‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت بر این باور است تا پایان سال شرایط رکود بهتر خواهد شد اما مهار رکود از مهار تورم سخت تر است، به دلیل اینکه تورم دست سیاست‌گذاران است در حالیکه رونق دست خریداران.

وی همچنین ه اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در ایران اشاره کرد و اظهار داشت: بانک‌ها از موضع خود کنار آمدند و در اجرای این طرح و کمک به واحدهای تولیدی همکاری داشتند.

این مسئول ادامه داد: در استان کرمانشاه از ۳۱۷ واحدی که معرفی شدند نقریباً ۱۰۵ واحد موفق شدند به مرحله نهایی دریافت تسهیلات برسند که رقمی معادل ۳۴ درصد را تشکیل می دهد و کرمانشاه جایگاه دوم کشور را از نظر جذب تسهیلات به خود اختصاص داده است.

فیاض تصریح کرد: این وام ها که مبلغ آنها به طور میانگین یک تا دو میلیارد تومان است در اختیار واحدهای عمدتا کوچک که زیر ۵۰ نفر اشتغالزایی دارند قرار می گیرد.

فیاض با اشارره به انتخاب سه استان پایلوت کرمان، آذربایجان شرقی و لرستان که تمام اختیارات وزارت خانه‌ها به مدیران استان‌ها واگذار شده است، اظهار داشت: اگر این طرح موفق باشد تعداد استان‌ها افزایش خواهد یافت.

بهبود وضعیت رکود ایران تا پایان سال 95

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

تاثیر سیگار بر برند شخصی مهران مدیری

چندی پیش، مهران مدیری در یک نشست خبری و روبروی دوربین ده ها خبرنگار، اقدام به روشن کردن و کشیدن سیگار کرد ! این اتفاق باعث شد نام مهران مدیری بیش از پیش بر سر زبان ها بیفتند، چه تاثیری بر برند شخصی مهران مدیری داشته یا خواهد داشت؟ متن کامل مقاله تاثیر سیگار بر برند شخصی مدیری را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام