برای شرکت رایگان در وبینار رابگان جهش های طلایی کسب و کار در ایران 1401 روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 28 اردیبهشت ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «جهش های طلایی کسب و کار»فرصت


افت شدید قیمت طلا به دنبال نوسانات نرخ ارز

اخبار مدیراناقتصاد کلانافت شدید قیمت طلا به دنبال نوسانات نرخ ارز

دوره دیجیتال مارکتینگ

افت شدید قیمت طلا به دنبال نوسانات نرخ ارز

برچسب ها: اقتصادارز

یک استراتژیست برجسته بین المللی پیش بینی کرده است که در این هفته احتمال کاهش بسیار زیاد قیمت جهانی طلا را خواهیم داشت.

به نقل از یاهو نیوز، قیمت جهانی طلا در روزهای گذشته روند کاهشی خود را دنبال کرده و تحت تاثیر پیش بینی های مربوط به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا با کاهش بیشتری روبرو بوده است.

با توجه به گزارش منتشر شده از سایت طلا، افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا می تواند به نفع ارزش دلار و کاهش قیمت جهانی طلا به پایان برسد.

با توجه به نظرسنجی جدید موسسه سی ام ئی فد واچ، احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در اجلاس جولای به بیش از 55 درصد رسیده است. فدرال رزرو احتمالا در اجلاس ژوئن نرخ بهره را بیشتر نخواهد کرد.

بیل باروش تحلیلگر ارشد موسسه آی آی تریدر اشاره کرده است: این یک تغییر دراماتیک نسبت به هفته پیش به حساب می آید و احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو بیشتر شده است. دوشنبه گذشته تنها 5 درصد احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا وجود داشت ولی انتشار متن مذاکرات نشست آوریل فدرال رزرو تاثیر زیادی بر افزایش این احتمال داشته است.

در حالی که قیمت جهانی طلا ماه پیش تا سطح 1303 دلاری افزایش داشته است اما اخیرا تا 1217 دلار در هر اونس پایین آمده است. البته باروش انتظار دارد که قیمت طلا در روزهای آینده نیز با کاهش بیشتری روبرو شود.

باروش اظهار داشت: من منتظر کاهش بیشتر قیمت طلا در هفته آینده هستم. به دلیل در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری ایالت متحده و همه پرسی عضویت انگلیس در اتحادیه اروپا، احتمالا قیمت ارز با نوسانات بسیاری روبرو خواهد شد و این مساله موجب تغییرات شدید قیمت فلزات گرانبها به خصوص طلا می شود.

وی افزود: از دیدگاه من قیمت 1228 تا 1230 دلار در هر اونس سطوح مقاومتی برای طلا در روزهای آتی خواهد بود. سطوح حمایتی قیمت طلا نیز در شرایط کنونی 1205 تا 1208 دلار است.

اگر این سطوح حمایتی نیز شکسته گردد قیمت طلا در نهایت تا 1190 دلار کاهش خواهد یافت. به نظر می رسد قیمت جهانی طلا در روزهای آینده تحت تاثیر نوسانات ارزش دلار و انتشار آمارهای اقتصادی منطقه یورو چین و آمریکا قرار خواهد داشت.

وضعیت تقاضای فیزیکی در بازارهای نوظهور به خصوص چین و هند نیز می تواند تاثیر مهمی بر قیمت جهانی طلا داشته باشد.

 

افت شدید قیمت طلا به دنبال نوسانات نرخ ارز

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی وال استریت : پول هرگز نمی خوابد

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، فیلمهای مدیریتی جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را نیز در کنار داستان جذاب و سینمایی خود دارند. فیلم وال استریت یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Wall Street Money Never Sleeps به کارگردانی Oliver Stone در سال 2010 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم وال استریت خیلی عمیق وارد مسائل بورس آمریکا می شود که مشاهده آن حتمای می تواند ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام