برای شرکت رایگان در وبینار رابگان جهش های طلایی کسب و کار در ایران 1401 روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 9 آذر ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «جهش های طلایی کسب و کار»فرصت


مسکن در نیمه دوم رشد می کند

اخبار مدیراناقتصاد کلانمسکن در نیمه دوم رشد می کند

دوره دیجیتال مارکتینگ

مسکن در نیمه دوم رشد می کند

احمد تولا دبیر انجمن انبوه‌سازان اصفهان اظهار کرد: با توجه به امضای «برجام» روند ساخت و ساز در بخش مسکن در شش ماهه دوم سال جاری افزایش خواهد داشت و در سال آینده با توجه به هجوم تقاضا، ساخت و ساز در شرایط ایده‌آل قرار می‌گیرد.

وی افزود: همه ساله در شهریورماه با توجه به مسافرت‌ها و ثبت نام مدارس، معاملات کمتری در بخش مسکن صورت گیرد که این مساله امسال هم اتفاق افتاد.

این کارشناس مسکن با بیان این‌که رونق بخش به تصمیم مردم برای ورود سرمایه‌ها به این بخش بستگی دارد، گفت: مردم باید تصمیم خود را مبنی بر خرید یا ساخت خانه بگیرند. در این خصوص اگر عده‌ای تا الان تردید داشتند به سمت خرید یا ساخت مسکن بروند، بعد از توافق هسته‌ای تا حدودی بر تردید خود غلبه می‌کنند.

تولا، یکی از عوامل اصلی رونق احتمالی ساخت و ساز را نیاز انباشته شده بازار دانست و گفت: این نیاز انباشته شده هر چند سال یک بار خودش را نشان می‌دهد که طبق پیش‌بینی‌ها تقاضا برای مسکن در اوایل سال ۱۳۹۵ رخ خواهد داد.

وی در عین حال اظهار کرد: وضع قوانین جدید همچون مالیات بر خانه‌های خالی می‌تواند تا حدودی بر بخش ساخت و ساز تاثیر منفی بگذارد؛ چرا که طبق سنت، بعضی خانواده‌های متوسط به بالا خود را ملزم می‌دانند که فرزندانشان را صاحب خانه کنند و معمولا از سال‌های قبل از ازدواج فرزندان شروع به خرید مسکن می‌کنند. اما هم‌اکنون با وضع قانون مالیات بر خانه‌های خالی، مردم در این بعد دچار تردید می‌شوند و احتمالا پول‌های سرگردان از بانک‌ها سر در می‌آورند.

این کارشناس مسکن با بیان این‌که متاسفانه سیستم بانکی کشور به جای بانکداری، دارد سرمایه‌داری می‌کند، گفت: نظام بانکداری خودش را جانشین مردم می‌داند و با پول مردم کار می‌کند. شرکت می‌خرند، کارخانه می‌خرند یا زمین خرید و فروش می‌کنند. تحرکاتی این‌چنینی به سلامت اقتصاد کمک نمی‌کند و بخش خصوصی از جمله بخش صنعت و بخش ساختمان را تحت تاثیر منفی خود قرار می‌دهد.

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی دفتر کار یا Office Space

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، اینها فیلمهایی هستند که می توانند جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را داشته باشند. فیلم دفتر کار یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Office Space به کارگردانی Mike Judge در سال 1999 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم Office Space در فضایی هجو گونه زندگی روزمره و کاری مردم آمریکا در اواخر دهه 90 میلادی ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام