برای شرکت رایگان در وبینار ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 7 خرداد : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران»فرصت

اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها در دولت یازدهم

اخبار مدیراناقتصاد کلاناجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها در دولت یازدهم

دوره دیجیتال مارکتینگ

اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها در دولت یازدهم

وزیر اقتصاد پیشنهادی حسن روحانی (علی طیب نیا) به مجلس شورای اسلامی با بیان "اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها با اعمال اصلاحاتی در دستورکار دولت یازدهم قرار می‌گیرد، گفت: شرایط کلان و نهادی لازم برای آغاز فاز دوم هدفمندسازی یارانه‌ها باید فراهم شود.

 

علی طیب‌نیا، گزینه پیشنهادی حسن روحانی برای تصدی سمت وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: تغییرات متعددی باید در مورد قانون هدفمندی یارانه‌ها صورت بگیرد که یکی از آنها اصلاح نظام پرداخت یارانه نقدی است.

 

وی همچنین بیان کرد: ایجاد این تغییرات از جمله برنامه‌های دولت یازدهم برای اجرای کارآمد قانون هدفمندسازی یارانه‌ها است که باید در مسیر پیشِ‌روی خود برای اجرای درست این قانون انجام شود. این اصلاحات ازآن‌رو ضرورت و اهمیت دارد که روش فعلی با عدالت منافات دارد چرا که همه مردم ایران با هر سطح درآمدی، به‌طور یکسان مشمول دریافت یارانه نقدی می‌شوند.

واقعیت این است که طبق قانون باید مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه‌ها در سال جاری کلید می‌خورد ولی به‌عللی این اتفاق تاکنون رخ نداده است بنابراین دولت یازدهم قصد دارد با همفکری و کمک مجلس محترم، ابتدا اصلاحاتی در بخشهایی از این قانون به‌عمل آورد و سپس بهترین زمان را برای آغاز اجرای فاز دوم آن تعیین کند.

یکی از مهمترین مسائل در مورد مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه‌ها، تعیین قیمت بهینه‌ای برای حامل‌های انرژی است. دولت یازدهم با همراهی مجلس باید نسبت به میزان بهینه افزایش قیمت حامل‌های انرژی و ترکیب قیمت‌ها در سبد حامل‌های مورد اشاره قانون تصمیم گیری کند.

طیب‌نیا تأکید کرد: در شرایط فعلی اقتصاد ایران دچار عدم توازن‌هایی در سطح کلان است و در این وضعیت اجرای شتابزده فاز دوم هدفمندی یارانه به‌صلاح نیست و مفید فایده نخواهد بود.

 

منبع : تابناک

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

همه چیز را درباره ارز دیجیتال تلگرام بدانید

تلگرام، پیام رسانی متفاوت برای ایرانی هاست، پیام رسانی که میلیون ها کاربر ایرانی دارد. مدتی است که مدیران تلگرام از برنامۀ آنها برای ورود به بلاک چین و ارزهای دیجیتال خبر داده اند. اتفاقی که می تواند برای ایرانی ها بسیار مهم باشد. اما دربارۀ ارز دیجیتال تلگرام که نامش را گرام گذاشته اند، بیشتر بدانید. اینجا کلیک کنید.

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام