اقتصاد کلان

امکاناتاخبار مدیراناقتصاد کلان

اقتصاد کلان

میزان محبوبیت رؤسای جمهور آمریکا؟!

یکی از معتبرترین موسسات نظرسنجی ایالت متحده به نام گالوپ به بررسی میزان محبوبیت رئیس جمهورهای آمریکا در دوره های مختلف به صورت روزانه پرداخته است و بر همین اساس بیشترین و کمترین میزان محبوبیت هر رئیس جمهور را در یک روز مشخص کرده است.

ادامه مطلب...

فوربس: ترامپ 1 میلیارد دلار از دست داد

برچسب ها: درآمد

رئیس جمهور آمریکا که در سال گذشته در جایگاه 324 ثروتمندترین افراد جهان قرار داشته است، در رده بندی جدیدی که مجله فوربس به چاپ رسانده است، به جایگاه 544 تنزل یافته است. فوربس در این خصوص اعلام کرده است: ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از مارس گذشته تا به امروز تقریباً یک میلیارد دلار از دست داده است.

ادامه مطلب...

بانک ها در سال چقدر سود می دهند؟

به نقل از آقامحمدی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، بانک ها سالیانه یکصد هزار میلیارد سود به مردم پرداخت می کنند و به دلیل اینکه این سود از اقتصاد برنمی گردد ممکن است بانکها در سال های آتی با بحران مواجه شوند.

ادامه مطلب...

اینفوگرافیک:راه اندازی سامانه اطلاعات اقتصادی و مالی

استیگلیتز اقتصاددان برجسته آمریکایی معتقد است «شفافیت» نام دیگر اطلاعات است. این جمله و اعتقاد او شاید بهترین توصیف از اهمیت شفاف بودن اطلاعات اقتصادی برای توسعه باشد. دفتر مدلسازی  مدیریت اطلاعات اقتصادی بر اساس بند 19 سیاست های اقتصادی مقاومتی که به شفاف سازی اقتصاد و حلوگیری از اقدامات فعالیت ها و زمینه های فسادزا اشاره دارد، طراحی و راه اندازی سامانه اطلاعات اقتصادی و مالی کشور را در دستور کار قرار داده و به انجام رساند.

ادامه مطلب...

اینفوگرافیک:رشد 15 درصدی اقتصاد در نتیجه برجام

در این اینفوگرافیک مشاهده می کنید که رشد اقتصادی در سه فصل آغازین سال 95 که متاثر از توافق هسته ای ایران نیز بوده است، بدون احتساب نفت، 15 درصد بوده است.

ادامه مطلب...

انگلیس در تلاش برای افزایش مبادلات بانکی با ایران

انگلیس با وجود موضع گیری امریکا در خصوص توافق هسته ایران، همچنان در تلاش برای برداشتن موانع بانکی و افزایش مبادلات بانکی و تجاری با ایران است.

ادامه مطلب...

بررسی نوسانات دلار در سال 95

برچسب ها: ارز

زبا توجه به بررسی های صورت گرفته نسبت به نوسانات نرخ دلار در 10 ماه آغازین سال 1395، میانگین قیمت دلار در این مدت 3611 تومان مشخص گردید. نرخ دلار در دی ماه به بالاترین میزان خود در این ده ماه رسید.

ادامه مطلب...

نگاهی به اولین خودروی مونتاژ داخل در پسابرجام

برچسب ها: صنعت خودرو

نگاهی به اولین خودروی مونتاژ داخل در پسابرجامبعد از قرارداد جدید ایران خودر با پژو، تولید اولین خودروی مونتاژ داخل در پسابرجام یعنی پژو 2008 آغاز شد، به این منظور نیز خط تولید مربوط به مونتاژ پژو 2008 تجهیز و تولید این خودرو توسط ایران خودرو آغاز گردید.

ادامه مطلب...

افزایش سه برابری صادرات نفت ایران به هند

با توجه به گزارشات صورت گرفته صادرات نفت کشور به هندوستان در بهمن و اسفند، نسبت به دی ماه افزایش 17 درصدی داشته است و از این رو ایران توانست جایگاه خود را از عراق به عنوان دومین تامین کننده نفت این کشور پس بگیرد.

ادامه مطلب...

اینفوگرافیک: عملکرد اقتصادی ایران از نفت تا صنعت

به روزهای پایانی سالی نزدیک می شویم که اقتصاد در آن عملکرد خوبی نشان داد، به گزارش بانک مرکزی در 9 ماه آغازین سال 95، رشد اقتصادی 11.6 درصد بوده است که می تواند در نتیجه برداشته شدن تقریبی تحریم ها و بازگشت مجدد قدرت است.

ادامه مطلب...

صفحه 1 از 83

مطلب ویژه

بازاریابی دیجیتال را جدی نگیرید ! تا حذف شوید

آیا هنوز اهمیت بازاریابی دیجیتال را انکار می کنید؟ آیا هنوز نگاهتان به حضور در نتایج گوگل، بازاریابی با ایمیل و دیگر ابزارهای بازاریابی دیجیتال، یک نگاه حاشیه ای است؟ متاسفانه اگر چنین است، باید منتظرِ حذف شما از فضای کسب و کار باشیم ! اما با خواندن این مقاله، احتمالاً تصمیما جدید بگیرید متن کامل مقاله را بخوانید

آگهی

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

گوگل پلاس یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام