اقتصاد کلان

امکاناتاخبار مدیراناقتصاد کلان

اقتصاد کلان

واردات ایران 22 درصد افزایش یافت

برچسب ها: اقتصاد

در سالی که گذشت، واردات ایران 22 درصد افزایش یافت و در بین 175 کشور، چهارمین کشور واردکننده جهان شد.

ادامه مطلب...

شاخص تجارت فرامرزی ایران بهبود یافت

برچسب ها: کسب و کار

بانک جهانی در تازه ترین گزارش اعلام کرد: شاخص تجارت فرامرزی ایران در سال ۲۰۱۷، 23 پله بهبود یافته است‌، این موضوع بر اساس ۱۰ شاخص کوچکتر در آخرین گزارش بانک جهانی که یکی از آنها به شاخص تجارت فرامرزی اختصاص دارد، بررسی شده است.

ادامه مطلب...

تاثیر مهار تورم بر رشد اقتصادی ایران

با توجه به تحلیل یکی از کارشناسان اقتصادی، در حال حاضر کشور رخت تورم 9.5 درصد را بر تن کرده است و توانسته تا حدی آن را کنترل کند و بر همین اساس ثبات در اقتصاد ایران نمایان شده و زمینه لازم برای سرمایه گذاری مهیا گردیده است.

ادامه مطلب...

رکوردشکنی یورو در 5 ماه اخیر

انتخابات دیروز فرانسه و قوت گرفتن عدم خروج این کشور از اتحادیه اروپا، موجب افزایش بهای یورو به بیشترین رقم در ۵ ماه اخیر و نیز روند صعودی شاخص بورس های اروپایی و آسیایی شد.

به گزارش رویترز، با پایان گرفتن دور اول انتخابات فرانسه و پیروز شدن «امانوئل ماکرون»، کاندیدایی که سیاست های اقتصادی وی همگام با بازار است، ارزش یورو با ۱.۳ درصد رشد به بیشترین رقم در ۵ ماه اخیر رسید؛ پیروزی «ماکرون» در حقیقت یک مامن امنی را برای تجار به ارمغان آورد.

ادامه مطلب...

بازار ارز ایران تحت تاثیر کشورهای همسایه

در روز دوم هفته جاری، سیر نزولی دلار متوقف گردید و به بیشتر از 3 هزار و 750 تومان رسید. در روز یکشنبه نیز شاخص بازار ارز افزایش 8 تومان را پشت سر گذاشت و قیمت آن به 3755 تومان رسید.

ادامه مطلب...

هزینه واردات کاهش یافت

گزارشات مرکز آمار ایران حاکی از آن است که در سال اول بعد از توافق هسته ایران، هزینه واردات تا سی هزار دلار پایین آمد، در واقع این مبلغ با توجه به پایین آمدن 237 دلاری هزینه واردات هر تن کالا، بوجود آمده است.

ادامه مطلب...

اینفوگرافیک:موفقیت های برجام در حوزه بانکی و مالی

در اینفوگرافیک ارائه شده می توانید به دستاوردهای برجام در حوزه های بانکی و مالی را در دولت یازدهم مشاهده کنید.

ادامه مطلب...

کارمندان فیس بوک فکر شما را خواهند خواند

برچسب ها: فیس بوک

مارک زاکربرگ صاحب شرکت به نام فیس بوک، 60 کارمند متخصص استخدام کرده است تا بتوانند فکر کاربران را بخوانند و از این طریق سیستمی طراحی کنند که بتواند ظرف یک دقیقه، 100 کلمه را تایپ کند.

ادامه مطلب...

همکاری ایران ایر و لوفت هانزای آلمان

ایران ایر در حال مذاکره با کمپانی هواپیمایی و قدرتمند آلمانی، لوفت هانزا، می باشد و قرار است این دو شرکت در زمینه کیترینگ و تعمیر و نگهداری با یکدیگر همکاری نمایند.

ادامه مطلب...

اینفوگرافیک:میزان تحقق درآمدهای مالیاتی در سال 95

در اینفوگرافیک ذیل، به بررسی میزان تحقق درآمدهای مالیاتی در سال 95 پرداخته شده است، که این میزان از سال 90 نیز فراتر رفته است و نشان می دهد که دولت یازدهم در تحقق درآمدهای غیرنفتی موفق بوده است.

ادامه مطلب...

صفحه 1 از 86

مطلب ویژه

تاثیر سیگار بر برند شخصی مهران مدیری

چندی پیش، مهران مدیری در یک نشست خبری و روبروی دوربین ده ها خبرنگار، اقدام به روشن کردن و کشیدن سیگار کرد ! این اتفاق باعث شد نام مهران مدیری بیش از پیش بر سر زبان ها بیفتند، چه تاثیری بر برند شخصی مهران مدیری داشته یا خواهد داشت؟ متن کامل مقاله تاثیر سیگار بر برند شخصی مدیری را بخوانید

آگهی

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

گوگل پلاس یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام