مجتمع فنی تهران میرداماد

اقتصاد کلان

اخبار مدیراناقتصاد کلان

دوره دیجیتال مارکتینگ

اقتصاد کلان

دوری سطح زندگی ایرانی ها از استانداردهای جهانی

یکی از اعضای هیات علمی دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه شاخص‌ های بسیاری برای سطح زندگی اشخاص وجود دارد، اظهار داشت: با توجه به یکی از شاخص‌ های بین‌المللی، ایران کاهش قابل توجهی در دو سال اخیر داشته و از لحاظ سطح استانداردهای جهانی جزو ۳۰ الی ۴۰ کشور آخر است. لذا از لحاظ استانداردهای جهانی، چندان وضع خوبی نداریم.

ادامه مطلب...

تغییرات وضعیت اجاره نشینی ایران از سال 85 تا 95

بر اساس آمار و ارقام منتشر شده، شمار اجاره نشین های ایران در طول ده سال اخیر (85 تا 95) 83% افزایش داشته است. در ادامه می توانید میزان تغییرات تعداد خانوارهای اجاره نشین در استان های مختلف کشور را مشاهده کنید.

ادامه مطلب...

دلیل افزایش قیمت بنزین چیست؟

برچسب ها: اقتصاد

به دنبال رونمایی از لایحه بودجه سال آینده دولت و شایعاتی مبنی بر افزایش قیمت نفت، بد نیست به علت این امر بپردازیم و اینکه آیا این افزایش قیمت تاثیر اقتصادی مثتبی خواهد داشت یا خیر. از دیدگاه اقتصاددانان، افزایش قیمت بنزین، یک تصمیم اقتصادی می باشد،  اکنون در کشور ما هر یک لیتر آب معدنی برابر با قیمت بنزین عرضه می شود، در حالی که همین کالای مهم در کشورهای همسایه چندین برابر قیمتی است که در ایران عرضه می شود، به عنوان مثال، در ترکیه هر لیتر بنزین ۵ لیر است، یعنی بیش از ۴ هزار تومان از بنزین ایران گرانتر است.

ادامه مطلب...

اینفوگرافیک: نگاهی به لایحه بودجه دولت در سال 97

با توجه به مشخص شدن لایحه بودجه کل کشور برای بخش های مختلف، اینفوگرافیکی تهیه شده است که می توانید آن را در ادامه مشاهده کنید، بر اساس اینفوگرافی لایحه بودجه، در بخش مصارف ۷۵ درصد مصارف دولت در بخش «هزینه‌ها»، ۱۶ درصد در بخش تملک دارایی‌ های سرمایه ای و همچنین ۹ درصد نیز برای مصارف تملک دارایی‌های مالی مشخص شده است.

ادامه مطلب...

نوشابه هم گران می شود!

پس از نوسانات طلا و ارز و خودروهای وارداتی و همچنین گران شدن نان، حال نوبت افزایش قیمت نوشابه های وارداتی و حتی داخلی است. بر اساس این خبر، قیمت نوشابه های وارداتی 30 درصد و قیمت نوشابه های داخلی تا 10 درصد افزایش قیمت خواهند داشت.

ادامه مطلب...

تراکنش های بانکی چقدر درآمدزا هستند؟

دولت در لایحه بودجه سال آینده کل کشور، درآمد حاصل از تراکنش های بانکی را ۵ هزار میلیارد ریال پیش بینی کرده است.

ادامه مطلب...

ورود سوئد به بازار خودروهای الکتریکی

کمپانی «خودروی برقی ملی سوئد» پروژه تولید خودرو های برقی را به دو فاز دسته بندی کرده است. در فاز اول، ظرفیت تولید سالیانه نهایتاً ۵۰ هزار دستگاه خواهد بود و در فاز دوم این ظرفیت به ۲۲۰ هزار دستگاه در سال ارتقا خواهد یافت.

ادامه مطلب...

میزان افزایش حقوق سال آینده کارمندان مشخص شد

با وجود اینکه در بخشنامه بودجه سال 1397 میزان افزایش حقوق کارکنان 5 درصد و به طور مشروط ۱۰ درصد اعلام شده بود، سرانجام هزینه‌ های جاری دولت با افزایش حقوق ۱۰ درصدی منعقد گردید.

ادامه مطلب...

مدیر اجرایی فولکس واگن به 7 سال حبس محکوم شد

دادگاه ایالت متحده سرانجام مدیر اجرایی کمپانی فولکس واگن را در ارتباط با رسوایی پرونده آلایندگی خودروهای این کمپانی آلمانی در آمریکا گناهکار اعلام گردید و به ۷ سال زندان محکوم شد.

ادامه مطلب...

30 درصد تحصیلکرده های ایرانی بیکارند

با توجه به گفته نایب رئیس کمیسیون تسهیل کسب و کار اتاق تهران، در حال حاضر وضعیت بیکاری در ایران به وضعیت نگران کننده و بحرانی رسیده است و ما شاهد این هستیم که با توجه به آمارهای رسمی، نرخ بیکاری در میان تحصیلکرده های ما به رقمی نزدیک به ۳۰ درصد رسیده است.

ادامه مطلب...

صفحه 1 از 112

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی دفتر کار یا Office Space

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، اینها فیلمهایی هستند که می توانند جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را داشته باشند. فیلم دفتر کار یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Office Space به کارگردانی Mike Judge در سال 1999 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم Office Space در فضایی هجو گونه زندگی روزمره و کاری مردم آمریکا در اواخر دهه 90 میلادی ... متن کامل مقاله را بخوانید

آگهی

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

گوگل پلاس یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام