مجتمع فنی تهران میرداماد

اقتصاد کلان

امکاناتاخبار مدیراناقتصاد کلان

اقتصاد کلان

درآمد 200 میلیاردی دولت از عوارض خروج مسافران

بانک مرکزی جمهوری اسلامی طی گزارشی اعلام کرده است که درآمد دولت از کانال دریافت عوارض خروج مسافران از مرزهای ایران در 8 ماه آغازین مبلغی نزدیک به 200 میلیارد تومان بوده است.

ادامه مطلب...

صنعت و تجارت ایران در سالگرد توافق هسته ای

برچسب ها: اقتصاد

همزمان با سال روز توافق هسته ای ایران، موسسه یورومانیتور به بررسی وضعیت صنعت و تجارت ایران پرداخته است و چشم انداز اقتصادی کشور را در آینده ای که چندان هم دور نیست بهتر از سال های اخیر پیش بینی کرده است

ادامه مطلب...

اینفوگرافیک: دستاوردهای نفتی ایران در 2016

در این اینفوگرافی به موفقیت های ایران در بازارهای جهانی نفت در سال 2016 پرداخته شده است، همانطور که می بینید میانگین صادرات در سال 2016، 2/5 میلیون بشکه بوده است که این مقدار در سال 2011، 2/2 میلیون گزارش شده است و شایان ذکر است که کشور در سال 2016 در شرایطی به تولید نزدیک به 4 میلیون بشکه در روز رسیده است که این مقدار در سال 2011 تنها 1 میلیون بوده است و این امر نشانگر این است که ایران توانسته در این سال رکورد دوره های قبل از تحریم را نیز بشکند.

ادامه مطلب...

مقایسه آمار اشتغال زایی در دولت یازدهم و دهم

آنچه از گفته های سید شمس‌الدین حسینی، وزیر اقتصاد دولت دهم بر می آید، دولت یازدهم با توجه به آمارها و بررسی های صورت گرفته نتوانسته است حتی نصف میانگین سالیانه اشتغالزایی در دولت‌های نهم و دهم را ایجاد کند و به همین دلیل نرخ بیکاری در دولت یازدهم افزایش یافته است.

ادامه مطلب...

اپل متهم به انحصار طلبی شد

اپل به تازگی توسط تعدادی از همکارانش به انحصارطلبی متهم گردید، این افراد معتقد هستند که اپل سعی دارد برای بازار برنامه های موبایلی آیفون را در انحصار خود نگاه دارد، این شکایت اقدامات مذکور این غول فناوری را از سال های 2007 تا 2013 در بر دارد.

ادامه مطلب...

هزینه کارمندان در هر ماه برای دولت چقدر است؟

بررسی ها نشان داده است که هر کارمند دولت در سال 95 به طور میانگین مبلغی معادل یک میلیون و ۸۲۳ هزار تومان برای دولت هزینه در بر دارد.

ادامه مطلب...

یک پیشنهاد کاری عجیب به باراک اوباما!

پیش از این هم درباره رویاها و برنامه های باراک اوباما در دوران بعد از ریاست جمهوری شنیده بودیم اما حال که تنها 6 روز و 161 ساعت تا پایان دوره ریاست جمهوری اش باقی مانده، گویا پیشنهادات شغلی عجیب و جالبی در انتظار اوست.

ادامه مطلب...

موانع مبارزه با پولشویی در سطح ملی

دفتر تحقیقات و سیاست‌های پولی و بازرگانی وزارت امور اقتصادی و دارایی گزارش ضدپولشویی و مشکلات اجرای قوانین آن در کشور را اعلام کرده است در این گزارش سعی شده است به موانع پیشگیری از پولشویی در سطح ملی پرداخته شود.

ادامه مطلب...

قیمت دلار در مسیر نزولی قرار گرفت

برچسب ها: ارز

با توجه به گزارش بانک مرکزی ارزش دلار و یوان به همراه ۱0 ارز دیگر با کاهش روبرو بوده است و شواهد بیانگر بازگشت دلار به مسیر نزولی خود است.

ادامه مطلب...

دلایل ناموفق بودن کارگاه های کوچک در ایران؟!

برچسب ها: کسب و کار

در ایران متاسفانه هنوز جایی برای کسب و کارهای کوچک وجود ندارد و به دلیل وجود سیاست های نادرست در سالهای اخیر، تعدادی از آن ها ورشکست شده و جمع آوری شده اند و سیاست های نامناسب بسیاری در این حوزه اجرا شده است که جزئی از عوامل ناموفق بودن این کارگاه ها در ایران است.

ادامه مطلب...

صفحه 1 از 74

مطلب ویژه

تاثیر سیگار بر برند شخصی مهران مدیری

چندی پیش، مهران مدیری در یک نشست خبری و روبروی دوربین ده ها خبرنگار، اقدام به روشن کردن و کشیدن سیگار کرد ! این اتفاق باعث شد نام مهران مدیری بیش از پیش بر سر زبان ها بیفتند، چه تاثیری بر برند شخصی مهران مدیری داشته یا خواهد داشت؟ متن کامل مقاله تاثیر سیگار بر برند شخصی مدیری را بخوانید

آگهی

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

گوگل پلاس یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام