مجتمع فنی تهران میرداماد

اقتصاد کلان

اخبار مدیراناقتصاد کلان

دوره دیجیتال مارکتینگ

اقتصاد کلان

فضای سیاسی و روانی؛عامل اصلی نوسانات اخیر ارز

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در خصوص نوساناتی که ارز اخیراً با آن دست و پنجه نرم کرده است، اظهار داشت: دلیل اصلی این نوسانات به فضای سیاسی و فضای روانی ناشی از آن برمی گردد. بخش عمده این فضای روانی نیز به جوسازی بزرگ آمریکایی‌ ها در خصوص سخنرانی ریاست جمهوری آن بر می‌گردد.

ادامه مطلب...

توکیو، بار دیگر امن ترین شهر جهان اعلام شد

اکونومیست طی گزارشی امن ترین شهرهای جهان در سال 2017  منتشر کرد، بر اساس این گزارش، توکیو پایتخت ژاپن بار دیگر، امن ترین شهر جهان اعلام شد.

ادامه مطلب...

ایده جدید یک استارت آپ برای کمک به والدین

ایده جدید یک استارت آپ برای کمک به والدیناستارت آپ جدیدی به نام BABYGLimpse به تازگی راه اندازی شده است که با ایده خلاقانه خود به والدین کمک می کند تا چهره کودک در راه خود را تشخیص دهند، این استارت آپ با کمک ویژگی های منحصر به فرد DNA افراد به پیش بینی چهره کودکان می پردازد.

به نقل از گیزمودو، ما دارای دو نسخه از هر ژن می باشیم، زیرا از هر یک از والدین خود یک نسخه را به ارث می‌بریم و این دو ژن برای تشکیل ما با یکدیگر ادغام می گردند.

ادامه مطلب...

اینفوگرافیک: هزینه اجاره نشینی در کلانشهرهای ایران

در این اینفوگرافیک به معرفی 10 شهر ایران با بالاترین هزینه های اجاره نشینی نسبت به درآمد خانوارها پرداخته شده است. هزینه مسکن مهمترین بخش از هزینه‌ ی خانوارها را در بر می گیرد اما وقتی صحبت از اجاره‌ نشینی می شود، وضعیت در شهرهای مختلف ایران متفاوت است. در تعدادی از کلانشهرها اجاره‌نشینی فشار کمتری به خانواده ها وارد می کند، در حالی که در برخی دیگر از کلانشهرها، همجون تهران، اجاره تا ۶۰درصد از درآمد خانواده ها را در خود فرو می برد.

ادامه مطلب...

محسن رضایی:افزایش قیمت دلار ارتباطی به ترامپ ندارد

محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص سخنان دونالد ترامپ و همچنان افزایش قابل توجه قیمت دلار اظهار داشت:«اعمال هر تحریم جدیدی علیه ایران،اقتصاد جهان را در معرض فشار قرار می دهد.»، وی همچنین معتقد است که افزایش دلار ربطی به اظهارات تازه رئیس جمهور آمریکا ندارد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام،در حاشیه نشست خبری پروژه ملی توسعه و توانمند سازی هزار مدیر خط مشی گذار بخش عمومی در جمع نمایندگان رسانه های گروهی تصریح کرد: «اقتصاد بین الملل ظرفیت صدور یک تحریم جدید را ندارد، تاجران آمریکایی و سرمایه گذاران آنان از این رویه اصلا راضی نیستند و تحریم جدید همراهی تعداد زیادی از کشورهای جهان را به دنبال نخواهد داشت.»

ادامه مطلب...

توئیتهای وزیر امور خارجه در جواب به ترامپ

پس از سخنرانی روز گذشته رئیس جمهور آمریکا در خصوص ایران، واکنش های گوناگونی در شبکه های اجتماعی شکل گرفت، وزیر امور خارجه ایران، محمد جواد ظریف نیز در چهار توئیت پشت سر هم به اتهامات و تهدیدات ترامپ اینگونه واکنش نشان داد:

ادامه مطلب...

اینفوگرافیک:چشم انداز رشد اقتصادی ایران در چهار سال آینده

صندوق بین‌المللی پول به پیش بینی رشد اقتصادی ایران در دو سال آتی پرداخته است و در گزارشی تحت عنوان «چشم‌انداز اقتصادی ایران» به بررسی رشد اقتصادی ایران در سال 2017 و 2022 پرداخته است. با توجه به این گزارش، نرخ رشد تولید ناخالص داخلی واقعی ایران با یک روند صعودی از ۳.۵ درصد در سال ۲۰۱۷ به ۳.۸ و ۴.۱ درصد به ترتیب در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۲۲ می رسد.

ادامه مطلب...

رتبه جهانی بیکاری در ایران از 29 به 19 رسید

اینطور که از خبرها نیز مشخص است، اوضاع بیکاری در کشور در حالت بحرانی قرار دارد، به گونه ای که با توجه به گزاراشات صندوق بین‌المللی پول، رتبه ایران از نظر بیکاری در جهان در سال‌ های 92 تا 95 10 پله‌‌ تنزل داشته است و جایگاه آن از 29 به 19 رسید، که به معنای بدتر شدن وضعیت بیکاری در ایران است.

ادامه مطلب...

پایان زندگی «ویندوز فون» فرا رسید

در طول زندگی نه چندان طولانی ویندوز فون، چندین بار شایعه مرگ آن در فضاهای مجازی منتشر گردید اما مایکروسافت تا به امروز به طور رسمی آن را تائید نکرده بود، اما از طریق خبر در دست گرفتن گوشی اندرویدی توسط بیل گیتس و مدیر نرم افزار مایکروسافت کاملاً صحت داردکه به معنای فرا رسیدن پایان زندگی ویندوزفون می باشد.

ادامه مطلب...

رشد 107 برابری قیمت زمین در ایران طی 13 سال

علی مظاهریان، معاون وزیر راه و شهرسازی از افزایش ۱۰۶ برابری ارزش زمین های کشور از سال 79 تا ۹۲ خبر داد و اظهار داشت: از سال ۹۲ تا به امروز بهای مسکن ۱.۶ برابر نرخ تورم افزایش یافته است.

ادامه مطلب...

صفحه 1 از 105

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی وال استریت : پول هرگز نمی خوابد

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، فیلمهای مدیریتی جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را نیز در کنار داستان جذاب و سینمایی خود دارند. فیلم وال استریت یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Wall Street Money Never Sleeps به کارگردانی Oliver Stone در سال 2010 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم وال استریت خیلی عمیق وارد مسائل بورس آمریکا می شود که مشاهده آن حتمای می تواند ... متن کامل مقاله را بخوانید

آگهی

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

گوگل پلاس یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام