منابع انسانی

برای شرکت رایگان در همایش انجمن فارغ التحصیلان دانشگاه شریف، روی لینک زیر کلیک و نام خود را در فرم وارد فرمایید.

زمان برگزاری چهارشنبه 26 دی: اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «راهکارهای ایجاد استارتاپ های ثروت آفرین در شرایط اقتصادی جدید»فرصت

41 درصد شرکتهای بریتانیایی، ربات استخدام خواهند کرد

اخبار مدیرانفناوری اطلاعات و تکنولوژی41 درصد شرکتهای بریتانیایی، ربات استخدام خواهند کرد

دوره دیجیتال مارکتینگ

41 درصد شرکتهای بریتانیایی، ربات استخدام خواهند کرد

با پیشرفت تکنولوژی و روی کار آمدن هوش های مصنوعی در بسیاری از حوزه های کاری، 41 درصد شرکت های بریتانیایی اظهار داشته اند که هوش مصنوعی به طور کامل جایگزین کارمندان و فعالیت‌ های آنان خواهد شد.

به نقل از اقتصاد آنلاین، با توجه به توسعه روزافزون فناوری‌ های نوینی نظیر هوش مصنوعی (artificial intelligence)  و یادگیری ماشینی (machine learning) در صنایع و حوزه‌ های گوناگون  تکنولوژی و سایر، تعداد زیادی از شرکت‌ های فعال در حوزه های مختلف بر این باورند که این تکنولوژی ها به صورت کامل فعالیت‌ ها یشان را تحت‌ تاثیر قرار خواهد داد، به نحویکه دیگر نیازی به وجود اینگونه استارتاپ و شرکت‌ هایی در جهان نخواهد بود و کارمندان آنها نیز با روبات و رایانه‌های مجهز به هوش مصنوعی جایگزین خواهند شد.

بر اساس جدیدترین تحقیقات و بررسی‌های صورت گرفته، بالغ بر ۴۱ درصد از کمپانی های فعال در بریتانیا از توسعه زودهنگام و سریع فناوری‌ های نوین نظیر هوش مصنوعی می ترسند زیرا که معتقدند که این فناوری‌ ها تا 5 سال آینده جای منابع انسانی، کارشناسان، متخصصان و تمامی تجهیزات موردنیاز آنها را خواهد گرفت و به عبارتی دیگر هوش مصنوعی در آینده‌ای نزدیک باعث از بین رفتن تجارت و کسب و کار آنان خواهد شد.

این در شرایطی است که ۵۱ درصد از صاحبان این کسب و کارها هیچ استراتژی و سیاست‌گذاری جهت بهره‌گیری از مزایای هوش مصنوعی در فعالیت‌های تجاری خود کسب نکرده‌اند.

به نقل از تعداد زیادی از کارشناسان و تحلیلگران، آن دسته از شرکت‌ هایی که تا به امروز به بهره گیری از فناوری‌ های نوین نظیر هوش مصنوعی در کسب و کار خود فکر نکرده‌اند، در خطر نابودی بیشتری قرار دارند زیرا که آینده کمپانی های تجاری و کسب و کارهای موفق، از آنِ فناوری‌ های جدید خواهد بود و صاحبان کسب و کارها و کمپانی های کوچک با استراتژی‌ های قدیمی حرفی برای گفتن نخواهند داشت.

البته کلر بارکلی، مدیر عملیاتی ارشد مایکروسافت در بریتانیا نظری جز این دارد و در این باره به گزارشگر شبکه CNBC گفته است: همانند هر تغییر دیگری در جهان، بهتر است کسب و کارهای فعال در کشورهای گوناگون کاری نکنند زیرا که در حال حاضر کاری بجز این از آنها ساخته نیست.

41 درصد شرکتهای بریتانیایی، ربات استخدام خواهند کرد

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

همه چیز را درباره ارز دیجیتال تلگرام بدانید

تلگرام، پیام رسانی متفاوت برای ایرانی هاست، پیام رسانی که میلیون ها کاربر ایرانی دارد. مدتی است که مدیران تلگرام از برنامۀ آنها برای ورود به بلاک چین و ارزهای دیجیتال خبر داده اند. اتفاقی که می تواند برای ایرانی ها بسیار مهم باشد. اما دربارۀ ارز دیجیتال تلگرام که نامش را گرام گذاشته اند، بیشتر بدانید. اینجا کلیک کنید.

آگهی

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام