تغییر نوع کسب و کارها در ایران با ورود IT

اخبار مدیرانفناوری اطلاعات و تکنولوژیتغییر نوع کسب و کارها در ایران با ورود IT

دوره دیجیتال مارکتینگ

تغییر نوع کسب و کارها در ایران با ورود IT

با ورود علم فناوری اطلاعات به حوزه های مختلف جنس و نوع کسب و کارها در ایران نیز تغییر کرده است، به گفته مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای پایتخت ایران، در حال حاضر نوع شغل ها و بیزینس ها در حال تغییر هستند و فناوری اطلاعات در تمامی مشاغل تاثیر بسیار زیادی دارد.

به نقل از اقتصاد آنلاین، مجید تهرانیان در خصوص شناسایی کسب و کارهای جدید در بازار کار تصریح کرد: بیشتر کسب و کارهایی که اکنون شکل می گیرند در حوزه IT است یا به نحوی به این حوزه مرتبط است به نحوی که در بسیاری از کسب و کارها رد پای IT دیده می‌شود و بیشترین تاثیرگذاری در شغل‌ها را دارد.

بر اساس سخنان مجید تهرانیان در کشورهای توسعه یافته ساختمان های تجاری دیگر معنایی ندارد و جای خود را به نرم افزارهای آمازون، خرید و فروش‌های مجازی و الکترونیکی داده است.

تغییر نوع کسب و کارها در ایران با ورود IT

وی با اشاره به اینکه نوع شغل‌ و بیزینس در دنیا به سرعت در حال تغییر است، اظهار داشت: زمانیکه یک مغازه تعطیل و به جای آن فروشگاه اینترنتی ایجاد می‌شود، طبیعی است که نوع کسب و کارها نیز در حال تغییر است.

تهرانیان در عین حال از تشکیل کارگروهی شامل دستگاههای مختلف از جمله وزارت ارتباطات و جهاد کشاورزی با سازمان فنی و حرفه‌ای به منظور شناسایی مشاغل جدید خبر داد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای در مورد اینکه چه تعداد شغل جدید در این کمیته پیش‌بینی شود؟ اظهار داشت: اینکه در داخل کشور تبدیل به شغل شود حائز اهمیت است. اکنون شغلش مطرح است اما چون زیرساخت های لازم در کشور فراهم نشده ممکن است به منظور تبدیل شدن به شغل نیازمند زمان زیادی باشد، با این وجود باید خود را برای آینده آماده کنیم.

تهرانیان در ادامه با اشاره به وجود ۶۰۰۰ استاندارد شغلی در سازمان فنی و حرفه‌ای، از به روزآوری ۲۰۰۰ استاندارد در سال 95 خبر داد و اظهار داشت: تا سال 97، ۲۰۰۰ استاندارد دیگر را به روز آوری خواهیم کرد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای در ادامه افزود: در حوزه کار یکی از موضوعات مهم، بحث صلاحیت شغلی می باشد بدین معنی که فرد دوره‌ای ببیند یک بحث است اینکه صلاحیت دارد شاغل آن کار شود بحث دیگری است. سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای تصمیم دارد به جای تایید گواهی دوره‌ای که فرد دیده برای او گواهینامه صلاحیت شغلی صادر نماید.

تغییر نوع کسب و کارها در ایران با ورود IT

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

همه چیز را درباره ارز دیجیتال تلگرام بدانید

تلگرام، پیام رسانی متفاوت برای ایرانی هاست، پیام رسانی که میلیون ها کاربر ایرانی دارد. مدتی است که مدیران تلگرام از برنامۀ آنها برای ورود به بلاک چین و ارزهای دیجیتال خبر داده اند. اتفاقی که می تواند برای ایرانی ها بسیار مهم باشد. اما دربارۀ ارز دیجیتال تلگرام که نامش را گرام گذاشته اند، بیشتر بدانید. اینجا کلیک کنید.

آگهی

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

گوگل پلاس یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام