مجتمع فنی تهران میرداماد

تغییر نوع کسب و کارها در ایران با ورود IT

اخبار مدیرانفناوری اطلاعات و تکنولوژیتغییر نوع کسب و کارها در ایران با ورود IT

دوره دیجیتال مارکتینگ

تغییر نوع کسب و کارها در ایران با ورود IT

با ورود علم فناوری اطلاعات به حوزه های مختلف جنس و نوع کسب و کارها در ایران نیز تغییر کرده است، به گفته مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای پایتخت ایران، در حال حاضر نوع شغل ها و بیزینس ها در حال تغییر هستند و فناوری اطلاعات در تمامی مشاغل تاثیر بسیار زیادی دارد.

به نقل از اقتصاد آنلاین، مجید تهرانیان در خصوص شناسایی کسب و کارهای جدید در بازار کار تصریح کرد: بیشتر کسب و کارهایی که اکنون شکل می گیرند در حوزه IT است یا به نحوی به این حوزه مرتبط است به نحوی که در بسیاری از کسب و کارها رد پای IT دیده می‌شود و بیشترین تاثیرگذاری در شغل‌ها را دارد.

بر اساس سخنان مجید تهرانیان در کشورهای توسعه یافته ساختمان های تجاری دیگر معنایی ندارد و جای خود را به نرم افزارهای آمازون، خرید و فروش‌های مجازی و الکترونیکی داده است.

تغییر نوع کسب و کارها در ایران با ورود IT

وی با اشاره به اینکه نوع شغل‌ و بیزینس در دنیا به سرعت در حال تغییر است، اظهار داشت: زمانیکه یک مغازه تعطیل و به جای آن فروشگاه اینترنتی ایجاد می‌شود، طبیعی است که نوع کسب و کارها نیز در حال تغییر است.

تهرانیان در عین حال از تشکیل کارگروهی شامل دستگاههای مختلف از جمله وزارت ارتباطات و جهاد کشاورزی با سازمان فنی و حرفه‌ای به منظور شناسایی مشاغل جدید خبر داد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای در مورد اینکه چه تعداد شغل جدید در این کمیته پیش‌بینی شود؟ اظهار داشت: اینکه در داخل کشور تبدیل به شغل شود حائز اهمیت است. اکنون شغلش مطرح است اما چون زیرساخت های لازم در کشور فراهم نشده ممکن است به منظور تبدیل شدن به شغل نیازمند زمان زیادی باشد، با این وجود باید خود را برای آینده آماده کنیم.

تهرانیان در ادامه با اشاره به وجود ۶۰۰۰ استاندارد شغلی در سازمان فنی و حرفه‌ای، از به روزآوری ۲۰۰۰ استاندارد در سال 95 خبر داد و اظهار داشت: تا سال 97، ۲۰۰۰ استاندارد دیگر را به روز آوری خواهیم کرد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای در ادامه افزود: در حوزه کار یکی از موضوعات مهم، بحث صلاحیت شغلی می باشد بدین معنی که فرد دوره‌ای ببیند یک بحث است اینکه صلاحیت دارد شاغل آن کار شود بحث دیگری است. سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای تصمیم دارد به جای تایید گواهی دوره‌ای که فرد دیده برای او گواهینامه صلاحیت شغلی صادر نماید.

تغییر نوع کسب و کارها در ایران با ورود IT

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی وال استریت : پول هرگز نمی خوابد

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، فیلمهای مدیریتی جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را نیز در کنار داستان جذاب و سینمایی خود دارند. فیلم وال استریت یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Wall Street Money Never Sleeps به کارگردانی Oliver Stone در سال 2010 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم وال استریت خیلی عمیق وارد مسائل بورس آمریکا می شود که مشاهده آن حتمای می تواند ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

گوگل پلاس یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام