برای شرکت رایگان در وبینار رابگان جهش های طلایی کسب و کار در ایران ١٤٠٠ روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 29 دی ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «جهش های طلایی کسب و کار»فرصت


اخبار شرکتهای ایرانی

اخبار مدیراناخبار شرکتهای ایرانی

دوره دیجیتال مارکتینگ

اخبار شرکتهای ایرانی

سنجاق: چگونه نیروی کار مناسب برای باربری انتخاب کنیم؟

همه نقل مکان‌ها یکی نیستند و اطلاعات لازم برای تمام آنها یکسان نیست. نقل مکان به آن دست خیابان با نقل مکان به جاهای دوردست یکی نیست. باید مطمئن شوید که اثاثیه‌تان درست در کامیون بارگذاری شده و برای این منظور از نیروی کار درست و قابل اعتماد استفاده کرده باشید. بنابراین در زمان آماده شدن برای باربری راه دور چطور باید نیروی کار مناسب را انتخاب کنید؟ برای این منظور باید نکاتی را در نظر بگیرید که در ادامه به شما می گوییم.

ادامه مطلب...

راهکارهای سنجاق برای تعمیر شوفاژ

رادیاتورهایی که با دیگ بخار کار می‌کنند می‌توانند مشکلات زیادی داشته باشند. نگران نباشید خوشبختانه این مشکلات به سادگی حل می‌شوند. در سیستم های بخار تک لوله ، بسیاری از مشکلات را می توان در اتصالات دریچه هوا جستجو کرد.

تعمیر شوفاژ

اهمیت تشخیص نوع شوفاژ در تعمیر شوفاژ

اگر سیستم گرمایش شما از دیگ بخار استفاده می کند، می تواند از دو نوع آب گرم یا بخار باشد. در سیستم های دیگ بخار آب گرم، رادیاتورها همیشه دارای دو لوله در انتهای مخالف رادیاتور هستند. یک لوله آب داغ را از دیگ بخار به رادیاتور می رساند و لوله دیگر آب را برای گرم شدن دوباره به دیگ منتقل می کند. به طور کلی می توانید سیستم آب گرم را با وجود مخزن انبساط، که معمولاً در نزدیکی دیگ بخار واقع شده است، شناسایی کنید. همچنین یک پمپ آب برقی متصل به دیگ بخار وجود دارد که عموماً روی لوله برگشت آب سرد منتهی به دیگ نصب شده است. در سیستم بخار، لوله ها بخار گازی را به جای آب گرم به رادیاتورها منتقل می کنند. رادیاتور بخار شباهت زیادی به رادیاتور آب گرم دارد، اما در سیستم بخار، دیگ بخار به مخزن انبساط و پمپ آب نیاز ندارد. سیستم‌های بخار می‌توانند یک لوله ای یا دو لوله ای باشند. در سیستم‌های دو لوله‌ای، هر رادیاتور دارای دو لوله است که یک لوله بخار گازی را به رادیاتور می رساند ، در حالی که لوله دیگر آب متراکم را به دیگ بخار برمی گرداند. اگر سیستم تک لوله ای دارید، همان لوله ای که بخار را به رادیاتور می رساند، آب چگال را نیز به دیگ بخار برمی گرداند. اگر فقط یک لوله به رادیاتور متصل است، مطمئن باشید که سیستم بخار یک لوله ای دارید. در سیستم‌های یک لوله، باید یک دریچه هوا را در یک سر رادیاتور پیدا کنید. این دریچه هوا اغلب منبع مشکلات در شوفاژ بخار است. دریچه هوا روی رادیاتور بخار اجازه می دهد تا هوای سرد شده در رادیاتور به بیرون رانده شود و با شروع چرخه گرمایش، فضایی برای بخار ورودی ایجاد شود. صدای خش خش هوا که از دریچه خارج می شود علامت عملکرد عادی است، اما هنگامی که رادیاتور به دما می رسد و دریچه هوا بسته می شود، سر و صدا باید متوقف شود، بنابراین بخار را در رادیاتور حفظ می کند تا بتواند گرمای خود را رها کرده و متراکم شود.

ادامه مطلب...

خرید انواع پیچ و مهره با استاندارد جهانی

از جمله اساسی ترین وسایلی که در زندگی انسان ها نقش بسیار مهمی را ایفا می نماید پیچ و مهره ها هستند. کمتر وسیله ای را در اطراف خود می توان یافت که در آن از پیچ و مهره استفاده نشده باشد. به همین منظور با توجه به وسعت کاربردی آن خرید پیچ و مهره و ساخت آن می بایست جز اولویت ها قرار گیرد.

با توجه به این که پیچ و مهره در اکثر صنایع حساس کاربرد زیادی دارند و هرگونه ضعف در ساخت آن موجب آسیب های جبران ناپذیری می شود ، ساخت آن ها می بایست با بالاترین میزان حساسیت و استانداردهای لازم انجام گیرد. پیچ و مهره نفت و گاز ، پتروشیمی ، ماشین سازی ، ساختمان سازی ، خودرو سازی ، هواپیما سازی و... تنها چند مورد از مهم ترین صنایعی هستند که این وسیله لازمه اساسی در آن ها می باشد.

استفاده از پیچ و مهره در صنایع پتروشیمی

استفاده از پیچ و مهره در صنایع پتروشیمی از جمله پرکاربرد ترین وسایل می باشد. پیچ و مهره نفت و گاز دارای استاندارد های خاصی هستند که به منظور ساخت آن ها می بایست دقت بالایی را به کار برد. با توجه به حساسیت این صنعت و کاربرد گسترده ای که پیچ و مهره ها در آن دارند ، ساخت آن ها می بایست در کارخانه های تولید پیچ و مهره معتبر صورت گیرد تا محصول نهایی از کیفیت بالایی برخوردار باشد.

پیج و مهره

مخازن ، پمپ های اندازه گیری ، کلیه اتصالات قطعات از جمله لوله ها و بسیاری دیگر از وسایلی که در صنایع نفت و گاز وجود دارند به وسیله پیچ و مهره نفت و گاز در کنار هم مشغول به کار هستند. فشارهای وارده به پیچ و مهره ها ، شرایط آب و هوایی ، وجود مواد شیمیایی و بسیاری دیگر از موارد در صنایع پتروشیمی ، به پیچ و مهره هایی با استحکام و مقاومت بالا نیازمند می باشند.

مهم ترین پیچ و مهره های مورد استفاده در این صنعت انواع استاد بولت ها ، یوبولت ، پیچ های شش گوش و... می باشند. همچنین با توجه به شرایط محیطی از پوشش کادمیوم کرومات جهت مقاومت بیشتر پیچ و مهره بر روی آن ها استفاده می شود.

کاربرد پیچ و مهره در صنایع ماشین سازی

یکی دیگر از صنایعی که نیاز به پیچ و مهره با استاندارد جهانی دارد ، صنایع ماشین سازی می باشد. خرید پیچ و مهره در چنین صنایعی بدلیل کاربرد و میزان زیاد استفاده از آن می بایست بر اساس بالاترین کیفیت صورت پذیرد. اکثر اتصالات مورد نیاز قطعات در این صنعت با استفاده از پیچ و مهره بوده و از مهم ترین و کاربردی ترین مدل های آن ها می توان به پیچ ماشینی در مدل های آهنی با استاندارد DIN985 ، دوسو ، خزینه چهارسو و یا آلن اشاره کرد.

اتصالات قطعات دستگاه هایی همچون پمپ ها ، ژنراتور ، انواع شیر آلات ، کمپرسورها و... که همگی جز صنایع ماشین سازی محسوب می شوند با استفاده از پیچ و مهره ها انجام می گیرد و برای ساخت آن ها به این وسیله نیاز است. خرید پیچ و مهره با استاندارد و کیفیت بالا در این صنایع نکته مهمی است که می بایست به آن دقت شود.

اتصال قطعات در صنایع خودرو و هواپیما سازی

پیچ و مهره ها در صنایع خودرو سازی و هواپیما سازی هم همانند سایر صنایع از اهمیت بالایی برخوردار است. در صورت وجود حتی یک پیچ معیوب یا غیر استاندارد در چنین صنایعی ، بروز حوادث و خطرات جبران ناپذیری را به همراه دارد. حفظ مقاومت در برابر سایش ، خوردگی و یا اکسیداسیون پیچ و مهره یکی از مهم ترین مسائلی است که در چنین صنایعی می بایست به آن دقت شود. پیچ های شش گوش متداول ترین پیچ ها در صنایع خودرو سازی هستند که بیشتر از سایر مدل ها از آن استفاده می شود.

در ساخت هواپیما ها نیز در حدود نیمی از قطعات به کار رفته در آن پیچ و مهره ها هستند و بر همین اساس می توان متوجه اهمیت آن شد. اتصال قطعات به صورت ایمن در هواپیما ها و بر اساس شرایط محیطی ( آب و هوا ، میزان لرزش و فشار های وارده و...) که دارد جز مسائلی است که باید به آن دقت شود. این اتصالات توسط پیچ و مهره هایی با استاندارد جهانی انجام خواهد گرفت تا کیفیت نهایی در بالاترین حد ممکن باشد. جنس پیچ و مهره های به کار رفته در این صنعت از آلومینیوم ، فولاد ، تیتانیوم ، سوپر آلیاژ ها و... می باشد.

پیج و مهره

در دیگر صنایع همچون ساختمان سازی به منظور انجام فرآیند اتصالات سازه ای از انواع پیچ و مهره ها استفاده می شود. یکی از پر کاربرد ترین پیچ های مورد استفاده در صنایع ساختمانی رولبولت می باشد که استفاده از آن در ایجاد صفحه پایه رایج ترین مورد کاربرد پیچ و مهره است.

ضرورت خرید پیچ و مهره با استاندارد جهانی

با توجه به اهمیت صنایعی که از پیچ و مهره در آن ها استفاده می شود ، خرید پیچ و مهره با بالاترین استاندارد ها مهم ترین نکته ای است که می بایست به ان توجه نمود. شرکت های زیادی در ایران امروزه اقدام به تولید پیچ و مهره در انواع مختلف و با استاندارد های جهانی می نمایند که بر اساس تحقیقات به عمل آمده در این باره یکی از شرکت های توانمند در این زمینه ، شرکت سپنتا پیچ می باشد.

این شرکت با هدف تولید انواع پیچ و مهره برای صنایع نفت و گاز ، پتروشیمی ، ماشین سازی ، ساختمان سازی و سایر صنایع پر اهمیت و با استانداردهای جهانی از یک دهه پیش فعالیت خود را شروع کرده است و تا به امروز به عنوان یکی از بهترین و موفق ترین شرکت ها در این حوزه شناخته می شود.

تلفن تماس: 021-55473661 ، 021-55473986

آدرس وبسایت: www.sepantapich.com

مدیریت مالی در مسیر کارآفرینی با دکتر میثم شکری ساز

مدیریت مالی شامل برنامه‌ریزی استراتژیک، سازماندهی، هدایت و کنترل منابع مالی در یک سازمان است و به طور خلاصه وظیفه‌اش این است که دارایی‌های مالی یک سازمان را مدیریت کند. هدف مدیریت مالی این است که به سازمان‌ها کمک ‌کند تا منابع مالی موردنیازشان را تأمین کنند و به شکل بهینه‌ای از این منابع استفاده کنند و همچنین فرصت‌های مطمئن و امنی را برای سرمایه‌گذاری ایجاد می‌کند.

ادامه مطلب...

دوره های آموزشی اتوماسیون صنعتی | مقدماتی و پیشرفته

پکیج آموزشی اتوماسیون صنعتی

امروزه آموزش اتوماسیون صنعتی به یکی از اساسی ترین نیازهای هر شرکت تبدیل شده است. داشتن متخصص برق صنعتی که به تجهیزاتی مانند پی ال سی plc، اینورتر INVERTER، سروو موتور SERVO، شبکه های صنعتی و بسیار موارد دیگرتسلط داشته باشد می تواند در پیشرفت و بهینه شده تولیدات یک کارخانه بزرگ تاثیر مستقیم بگذارد. اما ماجرا اینجاست که این حرفه بسیار تخصصی است و تنها با پکیج های آموزشی مثل جزوه و لوح آموزشی نمی توان روی آن مسلط شد. برای تسلط روی نرم افزارها، تجهیزات اتوماسیون صنعتی و راه اندازی پروژه ها نیاز با آموزش دیدن پیش افزار متخصص، دیدن و آشنا شدن با لوازم صنعتی از نزدیک و آزمایش های عملی روی آن هاست.

ادامه مطلب...

تیاور؛ اشتغال روستایی و احیاء جنگل های هیرکانی

سیما و سعید سالها به عشق طبیعت سفر کرده اند، هزاران کیلومتر ایرانگردی کرده اند و از بکرترین نقاط این طبیعت منحصر به فرد لذت بردند. تا اینکه بالاخره تصمیم گرفتند با رهایی از بندهای زندگی شهری به ریشه و اصالتشان یعنی طبیعت برگردند.

زمانیکه بستر زندگی در طبیعت گیلان برایشان فراهم شد، تیاور متولد شد. تی یاور در زبان شیرین گیلکی به معنای یار و یاور تو است که آنها آن را اینطور تعبیر میکنند : تیاور، یار و یاور زمین.

ادامه مطلب...

7 راه حل اقتصادی برای طراحی دکور مغازه با سنجاق

زمانی که صحبت از دکور مغازه و بوتیک‌های لباس می‌شود، ممکن است فکر کنید که نیاز به صرف هزینه‌های گزاف برای طراحی و اجرای دکور خواهید داشت. در این مقاله قصد داریم که شما را با 7 روش اقتصادی و کم هزینه آشنا کنیم که با به کارگیری آن‌ها، می‌توانید رنگ و رویی تازه به مغازه‌تان ببخشید. با ما همراه باشید.

ادامه مطلب...

سنجاق: چرا از کناف استفاده کنیم؟

دلایل منطقی و متفاوتی برای نصب سقف کاذب وجود دارد. سقف کاذب در ساختمان‌های اداری و مسکونی استفاده می‌شود. کناف گزینه‌ای دائمی برای پوشش سقف محسوب نمی‌شود و می‌توان به راحتی آن را جدا کرد. کناف معمولاً زیبایی خاصی به سقف می‌بخشد و این یکی از دلایل استفاده از کناف محسوب می‌شود. هرچند علاوه بر زیبایی بخشی به سقف، دلایل مختلف دیگری نیز برای استفاده از کناف مطرح می‌شود. به عنوان مثال، سیم‌های برق رد شده در سقف را می‌پوشاند ظاهری یکدست به سقف می‌بخشد. این پنل‌ها به راحتی در سقف نصب می‌شوند و اگر بخواهید آن‌ها را تعمیر کنید، می‌توانید آن‌ها را از سقف جدا کنید. اگر روی سقف اثری از نشتی آب باشد، می‌تواند اثر نشتی را با نصب کناف بپوشانید. یکی دیگر از نکات مثبت نصب کناف این است که پانل‌ها را می‌توانید مستقل از هم نصب کنید.

ادامه مطلب...

تقلید، اثباتی بر ناتوانی فکری سازمان‌ها

این روزها شاهد تقلیدکورکورانه سازمان‌ها در صنایع مختلف هستیم که یکی از دلایل آن ناتوانی فکری سازمان‌ها نسبت به شناخت رقبا و مصرف‌کننده است. این ناتوانی فکری که نشأت گرفته از جذب مدیران ناتوان و همچنین عدم استفاده از سرمایه فکری به منظور خلق و افزایش ارزش سازمانی است. مدیران ناتوان به منظور بقای سازمان دست به سیاست‌هایی چون تقلید محصولات و سیاست‌های فروش از رهبران بازار می‌کنند که این تقلید در صنعت قطعات خودرو  بسیار رایج بوده است. صنعتی که در صورت عدم رعایت اصول مهندسی خسارت‌های جبران ناپذیری دارد.


تقلید، اثباتی بر ناتوانی فکری سازمان‌ها

در طول چند سال گذشته، ایران شاهد تغییر و تحولات بسیار در صنعت خودرو و قطعات مصرفی خودرو بوده است. یکی از این تغییرات که بسیار مشهود و با اهمیت می‌باشد؛ پدیده جهان بدون مرز (دهکده جهانی) است که همواره مورد توجه کارشناسان و صاحب نظران می‌باشد. گواه روشن این مسأله، تغییر محل تولید کارخانه‌های خودرو سازی و قطعه سازی است که در زمان گذشته اروپای غربی و آمریکای جنوبی و ژاپن مهد تولید خودرو وقطعات خودرو بودند، در حالی که در طول چند سال اخیر برندهای بزرگ به کشورهای آسیایی منتقل شدند. در این میان شرکت‌های قطعه سازی نیز نسبت به گذشته تغییرات حائز اهمیتی را در استراتژی‌ها و محصولات خود داشته‌اند و با توجه به کیفیت‌ و تنوع محصولات خود چه در بازارهای داخلی و خارجی نقش بسزایی در این میان داشته‌اند. اما آنچه که این سازمان‌های به سمت ثبات پایداری می‌برد توانمندی فکری این سازمان‌ها است. توانمندی فکری، منبع نهفته‌ای است که سازمان‌ها و برندهای توسعه یافته از آن به صورت بهینه استفاده می‌کنند و در این بازار رقابتی به عنوان رهبر در صنعت خود می‌پردازند. در کنار سازمان‌های توسعه یافته، شرکت‌هایی هستند که با تقلید از رهبران بازار برای بقا تلاش می‌کنند که همه ما می‌دانیم تقلید، اثبات بر ناتوانی فکری آنها است.

صنعت خودرو و قطعات جانبی آن، از آن دسته صنایعی است که به صورت مستقیم بر سلامتی مصرف کنندگان اثر می‌گذارد و در صورت رعایت نکردن اصول مهندسی خطرات جبران ناپذیری برای مصرف کننده دارد. تنوع اتومبیل و گستردگی قطعات در این صنعت، همواره چالش‌هایی را در بازار لوازم یدکی خودرو را به وجود آورده است. یکی از آنها که مهمترین مشکل این صنعت نیز به حساب می‌آید؛ افزایش تعداد برندهای متفرقه و بی کیفیت با بسته بندی های متفاوت و چه بسا مشابه از دیگر برندهای بزرگ است.

از دیگر عوامل جذاب صنعت لوازم و قطعات یدکی تقلبی و نامرغوب قیمت های نامتعارف و پایین آنها در بازار است. متاسفانه برخی از مصرف کنندگان به دلیل عدم آگاهی ترجیح می‌دهند قطعات یدکی ارزان ‌قیمت خریداری کنند فارغ از اینکه ممکن است با انجام این کار با جان و مال خود بازی کنند. این امر به نوبه خود منجر به افزایش میزان قطعات تقلبی و نامرغوب در بازار می گردد. متقلبین فرصت طلب بدون در نظر گرفتن ایمنی مصرف کنندگان از شرایط بازار و تقاضای مشتریان برای خرید قطعات ارزان تر سواستفاده می کنند وسودهای کلانی را از این راه کسب می کنند. از طرفی مصرف  قطعات یدکی خودرو  که بی کیفیت و غیر استاندارد است برای مصرف کننده هزینه های گزافی را چه در کوتاه مدت و  چه بلند مدت برای آنها به همراه دارد.

طبق بررسی‌ها و مطالعات انجام شده  استفاده از قطعات غیر مجاز و نامرغوب خودرو هرسال سبب وقوع حدود 36.000 مورد مرگ و 1.6 میلیون فقره تصادف می شود. از آنجا که محصولات تقلبی معمولا بدون رعایت الزامات توسعه، تولید و انتخاب مواد OEM  ساخته می شوند، عمدتاً استانداردهای مرتبط را برآورده نمی کنند. نتیجه این روند، تحمیل خرابی و خسارت بدون امکان مطالبه ضمانت قانونی با غرامت در بیشتر موارد است.

تقلید، اثباتی بر ناتوانی فکری سازمان‌ها

حال نگاهی همه جانبه و مختصربه دیگر معایب تولید قطعات بی کیفیت و تقلیدی بپردازیم:

تأثیر بر مشتری:

احتمال بروز مخاطرات سالمت و وقوع تصادف افزایش می یابد

خطرهای زیان بار زیست محیطی گسترش می یابد

دیگر قطعات خودرو در معرض فرسایش قرار می گیرند

تاثیر بر توزیع‌کننده

مطالبات مربوط به ضمانت قانونی

جریمه و حبس

سرکوب و ناکارآمدی به خاطر قیمت شکنی در بازار

تاثیر بر کلیت اقتصاد

تاثیر منفی زیست محیطی

کاهش درآمدهای مالیاتی و تامین اجتماعی

تاثیر منفی بر توان نوآوری

تقلید، اثباتی بر ناتوانی فکری سازمان‌ها

با این همه به نظر می رسد که صنعت قطعات یدکی خودرو از نگاه اداره استاندارد مغفول مانده است و به همین سبب مصرف کنندگان به دلیل خرید قطعه و نصب آن در خودرو متحمل پرداخت خسارت زیادی می شوند. بسیاری از این قطعات بی کیفیت بی نام و نشان نیز به گفته فعالان این حوزه جنس درجه چندم چینی و حتی یکسری از آنها که هیچ نام و نشان تولید کننده ای بر روی آن درج نشده است بدون هیچ گونه ساختار و نظارت مهندسی در کوچه پس کوچه های این شهر تولید می شوند.

از بین 2 میلگرد میانه و میلگرد بناب، کدام را انتخاب می‌کنید؟

مقایسه 2 میلگرد بناب و میلگرد میانه با 5 فاکتور کلیدی

استان آذربایجان شرقی به نوعی مهد تولید میلگرد در کشور ما محسوب می‌شود. تعداد کارخانه‌های تولیدکننده میلگرد با کیفیت در این استان کم نیست. کارخانه‌هایی که بازار محصولات آن‌ها تنها به منطقه شمال غرب و کل ایران محدود نشده و محصولات خود را به خارج از کشور نیز صادر می‌کنند. همین موضوع باعث شده تا افرادی که قصد خرید میلگرد از کارخانه‌های استان آذربایجان شرقی را دارند، کمی سردرگم شوند.

در این مقاله میلگرد 2 کارخانه از این استان یعنی کارخانه‌های ظفر بناب و فولاد میانه تبریز، با یکدیگر مقایسه شده است. قیمت میلگرد این 2 کارخانه و سایر کارخانه‌های تولیدکننده میلگرد را می‌توانید در سایت آسرون (https://www.asroon.ir) ببینید.

ادامه مطلب...

صفحه 1 از 13

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی دفتر کار یا Office Space

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، اینها فیلمهایی هستند که می توانند جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را داشته باشند. فیلم دفتر کار یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Office Space به کارگردانی Mike Judge در سال 1999 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم Office Space در فضایی هجو گونه زندگی روزمره و کاری مردم آمریکا در اواخر دهه 90 میلادی ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام