برترین شهرهای اروپا برای سرمایه گذاری از نگاه فایننشیال تایمز

اخبار مدیراناقتصاد جهانیبرترین شهرهای اروپا برای سرمایه گذاری از نگاه فایننشیال تایمز

دوره دیجیتال مارکتینگ

برترین شهرهای اروپا برای سرمایه گذاری از نگاه فایننشیال تایمز

مجله فایننشیال تایمز (Financial Times)، لندن را به عنوان جذاب‌ ترین شهر اروپایی جهت سرمایه‌گذاری معرفی نمود. این رتبه بندی که توسط واحد اطلاعات سرمایه‌ گذاری فایننشیال تایمز انجام و اعلام شده است، به مقایسه ۳۰۱ شهر اروپایی از ۱۵۰ منطقه پرداخته است. هر چند که لندن جایگاه خود را در قالب جذاب‌ ترین مقصد سرمایه‌گذاری اروپایی حفظ نموده است اما تعدادی از افراد بر این باورند که این روند بعد از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا تغییر خواهد کرد.

به نقل از اقتصادآنلاین، دوبلین، پایتخت ایرلند در جایگاه دوم قرار دارد و پاریس رتبه سوم را به خود اختصاص داده است. آمستردام هلند چهارمین شهر جذاب و مسکو در قالب پنجمین مقصد جذاب سرمایه‌ گذاران خارجی اعلام شده است. بعد از این شهر نیز شهر های هلسینکی، ورشو، برلین، استکهلم و فرانکفورت در جایگاه های 6 تا 10 قرار دارند.

برترین شهرهای اروپا برای سرمایه گذاری از نگاه فایننشیال تایمز

ولادمیر یفیموف، رئیس موسسه سیاست اقتصادی و توسعه، اظهار داشت: پایتخت روسیه توانسته است جایگاه خود را در میان مقاصد جذاب سرمایه‌ گذاری اروپایی ارتقاء بخشد و سال جاری به جمع ۵ شهر برتر ملحق شود که بالاترین جایگاه در شهرهای شرقی اروپا به حساب می آید. وی در توضیح دلایل موفقیت مسکو در جذب سرمایه‌ گذار خارجی اظهار داشت: در نتیجه برنامه حمایت از سرمایه گذاری، مسکو توانسته است به جمع ابرشهرهای اروپایی با وام های ویژه برای سرمایه گذاران خارجی ملحق شود.

مسکو هر سال ۵۰ درصد از کل سرمایه‌گذاری خارجی در روسیه را به خود اختصاص می دهد و در شاخص سهولت کسب و کار نیز این شهر برترین شهر اروپای شرقی محسوب می شود و بعد از این شهر، ورشو و بخارست قرار دارند.

مسکو در سال ۲۰۱۶ در جایگاه هفتم و در سال ۲۰۱۴ در جایگاه دهم برترین مقاصد اروپایی به منظور سرمایه‌گذاری خارجی قرار دارد. گزارش سرمایه‌ گذاری این نشریه در میان شهرهای اروپائی هر ۲ سال یک بار به انتشار می رسد.

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی دفتر کار یا Office Space

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، اینها فیلمهایی هستند که می توانند جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را داشته باشند. فیلم دفتر کار یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Office Space به کارگردانی Mike Judge در سال 1999 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم Office Space در فضایی هجو گونه زندگی روزمره و کاری مردم آمریکا در اواخر دهه 90 میلادی ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

گوگل پلاس یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام