منابع انسانی

روسیه؛ همچنان بزرگترین تامین کننده نفت چین

اخبار مدیراناقتصاد جهانیروسیه؛ همچنان بزرگترین تامین کننده نفت چین

دوره دیجیتال مارکتینگ

روسیه؛ همچنان بزرگترین تامین کننده نفت چین

روسیه برای دو سال متوالی عنوان بزرگترین تامین کننده نفت چین را حفظ نمود و فروش به بزرگترین مصرف کننده نفت آسیا را تا ۱۴ درصد افزایش نمود.

قدرت‌ نمایی روسیه سبب شد مشارکت کنندگان بازار به این باور برسند که گرفتن این عنوان از روسیه برای هر صادرکننده نفت دیگری در سال ۲۰۱۸ بسیار سخت خواهد بود.

متخصصان بازار نفت اظهار داشتند که علاقه چین به نفت روسیه با راه اندازی خط لوله جدید و آسان سازی واردات نفت از این کشور، افزایش بیشتری خواهد داشت. پالایشگاه‌ های مستقل چینی نیز روابطشان با تامین‌ کنندگان روسی را بهتر کرده و خواب را از چشمان صادرکنندگان قدرتمند دزیده اند.

روسیه؛ همچنان بزرگترین تامین کننده نفت چین

روسیه با وجود کاهش ۰.۲ درصدی صادرات بر مبنای سال به سال، در دسامبر با صادرات ۵.۰۳ میلیون تن، بزرگترین صادرکننده نفت به چین باقی ماند. با تمام این اوصاف، کل فروش نفت روسیه به چین در سال ۲۰۱۷، به میزان ۱۳.۹ درصد نسبت به سال پیش از آن رشد داشته است و به ۵۹.۸ میلیون تن رسید.

با توجه به آمار اداره کل گمرک چین، واردات نفت چین از عربستان در دسامبر بر مبنای سالانه ۳۱.۷ درصد رشد کرد و به ۴.۷۱ میلیون تن یا معادل ۱.۱۱ میلیون بشکه در روز رسید. رشد قابل توجه واردات نفت در آخرین ماه سال 2017، کل صادرات نفت عربستان به چین در سال میلادی گذشته را به میزان ۲.۳ درصد افزایش داد و به ۵۲.۱۸ میلیون تن رسید.

بر همین اساس واردات نفت چین از روسیه در سال 2017، ۷.۶۲ میلیون تن بالاتر از واردات از عربستان بود در شرایطی که این رقم ۱.۴۸ میلیون تن در سال ۲۰۱۶ بود که بیانگر این است که اختلاف بین میزان واردات نفت چین از روسیه و عربستان افزایش قابل توجهی داشته است.

با توجه به گزارش اس اند پی گلوبال پلاتس، تحلیلگران بازار معتقدند که این اختلاف میان واردات چین از دو کشور در سال ۲۰۱۸ رشد قابل توجهی داشته است به این دلیل که پتروچاینا برای خرید نفت از روسیه، بیشتر به خط لوله متکی است.

روسیه؛ همچنان بزرگترین تامین کننده نفت چین

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

همه چیز را درباره ارز دیجیتال تلگرام بدانید

تلگرام، پیام رسانی متفاوت برای ایرانی هاست، پیام رسانی که میلیون ها کاربر ایرانی دارد. مدتی است که مدیران تلگرام از برنامۀ آنها برای ورود به بلاک چین و ارزهای دیجیتال خبر داده اند. اتفاقی که می تواند برای ایرانی ها بسیار مهم باشد. اما دربارۀ ارز دیجیتال تلگرام که نامش را گرام گذاشته اند، بیشتر بدانید. اینجا کلیک کنید.

آگهی

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام