مجتمع فنی تهران میرداماد

جایزه نوبل اقتصاد 2017 به چه کسی رسید؟!

اخبار مدیراناقتصاد جهانیجایزه نوبل اقتصاد 2017 به چه کسی رسید؟!

دوره دیجیتال مارکتینگ

جایزه نوبل اقتصاد 2017 به چه کسی رسید؟!

ریچارد تالر اهل آمریکا، روز دوشنبه موفق به دریافت جایزه نوبل اقتصادی سال 2017 گردید، او این جایزه را به علت فعالیتش در زمینه رفتارشناسی اقتصادی دریافت کرد، اما احتمالاً شما هم این سوال در ذهنتان شکل گرفته که چه رابطه ای بین اقتصاد و رفتار وجود دارد که این شخص را سزاوار دریافت این جایزه باارزش کرده است.

در پاسخ باید گفت اقتصاد رفتاری یکی از علومی است که در حال بررسی نواقص ذهن و به دنبال آن تصمیمات اشتباه است و این علم بر این باور است که انسان ها آن طور که در علم اقتصاد کلاسیک پیش بینی شده است، تصمیم نمی گیرند و تصمیمات آن ها تحت تاثیر موارد بسیار متعددی است که گاهاً منجر به اشتباه نیز می گردد، بر خلاف اقتصاد سنتی که پایه و اساس را  در انتخاب های مردم، عقل و منطق تلقی می کند و بر این باور است که مسائلی نظیر عواطف، گرایشات ذهنی هر شخص در تصمیم گیری تاثیرگذار هستند.

جایزه نوبل اقتصاد 2017 به چه کسی رسید؟!

اقتصاد رفتاری جزو علوم شناختی می باشد که مباحث بسیار زیادی را مورد تحلیل قرار می دهند و از جنگ و جرم شناسی تا صرفه جویی در انرژی را می توان با استفاده از راهکارهای علوم شناختی مورد تحلیل قرار داد.

در اصل اقتصاد رفتاری رشته ایست که با روش علمی در فضای روان شناختی فاکتورهای مربوط به احساسات و اجتماع را در تحلیل فهم بازارها و عوامل اقتصادی به کار می گیرد این علم به ما منتقل می کند که نه تنها ما همه روزه در اشتباه هستیم، بلکه دائما در حال تکرار آن اشتباهات می باشیم و رفتارهای گمراه کننده ی ما نه تصادفی هستند و نه بی مفهوم، آن ها از شیوه ی خاصی پیروی می کنند و قابل پیش بینی می باشند و ما با کمک اقتصاد رفتاری می توانیم نابخردی های ذهن خود را بهتر بشناسیم.

جایزه نوبل اقتصاد 2017 به چه کسی رسید؟!

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

بیمه تجارت نو ؛ در مسیری کهنه

شرکت بیمه تجارت نو، که در زمستان 94 آغاز به فعالیت کرده است، در کمپین تبلیغاتی بهار 95 که در واقع کمپین ورود به بازار آنها بوده است، اشتباهی نموده است که نشان می دهد در مسیری کهنه قرار گرفته است . متن کامل مقاله را بخوانید

آگهی

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

گوگل پلاس یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام