برای شرکت رایگان در وبینار ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 7 خرداد : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران»فرصت

اقتصاد ژاپن در خطر رشد جمعیت سالمند

اخبار مدیراناقتصاد جهانیاقتصاد ژاپن در خطر رشد جمعیت سالمند

دوره دیجیتال مارکتینگ

اقتصاد ژاپن در خطر رشد جمعیت سالمند

برچسب ها: ژاپن

ژاپن در سال 2017، رکورد تعداد سالمند بیش از ۱۰۰ سال خود را شکست، این رکورد سبب شد تا کارشناسان نگران آینده اقتصاد این کشور شوند و معتقد هستند که اقتصاد ژاپن در سال های نه چندان دور دچار مشکل جدی خواهد شد.

به نقل از خبرآنلاین، با توجه به جدیدترین گزارش وزرات سلامت و کار ژاپن، ارکورد گذشته تعداد سالمند خود را شکسته و در حال حاضر با بیشترین تعداد افراد بالای ۱۰۰ سال رو به رو است. جدیدترین آمارها نشان می دهد که جمعیت بالای یکصد سال این کشور در حال حاضر ۶۷ هزار و ۸۲۴ نفر است. این اتفاق از لحاظ علوم پزشکی یک رخداد شگفت انگیزی به شمار می آید، اما عمر طولانی باعث بروز مشکلات اقتصادی در ژاپن خواهد شد.

اقتصاد ژاپن در خطر رشد جمعیت سالمند

ژاپن نسبت به سایر کشورها با تراکم جمعیت بالای ۶۵ سال مواجه است؛ این اتفاق سبب شده تا تولید ناخالص ملی این کشور هزاران میلیارد در 5 سال گذشته تنزل یابد. کارشناسان پیش بینی کردند که اگر این روند ادامه داشته باشد، ژاپن با رکود شدید اقتصادی مواجه خواهد شد و ساختار زندگی اجتماعی این کشور دچار مشکل می شود.

جمعیت بالای 100 سال ژاپن در سال ۱۹۷۱ فقط ۳۳۹ نفر بود که در حال حاضر این میزان به ۶۵ هزار نفر رسیده است.

تا سال ۲۰۱۶ دولت برای اشخاصی که بیش از ۱۰۰ سال سن داشتند، یک ظرف ساخته شده از نقره اهدا می کرد، اما این اتفاق سبب شد دولت در همان سال ۲.۱ میلیون دلار برای ۵۹ هزار نفر هزینه نماید.

اقتصاد ژاپن در خطر رشد جمعیت سالمند

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی وال استریت : پول هرگز نمی خوابد

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، فیلمهای مدیریتی جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را نیز در کنار داستان جذاب و سینمایی خود دارند. فیلم وال استریت یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Wall Street Money Never Sleeps به کارگردانی Oliver Stone در سال 2010 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم وال استریت خیلی عمیق وارد مسائل بورس آمریکا می شود که مشاهده آن حتمای می تواند ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام