برای شرکت رایگان در وبینار ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 7 آبان ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران»فرصت

رتبه اعتباری چین کاهش یافت

اخبار مدیراناقتصاد جهانیرتبه اعتباری چین کاهش یافت

دوره دیجیتال مارکتینگ

رتبه اعتباری چین کاهش یافت

برچسب ها: چین

با توجه به گزارش موسسه رتبه‌سنجی «خدمات سرمایه‌گذاران مودی» اتفاقی برای اولین بار از سال 1989 تا به امروز رخ داده است که تکان دهنده بود و آن اینکه این موسسه، رتبه بدهی چین را پایین آورد و بر همین اساس دیدگاه‌های عمومی را در خصوص احتمال رهبری مالی چین در دنیا حین حفظ روند تدریجی و متداول رشد اقتصادی، به چالش کشید.

رتبه اعتباری چین کاهش یافت

به نقل از تعادل،  این اقدام مودی با کاهش ارزش شاخص‌های سهام در معاملات صبح بازارهای آسیا همراه بود و ارزش یوان در مقابل ارزهای مطرح جهانی را کاهش داد. هرچند که دولت چین نسبت به این اقدام موسسه مودی عکس العمل نشان داد، اما این مساله شک‌ و تردیدهای بزرگی را در مورد توانایی دولت شی جین ‌پینگ، در پایین آوردن اهرم‌های مالی افراطی و حفظ رشد یکنواخت به‌طور همزمان، دوچندان می‌کند و تمامی این موارد در شرایطی است که حزب حاکم چین اواخر امسال بعد از حدود یک دهه تغییر در سمت‌های کلیدی حزب را شاهد خواهد بود.

به نقل از بلومبرگ، این موسسه روز گذشته رتبه بدهی چین را از «A1» به «A3» تنزل داد و از احتمال افزایش کلی بدهی گسترده اقتصادی و شکل گیری مشکلات در مسیر امور مالی خبر و چشم‌انداز خود از شرایط را از باثبات به منفی تغییر داد. وزارت دارایی این کشور با انتشار اعلامیه ای در واکنش به این اقدام موسسه رتبه سنجی مودی اظهار داشت که نظردهی این موسسه درمورد بدهی موسسات مالی محلی دولتی و شرکت‌های متعلق به دولت کاملاً بی مورد می باشد و به بالا بردن بدهی‌ های احتمالی دولت منجر می گردد.

وزارت دارایی چین اعلام کرد که موسسه مودی قابلیت‌های دولت را در اصلاحات عمیق‌ تر و افزایش تقاضا، دست‌کم گرفته است. این اولین مرتبه‌ ای نیست که یک موسسه رتبه‌سنجی از شرایط حقیقی و موجود عقب‌ تر است؛ واکنش به چنین اقدامی هم چندان دور از انتظار نبود، مقامات وزارت خزانه‌داری امریکا نیز پیش از این اعتبار کاهش رتبه از سوی موسسه «استاندارد‌ اند پورز» در سال 2011 را زیر سوال برده‌ بودند.

چین در چند سال اخیر با مخاطرات افزایش بدهی روبرو بود و در واقع موسسه رتبه بندی مودی زمانی با کاهش رتبه به این مساله واکنش نشان داد که از حجم بدهی‌ها کم شده بود.

رتبه اعتباری چین کاهش یافت

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی دفتر کار یا Office Space

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، اینها فیلمهایی هستند که می توانند جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را داشته باشند. فیلم دفتر کار یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Office Space به کارگردانی Mike Judge در سال 1999 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم Office Space در فضایی هجو گونه زندگی روزمره و کاری مردم آمریکا در اواخر دهه 90 میلادی ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام