منابع انسانی

برای شرکت رایگان در همایش انجمن فارغ التحصیلان دانشگاه شریف، روی لینک زیر کلیک و نام خود را در فرم وارد فرمایید.

زمان برگزاری چهارشنبه 26 دی: اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «راهکارهای ایجاد استارتاپ های ثروت آفرین در شرایط اقتصادی جدید»فرصت

هزینه تبلیغات کاندیدای ریاست جمهوری در دنیا

اخبار مدیراناقتصاد جهانیهزینه تبلیغات کاندیدای ریاست جمهوری در دنیا

دوره دیجیتال مارکتینگ

هزینه تبلیغات کاندیدای ریاست جمهوری در دنیا

برچسب ها: اقتصادتبلیغات

تبلیغات در زمان انتخاب ریاست جمهوری امری متداول و بسیار هزینه بر است که معمولا بحث برانگیز می باشد، بر همین اساس نگاهی خواهیم انداز به هزینه تبلیغات کاندیدای ریاست جمهوری در چند کشور دنیا تا بررسی کنیم کاندیدا برای مبارزات سیاسی خود تا چقدر هزینه می کنند.

به نقل از خبرگزاری مهر، یکی از حواشی انتخاباتی که در تمامی دوره ها و در سراسر جهان در زمان همه پرسی مورد توجه قرار گرفته است موضوع تبلیغات انتخاباتی و هزینه هایی است که کاندیدها برای برگزاری انتخابات و اخذ هر چه بیشتر آرای مردمی تلاش می کنند تا در این رقابت پیروز میدان شوند، بر همین اساس با توجه به نزدیک بودن انتخابات ریاست جمهوری در کشور و حواشی حاصل از هزینه های تبلیغاتی آن ها، بد نیست نگاهی به قیمت ها و هزینه نامزدهای انتخاباتی در چند کشور جهان بیاندازیم تا ببینم آنها برای برنده بودن در این مسابقه سیاسی تا چه اندازه هزینه می کنند.

برگزاری گرانترین انتخابات تاریخ در ایالت متحده آمریکا

مدت زمان زیادی از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری امریکا نمی گذرد. انتخاباتی که در نهایت با همه جنجال ها و حواشی اش به پیروزی دونالد ترامپ منجر گردید و او را به مدت 4 سال رئیس جمهور آمریکا کرد. بعد از برگزاری این همه پرسی در ایالت متحده کمیسیون انتخابات فدرال امریکا هزینه کمپین های انتخاباتی امریکا را بالغ بر 3 میلیارد دلار ارزیابی کرد چیزی که بعدها سبب شد تا این دوره از انتخابات ریاست جمهوری امریکا گرانترین و پر هزینه ترین دوره تاریخ این کشور اعلام شد.

هزینه انتخابات در فرانسه

فرانسه نیز همچون ایران سال جاری اش را با انتخابات ریاست جمهوری آغاز نمود رقابتی که در 23 آوریل ۲۰۱۷ برگزار گردید اما به علت اینکه هیچ کدام از اعضا موفق به کسب بیشترین میزان آرا نشدند این انتخابات با حضور«امانوئل مکرون» و «مارین لو پن» به دور دوم رسید و در حال حاضر قرار است در 7 ماه مه انتخابات این دو نامزد بار دیگر در فرانسه برگزار شود. امانکته قابل توجه این است که با توجه به گزارش های یکی از شبکه های  تلویزیونی فانسه برگزاری این انتخابات برای مردم این کشور تا به الان حسابی خرج برداشته است؛ زیرا تامین خرج و مخارج مبارزات انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری یکی از مواردی است که از بودجه دولت تامین می گردد. با توجه به قانون وضع شده در فرانسه یکی از وظیفه های دولت این کشور این است که به نامزدهایی که کمتر از 5 درصد از کل آرا ماخوذ را به دست می آورند، ۸۰۰هزار یورو پرداخت نماید و به کسانی که آرایشان بالای 5 درصد باشد 8 میلیون یورو پرداخت کند. تا جایی که به منظور برگزاری این دو دوره از انتخابات در فرانسه نزدیک به ۲۲۳میلیون یورو بودجه در نظر گرفته شده است و همه این ها در نهایت عامل این شد که هر شهروند فرانسوی رای دهنده 5 یورو هزینه داشته باشد.

هزینه برگزاری انتخابات در مصر

مصر به عنوان یکی از کشورهای عربی و واقع در خاورمیانه از آن جمله کشورهایی است که در چند سال اخیر با تنش ها و تغییر و تحولاتی رو به رو گردید که از جمله آن ها می توان به انقلاب مردم مصر و سپس کناره گیری «محمد مرسی» اشاره نمود. اما با این وجود اگر نگاهی به هزینه های انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری در مصر بیاندازیم باید بگوییم که هزینه تبلیغات تلویزیونی و مطبوعاتی برای نامزدهای انتخاباتی مصر به همراه کنفرانس شان نزدیک به ۱۲ میلیون جنیه اعلام شده است، یعنی بیش از  ۶۰۰هزار دلار. اگر بخواهیم به هزینه های شخصی هر نامزد هم  اشاره نماییم باید اظهار داشت که «حمدین صباحی» کمتر از ۱۰ هزار جنیه بوده و «عبدالفتاح سیسی» ۱۲ میلیون جنیه برای این مسابقه سیاسی هزینه کرده که نفر دوم نیز در نهایت پیروز این مبارزات بوده است.

هزینه تبلیغات کاندیدای ریاست جمهوری در دنیا

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

همه چیز را درباره ارز دیجیتال تلگرام بدانید

تلگرام، پیام رسانی متفاوت برای ایرانی هاست، پیام رسانی که میلیون ها کاربر ایرانی دارد. مدتی است که مدیران تلگرام از برنامۀ آنها برای ورود به بلاک چین و ارزهای دیجیتال خبر داده اند. اتفاقی که می تواند برای ایرانی ها بسیار مهم باشد. اما دربارۀ ارز دیجیتال تلگرام که نامش را گرام گذاشته اند، بیشتر بدانید. اینجا کلیک کنید.

آگهی

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام