قیمت طلا در روزهای آینده افزایش خواهد یافت

اخبار مدیراناقتصاد جهانیقیمت طلا در روزهای آینده افزایش خواهد یافت

دوره دیجیتال مارکتینگ

قیمت طلا در روزهای آینده افزایش خواهد یافت

قیمت طلا که از دو روز پیش و به دلیل تصمیم بانک مرکزی ایالت متحده امریکا مبنی بر افزایش نرخ بهره سیر صعودی را آغاز کرده بود، به نظر می رسد به رشد خود در روزهای آتی ادامه خواهد داد.

به نقل از فارس، در نظرسنجی این هفته کیتکونیوز ۱۸ کارشناس ارشد اقتصادی وال استریت حضور پیدا کردند که از این تعداد ۱۱ نفر معادل ۶۱ درصد برآورد کرده اند که نرخ طلا تا جمعه آتی سیر صعودی خواهد داشت. ۲ نفر معادل ۱۱ درصد نیز پیش بینی کرده اند بهای طلا کاهش خواهد یافت و ۵۵ نفر معادل ۲۸ درصد نیز اظهار داشتند بهای طلای زرد در این مدت بدون تغییر خواهد ماند.

در نظرسنجی آنلاین کیتکو ۱۹۶۵ نفر شرکت به عمل آوردند که از این تعداد نیز ۱۳۴۸ نفر معادل ۶۹ درصد، سیر صعودی طلا را برآورد کرده اند. ۳۹۲ نفر، معادل ۲۰ درصد نیز به پایین آمدن بهای طلا رای داده اند و ۲۲۵ نفر معادل ۱۱ درصد اعلام کرده اند که بهای طلا بدون تغییر خواهد ماند.

از ابتدای سال جاری میلادی تا به امروز متخصصان اقتصادی ۶۷ درصد پیش بینی ها درباره روند قیمت طلا را به درستی اعلام کرده اند و این رقم برای سرمایه گذاران بین المللی به ۵۶۶ درصد رسیده است.

قیمت طلا در روزهای آینده افزایش خواهد یافت

بانک مرکزی آمریکا دو روز پیش تصمیم گرفت تا نرخ بهره را ۰.۲۵ درصد افزایش دهد. اینطور به نظر می رسد که فدرال رزرو در شرایط کنونی عجله ای برای افزایش یکباره نرخ بهره ندارد و هنوز هم بر افزایش تدریجی نرخ بهره تاکید دارد.

دانیل پاویلونیس، تحلیلگر ارشد موسسه «آر جی او» اعلام کرد:از دیدگاه من سیر صعودی بهای طلا ادامه دار خواهد بود. تصمیم فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره اعلام شده است. بازارهای بین المللی در انتظار اعلام چنین تصمیمی بوده است. به نظر من بهای طلا برای دستیابی به سطح مقاومتی ۱۲۵۰ دلاری تلاش خواهد کرد.

از دیدگاه تعدادی از کارشناسان اقتصادی، بازارهای بین المللی د رانتظار وضعیت سقف بدهی های دولت آمریکا در روزهای آتی هستند. این مساله می تواند باعث پایین آمدن بهای دلار گردد.

سین لاسک، تحلیلگر اقتصادی موسسه والش تریدینگ اظهار داشت: سرمایه گذاران بین المللی منتظر روشن شدن سیاست های پولی فدرال رزرو بودند و با اعلام تصمیم بالارفتن نرخ بهره، در حال حاضر سرمایه گذاران برای خرید طلا هجوم می آورند.

به نظر می رسد ادامه روند صعودی نرخ تورم آمریکا نیز می تواند تقاضا برای خرید طلا را بیشتر کند.

قیمت طلا در روزهای آینده افزایش خواهد یافت

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

همه چیز را درباره ارز دیجیتال تلگرام بدانید

تلگرام، پیام رسانی متفاوت برای ایرانی هاست، پیام رسانی که میلیون ها کاربر ایرانی دارد. مدتی است که مدیران تلگرام از برنامۀ آنها برای ورود به بلاک چین و ارزهای دیجیتال خبر داده اند. اتفاقی که می تواند برای ایرانی ها بسیار مهم باشد. اما دربارۀ ارز دیجیتال تلگرام که نامش را گرام گذاشته اند، بیشتر بدانید. اینجا کلیک کنید.

آگهی

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

گوگل پلاس یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام