نرخ بیکاری در ترکیه به اوج رسید

اخبار مدیراناقتصاد جهانینرخ بیکاری در ترکیه به اوج رسید

دوره دیجیتال مارکتینگ

نرخ بیکاری در ترکیه به اوج رسید

در سال گذشته میلادی، نرخ بیکاری در ترکیه با توجه به رخدادهای مختلف نظیر تنش های تروریستی، تضعیف روابط با کشورهای خارجی و ... که در این کشور رخ داد و به شدت اقتصاد این کشور را متاثر کرد، به طرز بی سابقه ای به بیشترین میزان خود در 7 سال گذشته رسید.

با توجه به گزارش رسمی دولتی ترکیه، نرخ بیکاری در ترکیه در سال گذشته با 1.9 درصد رشد نسبت به سال 2015، به 12.7 درصد افزایش یافته است.

به گزارش ایرنا، اداره آمار دولتی این کشور همچنین تعداد بیکاران در حال حاضر ترکیه را 3 میلیون و 872 هزار نفر اعلام نمود.

با توجه به گزارش اداره آمار دولتی ترکیه، تعداد بیکاران این کشور در سال 2016 نسبت به سال پیش از آن، 668 هزار نفر افزایش یافته است.

متخصصان اقتصادی، رکود در بازار گردشگری ترکیه، تنش در روابط با کشورهای خارجی، عملیات های تروریستی و کاهش تولیدات داخلی و صادرات خارجی را از جمله علل اصلی افزایش نرخ بیکاری در ترکیه طی سال 2016 عنوان کرده اند.

دولت ترکیه با مشاهده افزایش نرخ بیکاری، از آغاز سال جاری میلادی به منظور استخدام و به کارگیری نیروی جدید در بنگاه های اقتصادی با اعلام بسیج همگانی در این کشور، سیاست های تشویقی را برای کارفرمایان در نظر گرفته است.

نخست وزیر ترکیه دو روز پیش اعلام نمود که در دو ماه نخست سال میلادی جاری تقریباً 600 هزار اشتغالزایی جدید در پی این فراخوان بسیج عمومی در ترکیه ایجاد شده است اما کارشناسان این آمار را اغراق آمیز تلقی می کنند.

نرخ بیکاری در ترکیه به اوج رسید

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی دفتر کار یا Office Space

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، اینها فیلمهایی هستند که می توانند جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را داشته باشند. فیلم دفتر کار یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Office Space به کارگردانی Mike Judge در سال 1999 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم Office Space در فضایی هجو گونه زندگی روزمره و کاری مردم آمریکا در اواخر دهه 90 میلادی ... متن کامل مقاله را بخوانید

آگهی

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

گوگل پلاس یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام