برای شرکت رایگان در وبینار ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری پنجشنبه 16 مرداد ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران»فرصت

آیا تنش بین آمریکا و چین به نفع ایران است؟

اخبار مدیراناقتصاد جهانیآیا تنش بین آمریکا و چین به نفع ایران است؟

دوره دیجیتال مارکتینگ

آیا تنش بین آمریکا و چین به نفع ایران است؟

برچسب ها: اقتصاد

بعد از انتخابات ایالت متحده آمریکا و تصمیمات و استراتژی های اخیر دونالد ترامپ، تنش هایی بین آمریکا و چین را تشدید کرده است، اما سوال اینجاست که آیا این تنش ها می تواند به نفع ایران باشد، یا خیر؟!.

کمتر از یک هفته از شروع رسمی ریاست چهل و پنچمین رییس جمهوری ایالت متحده می گذرد، رییس جمهوری که هنوز پا در کاخ سفید نگذاشته حواشی و گمانه زنی در رابطه با سیاست دونالد ترامپ بین سیاستمداران و کارشناسان مطرح شده است. چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا پیش از اینکه منتخب مردم شود، در رابطه با روابط اقتصادی آمریکا و چین خط و نشان های بسیاری کشیده بود که با مخالفت های زیادی نیز روبرو گردید.

به گزارش خبرآنلاین، او چین را کشوری متقلب عنوان کرده است که با کاهش ارزش پول ملی اش بازار آمریکا را در اختیار خود گرفته است. او حتی در مناظره‌های انتخاباتی خود اظهار داشت که افزون بر مجبور کردن کمپانی های آمریکایی به تولید در خاک آمریکا، بر ورود کالاهای چینی تعرفه‌های بسیار سنگینی اعمال می کند. او اعلام کرده بود که چین افزون بر دستکاری نرخ‌های ارز، مشاغل آمریکایی‌ها را دزدیده است. با این حال تعداد زیادی از کمپلنی های آمریکایی در سال‌های اخیر خطوط تولید خود را به سرزمین نیروی کار ارزان انتقال داده اند.

به همین دلیل، دونالد ترامپ تصمیم گرفته است که تعرفه کالاهای چینی را تا حد بسیار زیادی بالا ببرد. کارشناسان اقتصادی معتقد هستند که با سیاست های اقتصادی که ترامپ در مورد چین در نظر دارد، جنگ تجاری میان دو اقتصاد بزرگ جهان را دوچندان خواهد کرد.

در شرایطی مانند این، کارشناسان معتقد هستند که تیرگی روابط اقتصادی امریکا و چین، عامل می شود که موقعیت خوبی برای کشورهای دیگر ایجاد گردد تا روابط خود را با چین یا حتی آمریکا افزایش دهند و جایگاهی در بازار این امریکا و چین پیدا کنند.

ایران از زمان تحریم ها رابطه با ثباتی با چین برقرار کرده است و این رابطه را هم حفظ کرده است، اما حالا این سئوالی که مطرح می شود این است که آیا نباید ایران نیز از این موقعیت استفاده نماید و رابطه خود را با چین بیشتر کند؟

آیا تنش بین آمریکا و چین به نفع ایران است؟

در همین خصوص، مجیدرضا حریری، عضو اتاق بازرگانی ایران-چین در گفت و گو با یک وبسایت خبری اظهار داشت:« رابطه چین و آمریکا تا به امروز پرتنش بوده است، به هر حال آنچه به نظر می آید این است که اختلاف چین و آمریکا موضوع بزرگی شود. اما این موضوع به طور کوتاه مدت به اقتصاد ایران و روابط تاثیر نخواهد گذاشت.»

حریری اظهار داشت:« مبادلات تجاری چین و آمریکا ۱۰ برابر ایران و چین می باشد، کالاهایی که بین امریکا و چین خرید و فروش می شود متفاوت است. ایران مواد خام و انرژی با چین مبادله می کند. به همین علت این تنش بر بازار واردات و صادرات ایران تاثیر خاصی نمی گذارد.»

آیا تنش بین آمریکا و چین به نفع ایران است؟

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی وال استریت : پول هرگز نمی خوابد

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، فیلمهای مدیریتی جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را نیز در کنار داستان جذاب و سینمایی خود دارند. فیلم وال استریت یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Wall Street Money Never Sleeps به کارگردانی Oliver Stone در سال 2010 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم وال استریت خیلی عمیق وارد مسائل بورس آمریکا می شود که مشاهده آن حتمای می تواند ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام