اثرگذاری نتایج جستجوی گوگل در تحلیل های اقتصادی

اخبار مدیراناقتصاد جهانیاثرگذاری نتایج جستجوی گوگل در تحلیل های اقتصادی

دوره دیجیتال مارکتینگ

اثرگذاری نتایج جستجوی گوگل در تحلیل های اقتصادی

برچسب ها: اقتصادگوگل

کارشناسان فنلاندی بر این باورند که می توان از اطلاعات و داده های گوگل در اقتصاد و تحلیل آن و همچنین از آن در پیش بینی در زمینه هایی نظیر بازار کار و.. کمک گرفت.

مسئولان موسسه تحقیقاتی Fininish Economy یا (ETLA) اعلام کردند آن‌ها با جستجوی جملاتی نظیر «مزایای بیکاری» و «خدمات حرفه‌ای» در کشورهای اتحادیه اروپا، توانسته اند به میزان بیکاری در این کشورها در سه ماه گذشته برسند.

اثرگذاری نتایج جستجوی گوگل در تحلیل های اقتصادیبه نقل از اقتصاد آنلاین، در شرایطی که بانک‌های مرکزی و سازمان‌های آماری نیز پیش از این برای بهره گیری از اطلاعات گوگل ابراز علاقه مندی کرده بودند و برخی از کمپانی های دیگر با استفاده از اطلاعات گوگل موفق شدند به اطلاعات ارزشمند دیگری نیز دست پیدا کنند، مسئولان ETLA اذعان کرده‌اند که برای اطلاع از میزان بیکاری در زمان کنونی، نیز می‌توان از اطلاعات وب سایت‌ها استفاده کرد.

بر اساس تحقیقاتی که به تازگی انجام شد، پدیده بیکاری در کشور پرتغال در سال‌های آتی را پیش بینی شده است، این موضوع در حالی است که شاخص گوگل ETLA پیش از انجام این تحقیق، آمار مربوط به بیکاری به این کشور را در سال ۲۰۱۱ برآورد کرده بود. گوگل مانند این اقدام را در مورد کشورهای فرانسه، هلند و فنلاند، نیز انجام داده است و این موضوع بدین معناست که گوگل قادر است به ابزار مورد علاقه افراد تعیین کننده سیاست‌های مختلف تبدیل گردد.

فعالیت آنلاین با دنیای واقعی همخوانی و همبستگی دارد و مهم‌تر از آن این است که می‌توان از این همبستگی جهت پیش بینی اقتصادی نیز بهره گرفت. یکی از محققان ETLA که سرپرستی این پروژه را در اختیار داشت، در یک کنفرانس در پارلمان اروپا که در بروکسل برگزار گردید، اذعان کرد. ماهانه ۱۰۰ میلیارد مورد، جستجو در گوگل انجام می شود و در هر جستجو فردی علایق خود را بیان می‌کند و یا درخواستی را مطرح می‌کند.

اثرگذاری نتایج جستجوی گوگل در تحلیل های اقتصادی

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

تاثیر سیگار بر برند شخصی مهران مدیری

چندی پیش، مهران مدیری در یک نشست خبری و روبروی دوربین ده ها خبرنگار، اقدام به روشن کردن و کشیدن سیگار کرد ! این اتفاق باعث شد نام مهران مدیری بیش از پیش بر سر زبان ها بیفتند، چه تاثیری بر برند شخصی مهران مدیری داشته یا خواهد داشت؟ متن کامل مقاله تاثیر سیگار بر برند شخصی مدیری را بخوانید

آگهی

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

گوگل پلاس یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام