برای شرکت رایگان در وبینار ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 5 آذر ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران»فرصت

اثرگذاری نتایج جستجوی گوگل در تحلیل های اقتصادی

اخبار مدیراناقتصاد جهانیاثرگذاری نتایج جستجوی گوگل در تحلیل های اقتصادی

دوره دیجیتال مارکتینگ

اثرگذاری نتایج جستجوی گوگل در تحلیل های اقتصادی

برچسب ها: اقتصادگوگل

کارشناسان فنلاندی بر این باورند که می توان از اطلاعات و داده های گوگل در اقتصاد و تحلیل آن و همچنین از آن در پیش بینی در زمینه هایی نظیر بازار کار و.. کمک گرفت.

مسئولان موسسه تحقیقاتی Fininish Economy یا (ETLA) اعلام کردند آن‌ها با جستجوی جملاتی نظیر «مزایای بیکاری» و «خدمات حرفه‌ای» در کشورهای اتحادیه اروپا، توانسته اند به میزان بیکاری در این کشورها در سه ماه گذشته برسند.

اثرگذاری نتایج جستجوی گوگل در تحلیل های اقتصادیبه نقل از اقتصاد آنلاین، در شرایطی که بانک‌های مرکزی و سازمان‌های آماری نیز پیش از این برای بهره گیری از اطلاعات گوگل ابراز علاقه مندی کرده بودند و برخی از کمپانی های دیگر با استفاده از اطلاعات گوگل موفق شدند به اطلاعات ارزشمند دیگری نیز دست پیدا کنند، مسئولان ETLA اذعان کرده‌اند که برای اطلاع از میزان بیکاری در زمان کنونی، نیز می‌توان از اطلاعات وب سایت‌ها استفاده کرد.

بر اساس تحقیقاتی که به تازگی انجام شد، پدیده بیکاری در کشور پرتغال در سال‌های آتی را پیش بینی شده است، این موضوع در حالی است که شاخص گوگل ETLA پیش از انجام این تحقیق، آمار مربوط به بیکاری به این کشور را در سال ۲۰۱۱ برآورد کرده بود. گوگل مانند این اقدام را در مورد کشورهای فرانسه، هلند و فنلاند، نیز انجام داده است و این موضوع بدین معناست که گوگل قادر است به ابزار مورد علاقه افراد تعیین کننده سیاست‌های مختلف تبدیل گردد.

فعالیت آنلاین با دنیای واقعی همخوانی و همبستگی دارد و مهم‌تر از آن این است که می‌توان از این همبستگی جهت پیش بینی اقتصادی نیز بهره گرفت. یکی از محققان ETLA که سرپرستی این پروژه را در اختیار داشت، در یک کنفرانس در پارلمان اروپا که در بروکسل برگزار گردید، اذعان کرد. ماهانه ۱۰۰ میلیارد مورد، جستجو در گوگل انجام می شود و در هر جستجو فردی علایق خود را بیان می‌کند و یا درخواستی را مطرح می‌کند.

اثرگذاری نتایج جستجوی گوگل در تحلیل های اقتصادی

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

همه چیز را درباره ارز دیجیتال تلگرام بدانید

تلگرام، پیام رسانی متفاوت برای ایرانی هاست، پیام رسانی که میلیون ها کاربر ایرانی دارد. مدتی است که مدیران تلگرام از برنامۀ آنها برای ورود به بلاک چین و ارزهای دیجیتال خبر داده اند. اتفاقی که می تواند برای ایرانی ها بسیار مهم باشد. اما دربارۀ ارز دیجیتال تلگرام که نامش را گرام گذاشته اند، بیشتر بدانید. اینجا کلیک کنید.

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام