برای شرکت رایگان در سمینار انجمن فارغ التحصیلان دانشگاه شریف، روی لینک زیر کلیک و نام خود را در فرم وارد فرمایید.

زمان برگزاری پنج شنبه 30 خرداد: اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «سمینار راهکارهای ایجاد استارت آپ های ثروت آفرین»فرصت

اثرگذاری نتایج جستجوی گوگل در تحلیل های اقتصادی

اخبار مدیراناقتصاد جهانیاثرگذاری نتایج جستجوی گوگل در تحلیل های اقتصادی

دوره دیجیتال مارکتینگ

اثرگذاری نتایج جستجوی گوگل در تحلیل های اقتصادی

برچسب ها: اقتصادگوگل

کارشناسان فنلاندی بر این باورند که می توان از اطلاعات و داده های گوگل در اقتصاد و تحلیل آن و همچنین از آن در پیش بینی در زمینه هایی نظیر بازار کار و.. کمک گرفت.

مسئولان موسسه تحقیقاتی Fininish Economy یا (ETLA) اعلام کردند آن‌ها با جستجوی جملاتی نظیر «مزایای بیکاری» و «خدمات حرفه‌ای» در کشورهای اتحادیه اروپا، توانسته اند به میزان بیکاری در این کشورها در سه ماه گذشته برسند.

اثرگذاری نتایج جستجوی گوگل در تحلیل های اقتصادیبه نقل از اقتصاد آنلاین، در شرایطی که بانک‌های مرکزی و سازمان‌های آماری نیز پیش از این برای بهره گیری از اطلاعات گوگل ابراز علاقه مندی کرده بودند و برخی از کمپانی های دیگر با استفاده از اطلاعات گوگل موفق شدند به اطلاعات ارزشمند دیگری نیز دست پیدا کنند، مسئولان ETLA اذعان کرده‌اند که برای اطلاع از میزان بیکاری در زمان کنونی، نیز می‌توان از اطلاعات وب سایت‌ها استفاده کرد.

بر اساس تحقیقاتی که به تازگی انجام شد، پدیده بیکاری در کشور پرتغال در سال‌های آتی را پیش بینی شده است، این موضوع در حالی است که شاخص گوگل ETLA پیش از انجام این تحقیق، آمار مربوط به بیکاری به این کشور را در سال ۲۰۱۱ برآورد کرده بود. گوگل مانند این اقدام را در مورد کشورهای فرانسه، هلند و فنلاند، نیز انجام داده است و این موضوع بدین معناست که گوگل قادر است به ابزار مورد علاقه افراد تعیین کننده سیاست‌های مختلف تبدیل گردد.

فعالیت آنلاین با دنیای واقعی همخوانی و همبستگی دارد و مهم‌تر از آن این است که می‌توان از این همبستگی جهت پیش بینی اقتصادی نیز بهره گرفت. یکی از محققان ETLA که سرپرستی این پروژه را در اختیار داشت، در یک کنفرانس در پارلمان اروپا که در بروکسل برگزار گردید، اذعان کرد. ماهانه ۱۰۰ میلیارد مورد، جستجو در گوگل انجام می شود و در هر جستجو فردی علایق خود را بیان می‌کند و یا درخواستی را مطرح می‌کند.

اثرگذاری نتایج جستجوی گوگل در تحلیل های اقتصادی

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی دفتر کار یا Office Space

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، اینها فیلمهایی هستند که می توانند جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را داشته باشند. فیلم دفتر کار یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Office Space به کارگردانی Mike Judge در سال 1999 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم Office Space در فضایی هجو گونه زندگی روزمره و کاری مردم آمریکا در اواخر دهه 90 میلادی ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام